Kontakt dla Mediów pr@wenet.pl
<

WeNet został partnerem klubu lekkoatletycznego Roberta Korzeniowskiego

Firma WeNet została partnerem klubu RK Athletics w Warszawie. Klub Roberta Korzeniowskiego prowadzi szkolenie w pełnym zakresie konkurencji lekkoatletycznych jak biegi, rzuty, skoki, ale też zachęca Polaków do trenowania chodu sportowego - tak w wymiarze wyczynowym, jak i w formie amatorskiego walkingu dla zdrowia. Obecnie pod okiem profesjonalnej kadry trenerskiej chód sportowy uprawia coraz więcej osób i to w różnym wieku. Często są to całe rodziny. Wpisuje się to w trend światowy – w USA tę formę swojej aktywności wybiera już ok. 120 milionów osób, podobnie dzieje się w krajach europejskich. Teraz swoją cegiełkę do rozwinięcia tego sportu w Polsce dokłada też WeNet.

Robert Korzeniowski, wraz z grupą klubowych trenerów, także specjalistów od pracy z dziećmi i młodzieżą wczesno lekkoatletyczną szkoloną w zakresie sprintów, rzutów i biegów średnich, prowadzi w Warszawie treningi wspierające wszechstronny rozwój fizyczny i przygotowujące do udziału w zawodach. Zajęcia są organizowane w myśl zasady ,,blisko domu”, dlatego odbywają się w sumie w 6 lokalizacjach, z czego w dwóch na Ursynowie i po jednej na Pradze Południe, Mokotowie, w Wawrze i Izabelinie. Warto dodać, że chód sportowy jest w Polsce wciąż na wysokim poziomie. Olimpijskie chodowe dystanse 20 i 50 km – w których triumfy święcił swojego czasu sam Robert Korzeniowski – w ostatnich latach przyniosły wiele polskich, światowych medali zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn.

Robert Korzeniowski, czterokrotny mistrz olimpijski, który poświęcił chodzeniu życie, promuje tę lekkoatletyczną konkurencję jako sport, który pozwala cieszyć się aktywnością bez obciążania organizmu i to niezależnie od wieku i wagi ćwiczącego czy miejsca, w którym się ją uprawia.

- Zakończyłem przygodę z wyczynowym sportem, ale wciąż sportem żyję. Zależy mi na tym, by chód sportowy był znany i coraz bardziej popularny wśród amatorów aktywności fizycznej w każdym wieku. I nie przesadzam tutaj, raz zdarzyło się, że trenowałem mężczyznę, który miał 101 lat. Na chodzenie zawsze jest czas i miejsce, to przystępna forma ruchu, ale przechadzki po okolicy to za mało, żeby utrzymać kondycję. A trenując w klubie, można uprawiać chód w bardziej profesjonalny sposób, stawiać sobie sportowe cele i startować w zawodach w kategoriach mistrzowskich. Dlatego też zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach szerokie grono młodzieży. Naszą rolą, jako trenerów, jest szlifowanie sportowych diamentów i wychowanie młodzieży w duchu fair play – podkreśla Robert Korzeniowski, właściciel Klubu RK Athletics.

Chodzenie jest sportem uprawianym na całym świecie przez amatorów jako trening podstawowy. Może być także sportem uzupełniającym dla pasjonatów innych form ruchu, ponieważ daje znakomitą podstawę cardio przy minimalnym narażeniu na kontuzje. Taka aktywność nie obciąża nadmiernie stawów kolanowych ani skokowych i jest bezpieczna dla kręgosłupa. Chodzić można w każdym terenie i po zróżnicowanym podłożu: od tartanowej bieżni przez alejkę parkową aż po naturalną leśną ścieżkę. „Walking” nie jest niczym nowym, ale możliwość masowego uprawiania go w Polsce już tak. Dlatego Robert Korzeniowski aktywnie promuje tę dyscyplinę w Polsce i stawia na rozwój klubu, a od niedawna przyczyniamy się do tego także my.

- Dla marki WeNet, którą tworzą ludzie również zaangażowani w sport, wejście w takie partnerstwo było czymś naturalnym. Myślę, że wspólnym mianownikiem dla WeNet i RK Athletics jest to, że każda z firm dąży do przedefiniowania kategorii, w której działa. W WeNet chcielibyśmy zmienić dotychczasowy sposób patrzenia nie tylko na narzędzia marketingu online, ale przede wszystkim na podejście do potrzeb klientów. Jako doświadczony doradca internetowy oferujemy zapracowanym, przeciążonym przedsiębiorcom taki sposób wejścia w sferę działalności i promocji online, który jest dla nich, można powiedzieć, bezbolesny. Badamy ich potrzeby i oferujemy sprawdzone rozwiązania, a następnie towarzyszymy im w roli doradcy. Takie podejście w naszej kategorii w Polsce nie jest jeszcze standardem. Gros współprac jest projektowych, w tzw. systemie od-do. A żyjemy w świecie wielu zmian i nieustającego rozwoju cyfrowego. Firmy właściwie muszą już działać teraz online. I dobrze jest, by robiły to właściwie i efektywnie – mówi Michał Wrzesiński, Prezes WeNet.

Podobnie jak RK Athletics bazuje na grupie wykwalifikowanych trenerów w postaci wybitnych polskich sportowców, byłych reprezentantów Polski, rekordzistów i medalistów Europy i świata, tak również w WeNet opiekę doradcy internetowego swoim klientom zapewniają wykwalifikowani eksperci w całej Polsce – obecnie jest ich ponad 1000.

>
;