Najnowsze wieści ze świata AI: wprowadzenie GPT-4o

0
366
gpt-4o co to jest

Jedni na myśl o niej czują podekscytowanie, inni wręcz przeciwnie – paniczny strach. Jedno już teraz jest jednak pewne — jeśli nie chcesz pozostać w tyle za konkurencją, musisz śledzić najnowsze informacje o sztucznej inteligencji! A w ostatnich dniach wydarzyło się naprawdę wiele. Dziś opowiem o jednym z kluczowych wydarzeń ostatnich dni – wprowadzeniu nowego modelu GPT-4o. Zapraszam do lektury!

Nowa era sztucznej inteligencji? GPT-4o bardziej ludzki

Jeszcze do niedawna zastanawialiśmy się, jak wyglądałby świat, w którym maszyny potrafią prowadzić ludzkie, płynne rozmowy. ChatGPT stał się odpowiedzią na to pytanie. Nowoczesna technologia zmieniła sposób, w jaki zaczęliśmy postrzegać sztuczną inteligencję.

A firma OpenAI nie zamierza zwalniać tempa. Dążąc do udoskonalenia technologii i jej szerokiej dostępności zaprezentowano właśnie najnowszy model sztucznej inteligencji – GPT-4o. To flagowe oprogramowanie oferuje inteligencję na poziomie GPT-4, ale jest znacznie szybsze i posiada ulepszone funkcje w zakresie tekstu, głosu i obrazu.

Przeczytaj również:  Content marketing. Przyglądamy się trendom 2021

Choć przed OpenAI Spring Update mówiło się nawet o potencjalnej prezentacji nowej wyszukiwarki internetowej, to przedstawiony nowy model i tak wprowadza ogromne zmiany w interakcji człowiek-komputer. Poznaj GPT-4o!

Zrób audyt SEO

Funkcje GPT-4o – co nowego?

Nowa wersja została nazwana „Omni”, co w języku łacińskim oznacza wszystko. Moim zdaniem wskazuje to kierunek zmian oraz postęp, jaki zagwarantuje nam GPT-4o. Poniżej przedstawiamy możliwości nowego modelu.

Zaawansowane rozumienie obrazów

GPT-4o znacząco przewyższa wcześniejsze modele w rozumieniu i omawianiu obrazów. Możesz teraz wgrywać jedno lub kilka zdjęć do oprogramowania, aby przeanalizować wykres, sprawdzić zawartość lodówki, aby zaplanować, co zjeść na obiad lub zdiagnozować, dlaczego Twój sprzęt np. laptop nie działa. Robi wrażenie, prawda?

Naturalna konwersacja w czasie rzeczywistym

W nadchodzących tygodniach planowane jest wprowadzenie nowego trybu, który umożliwi naturalne rozmowy głosowe w czasie rzeczywistym. GPT-4o odpowiada na sygnały audio w czasie podobnym do reakcji człowieka podczas konwersacji (232 milisekundy). Bardziej naturalną interakcję zapewni również nowy głos chatbota.

Przeczytaj również:  Jak zrobić benchmarking w marketingu?

Co jednak najbardziej zadziwiające, Omni jako model multimedialny wykorzystuje emocje. Dzieje się to zarówno w przypadku modulacji głosu asystenta, jak i odczytywania zabarwienia emocjonalnego.

Rozszerzone zdolności językowe

GPT-4o obsługuje teraz ponad 50 języków, co czyni go bardziej dostępnym i użytecznym na całym świecie.

Co więcej, możesz też poprosić asystenta głosowego o przetłumaczenie konkretnego polecenia na inny język. Czy Duolingo już może zacząć się obawiać? Zobaczymy niedługo.

Co poza tym oferuje GPT-4o?

  • Natywna funkcja widzenia: możliwość pokazywania treści poprzez aparat i kamerę w telefonie (opcja podobna do Google Lens). Tutaj możesz zobaczyć, jak chatbot rozwiązał w ten sposób zadanie matematyczne.
  • Aplikacja komputerowa na macOS.
  • Nowsze dane i informacje, dzięki dostępowi do Internetu.
  • Lepsze możliwości pracy z tekstem i obrazem np. tworzenie wykresów oraz podsumowań.
Zapisz się na newsletter. Dostaniesz e-book w prezencie

Czy model GPT-4o jest już dostępny?

W ciągu najbliższych tygodni planowane jest stopniowe udostępnianie kolejnych opcji, choć nie ma informacji o konkretnych datach. Już teraz można korzystać np. z nowych możliwości tekstowych i graficznych. Za to na nową wersję asystenta głosowego będzie trzeba poczekać nieco dłużej.

Przeczytaj również:  Na czym polega marketing mix?

Zaznaczam, że istnieją pewne ograniczenia! Osoby niebędące subskrybentami mogą napotkać dzienny limit korzystania z usługi, po którego przekroczeniu, zostaną przekierowani do starszego modelu. Natomiast abonenci ChatGPT Plus mają do dyspozycji pięciokrotnie większy limit dzienny.

Ja jestem pod wrażeniem nowych możliwości, a Ty? Śledź uważnie naszego bloga, bo już niedługo kolejne wieści ze świata sztucznej inteligencji. A wszystkie najważniejsze informacje o GPT-4o znajdziesz na oficjalnej stronie OpenAI.

Nowe wezwanie do działania
5/5 - (1 vote)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here