Aktualizacja Pingwin wdrożona do algorytmu

8
3672

aktualizacja Pingwin została wdrożona do algorytmu

W piątkowy poranek potwierdziło się to, o czym w świecie SEO mówiło się od pewnego czasu – jeden z algorytmów Google, słynny Pingwin, doczekał się kolejnej aktualizacji. Nie zawahamy się napisać, że jest to aktualizacja historyczna! Google tym samym wyjaśniło, co było przyczyną notowanych w ostatnim miesiącu burzliwych zmian pozycji w wynikach wyszukiwania organicznego, które przyprawiały niejednego webmastera o drżenie serca.

Jakie zmiany niesie ze sobą nowy Pingwin?

Każdemu, kto czuwa nad zmianami w SERPie i interesuje się zagadnieniami SEO, Pingwin jest oczywiście doskonale znany. To aktualizacja algorytmu, która zatrzęsła wynikami wyszukiwania w 2012 roku, walcząc z niskiej jakości linkami prowadzącymi do stron. Najważniejsze zmiany, które niesie ze sobą najnowsza odsłona Pingwina to:

  • Od teraz Pingwin będzie działał w czasie rzeczywistym. Dotychczas, na każdą zmianę związaną z działaniami Pingwina trzeba było czekać do kolejnych aktualizacji, co często oznaczało nawet kilkumiesięczne oczekiwanie.
  • Poprawa skuteczności algorytmu w zakresie rozpoznawania spamu – w wynikach spadać będą tylko te podstrony, w których zostanie wykryte nienaturalne linkowanie, a nie cała witryna.
  • Dołączenie Pingwina do głównego algorytmu Google, decydującego o PageRank. Tak – to ostateczne, a w związku z tym historyczne, „lądowanie” Pingwina – Google ogłosiło, że od teraz będzie on jednym z 200 składowych głównego algorytmu.
Przeczytaj również:  Ranking stron internetowych – styczeń 2024

Co jeszcze nas czeka? Najbliższe zmiany tego algorytmu będą dążyć do optymalizacji jego działania w zakresie filtrowania w różnych językach. Co za tym idzie – pełne efekty działania nowego Pingwina odczujemy zapewne w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Nowe wezwanie do działania
3.1/5 - (8 votes)

8 KOMENTARZE

  1. I pewnie stąd te zawirowania pozycji stron w SERPach które można obserwować w ostatnich tygodniach. Algorytm z włączonym Pingwinem przelicza wszystko na nowo.

  2. Niby z wprowadzenia ma wynikać nacisk na jakość i odsianie spamu. W większości przypadków jest okej, ale dla niektórych wyrażeń do topów powędrowały spamy, a “dobre” strony straciły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here