Campus Google w Praskim Koneserze na Ząbkowskiej!

0
2001
wenet strony internetowe

Praga Północ to miejsce wyjątkowe i bardzo oryginalne. Być może to właśnie dlatego firma z Mountain View wybrała tę lokalizację na siedzibę pierwszego w Polsce Campusu Google.

Na terenie byłej Wytwórni Wódek „Koneser” położonej przy ulicy Ząbkowskiej 27/31, prawdopodobnie do końca 2015 roku Google zaadoptuje na swoje potrzeby przestrzeń ok 1600m2. Piszemy prawdopodobnie, ponieważ dokładna data nie jest jeszcze znana. Obecnie na terenie całego Konesera prowadzone są prace renowacyjne. Campus będzie obejmował budynki pamiętające XIX w. co uczyni go miejscem jeszcze bardziej magicznym.

Sam Koneser to miejsce o długiej i ciekawej historii. Położone jest między ulicami Ząbkowską i Białostocką, od lat przyciągając swoim magnetyzmem artystów, bohemę i hipsterów ;)
Do niedawna “Monopol” był nieco bardziej dziki i klimatyczny, ale od momentu wkroczenia inwestora – zaczyna przybierać kształty przyszłego, niewielkiego miasteczka o nietuzinkowym klimacie.

Czym jest Campus Google ?

Campusy to miejsca, gdzie przedsiębiorcy mogą zdobywać wiedzę, spotykać się z innymi przedsiębiorcami oraz budować start-upy, które w przyszłości mogą zmienić świat. Jednocześnie przedsiębiorcy mogą korzystać z pomocy mentorów oraz uczestniczyć w kursach prowadzonych przez lokalne społeczności startupowe, doświadczonych przedsiębiorców oraz pracowników Google. Warszawski Campus stanie się częścią globalnego programu Google for Enterpreneurs skierowanego do przedsiębiorców oraz wielu innych globalnych startupowych społeczności. Campus Google w Polsce będzie trzecim tego typu miejscem na świecie, zaraz po Londynie i Tel Avivie. W przyszłości powstać mają także oddziały w Madrycie, Seulu i Sao Paulo.

Przeczytaj również:  Wszedł w życie Akt o Usługach Cyfrowych. Sprawdź, co się zmienia

Eric Schmidt 4 czerwca 2014r. podczas spotkania z premierem Donaldem Tuskiem powiedział „Mam nadzieję, że warszawski Campus pomoże w rozwoju technologicznych przedsiębiorstw, wzmocni ekosystem startupów i zachęci do rozwoju innowacyjności w Polsce”. My również jesteśmy dobrej myśli i będziemy śledzić dalsze losy powstawania Campusu.

Info: Oficjalne ogłoszenie decyzji o powstaniu Campusu w Warszawie

 

e-book Dlaczego Twoja firma powinna być obecna w Internecie
5/5 - (5 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here