Google operatorem komórkowym – Projekt Fi

3
2787

HAHA! Projest FI!

Projekt Fi, czyli nowa telefonia komórkowa, to kolejne dziecko giganta z Mountain View. Google współpracując z największymi dostawcami usług telefonicznych stworzy doskonale zoptymalizowaną sieć połączeń. Optymalizacja dotyczyć będzie urządzenia, z którego korzysta użytkownik. Firma stawia na ścisłą współpracę z producentami telefonów i innymi podmiotami odpowiedzialnymi za usługi sieciowe. Telefonia Google będzie korzystała z infrastruktury anten obecnych na rynku dostawców telefonii. Na początku będą to T-Mobile oraz Sprint.

W pierwszej fazie projektu z programu będą mogli skorzystać (wyłącznie za pośrednictwem systemu zaproszeń) posiadacze telefonów Nexus 6 i to tylko na terenie Stanów Zjednoczonych.

Głównym założeniem Google jest przeniesienie telefonii komórkowej w chmurę. Karta SIM ma odejść do lamusa – dostęp do usługi będzie możliwy z poziomu urządzenia i to nie tylko telefonu, ale również komputera i tabletu poprzez usługę Google Hangouts.

Projekt Fi w większości opiera się na połączeniu internetowym, dlatego Google za główny cel postawiło sobie idealne dopracowanie technologii zapewniającej płynne przechodzenie pomiędzy sieciami WiFi, a łącznością GSM współpracujących operatorów podczas realizacji rozmów.

Jaka będzie cena nowej usługi ?

Podstawowy pakiet bez limitu połączeń i SMSów to koszt 20 dolarów. Gdybyśmy chcieli korzystać z transmisji danych to niezależnie od kraju, w którym się znajdujemy zapłacimy po 10 dolarów za każdy GB. Projekt Fi nie przewiduje żadnych opłat roamingowych. Dobrą wiadomością jest fakt, że Google nie zamierza także obciążać nas za niewykorzystane megabajty transmisji danych i każdego miesiąca zwróci nadpłaconą kwotę. Jest to bardzo uczciwe rozwiązanie przypominające trochę usługę pre-paid.

Przeczytaj również:  Jak prowadzić i rozwijać firmę z sukcesami? Przewodnik dla każdego

Czy telefonia Google zrobi rewolucję na rynku ? Trudno już dzisiaj odpowiedzieć, jednak prostota i multiplatformowość usługi może sprawić, że za kilka lat stanie się ciekawą alternatywą dla aktualnie funkcjonujących rozwiązań komórkowych.
Dużo zależy od ilości i jakości odpowiedniego sprzętu, a to wymaga przede wszystkim czasu, aby producenci mogli dostosować swoje urządzenia.

Info: Projekt Fi by Google

 

Głodny nowinek technologicznych? Zobacz co zaserwuje nam technologia w najbliższej przyszłości.

e-book Dlaczego Twoja firma powinna być obecna w Internecie
4.7/5 - (4 votes)

3 KOMENTARZE

  1. Narazie google będzie działać na cudzych antenach dlatego nie ma co się spodziewać cudów, ale jeżeli zwietrzą w tym dobry biznes możemy spodziewać się rewolucji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here