Czy znasz już funkcję Cofnij Wysyłanie Wiadomości w Gmail?

2
4032

Funkcja COFNIJ w Gmail

Zapewne każdemu z Was po kliknięciu „Wyślij” zdarzyło się krzyczeć w myślach „nieeeeeee!!!”. W dzisiejszych czasach szybkie i aktywne życie to norma, dlatego pomyłki zdarzają się wszystkim i to dość często. Czasami wyślemy niedokończony tekst, zapomnimy dodać załącznik lub co gorsze pomylimy odbiorców (a już co najgorsze… żony i kochanki;). Od teraz wszyscy użytkownicy Gmaila nie muszą się już o to martwić, ponieważ Google masowo udostępniło nową funkcję „Cofnij wysyłanie”. Testowana – uwaga! – od 6 lat opcja daje możliwość anulowania wysyłki wiadomości w ciągu 5, 10, 20 lub 30 sekund od chwili wysłania. Wszystkie wstrzymane w ten sposób wiadomości trafią do „Wersji roboczych” gdzie będziemy mogli skorygować błędy.

Gdzie i jak włączyć nową funkcję “Cofnij wysyłanie wiadomości email”:

W ogólnych ustawieniach Gmaila zaznaczamy  “Włącz funkcję Cofnij wysyłanie” , a następnie wybieramy o ile sekund chcemy opóźnić wysyłkę.

cofnij gmail

Po zapisaniu zmian po kliknięciu wyślij pojawi się przycisk „Cofnij”.

przycisk cofnij

 

Zrobione! Koniec ryzyka, że nasze podwójne życie wyjdzie na jaw ;)

Nie ulega wątpliwości, że nowa funkcja jest przydatna i znajdzie wielu entuzjastów. Jednak mamy wrażenie, że większość osób, zwłaszcza służbowo, korzysta z „klientów poczty” którzy jeszcze nie wspierają funkcjonalności „Cofnij”.

Nowe wezwanie do działania
Rate this post

2 KOMENTARZE

  1. Funkcja bardzo pożyteczna, warto jeszcze dodać, że jeśli jesteśmy pewni treści maila nie trzeba czekać aż zniknie komunikat z możliwością cofnięcia go – można od razu używać poczty dalej. Niby szczegół, ale spotkałem się z osobami które cierpliwie odczekiwały po 30 sekund :)

  2. Tego bym się nie spodziewał. Gmail rozwija się szybciej, niż się spodziewałem. Naprawdę fajna, ciekawa i bardzo inteligenta funkcja. Powinna być wprowadzona już jakiś czas temu, ale dopiero teraz jesteśmy raczeni taką możliwością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here