Google Now od dzisiaj po polsku!

3
2080

Wraz z opublikowaniem nowej wersji przeglądarki Chrome Google zupełnie niespodziewanie włączyło polską wersję asystenta głosowego Google Now.

Android Twitter

Czym jest Asystent Google Now?

Jest to “Inteligentny” asystent stworzony przez Google, który jest rozszerzeniem natywnej wyszukiwarki Google. Google Now potrafi odpowiadać na pytania, wykonywać polecenia w systemie oraz wskazywać informacje, które uzna za przydatne użytkownikowi.

Z asystenta Now skorzystamy i na urządzeniach mobilnych, gdzie wyszukiwarka Google udostępnia karty Now z informacjami np. o pogodzie, wydarzeniach czy akcjach sportowych, ale również w wersji Google Chrome dla PC

Asystent Google Now od dzisiaj rozpoznaje zwroty pisane w języku polskim i takimi samymi zwrotami odpowiada –  np. gdy zadamy pytanie dotyczące pogody, usłyszymy, jakiej pogody możemy się spodziewać (czasem wystarczy wyjrzeć przez okno – podobno też działa, nie wiem, nie sprawdzałem;).

kurs w google

Asystent Google Now rozpoznaje też inne polecenia zadawane w języku Polskim jak np. pytania o miasta, przeliczniki walut, czy nawet pytania o aktualną godzinę w innym mieście:

ktora godzina google now

Oczywiście większą radochę przynosi zadanie pytania Google w języku polskim za pomocą mowy używając przycisku mikrofonu zaznaczonego powyżej ;)

Chociaż Asystent Google Now istnieje od czerwca 2012 roku to do tej pory obsługiwał tylko niektóre języki. W ostatnim czasie mieliśmy dużo zmian w wyszukiwarce i na Mapach Google. Teraz otrzymaliśmy bardzo dobrą informację odnośnie Asystenta Google Now, a dodatkowo w tle Microsoft pokazuje nowe projekty. Może to oznaczać, że dwie konkurujące ze sobą firmy będą nas zaskakiwać kolejnymi produktami i usługami, które do tej pory były niedostępne w naszym pięknym kraju nad Wisłą. Czekam zatem z niecierpliwością:)

Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here