Schema.org we wtyczce WordPressa Yoast SEO. Znaczenie ostatniej aktualizacji dla SEO

0
3387

Schema.org we wtyczce WordPressa Yoast SEO. Znaczenie ostatniej aktualizacji dla SEO

Yoast SEO – dla wielu wtyczka SEO nr 1 do WordPressa – wdrożyła aktualizację, która umożliwia między innymi zdefragmentowaną implementację znaczników Schema.org. Wtyczka Yoast SEO jest ulubionym narzędziem milionów użytkowników WordPressa, począwszy od witryn lokalnych po najpopularniejsze serwisy internetowe.

Czym jest Schema.org?

Schema.org jest semantycznym słownikiem znaczników albo mikro danych, które można dodać do kodu HTML, aby poprawić sposób, w jaki wyszukiwarki czytają i reprezentują stronę w SERP.

Wzór kodu Schema.org:Schema_org

Wtyczka Yoast SEO: ulepszenie Schema.org

Ulepszenia znaczników Schema.org jest pierwszą aktualizacją, która uporządkuje „fragmentaryczny bałagan”, stworzony przez większość implementacji Schema.org. Zmiany to przede wszystkim:

  • Dodanie znacznika „Person” do stron autora;
  • Dodanie znacznika „WebPage” dla wszystkich stron;
  • Dodanie znacznika „Article” dla postów, ze znacznikami „Person” dla autora;
  • Udoskonalenie sekcji „Organization or Person” w ustawieniach grafu wiedzy, aby umożliwić wybór autora będącego „osobą” reprezentowaną przez witrynę.

Specjaliści twierdzą, że nawet najlepsze implementacje Schema.org nie były zbyt dobre, ponieważ nie zapewniały wyszukiwarkom odpowiednich treści. Dla przykładu, jeżeli strona zawierała osiem znaczników Schema.org, dla wyszukiwarki często nie było jasne, w jaki sposób były między sobą powiązane. Poniżej wzór, jak bezbłędne znaczniki Schema.org wyglądają w testerze ustrukturyzowanych danych Google, gdy są wdrażane przez inne narzędzia:Wtyczka Yoast SEO ulepszenie Schema.org

Przeczytaj również:  Ranking stron internetowych – marzec 2023

Jak widać – Google będzie więc widział osiem pojedynczych elementów, które potrzebują wyjaśnienia, chociaż realnie są między sobą powiązane. Ponadto, w tym przypadku wyszukiwarka nie wiedziałaby, który z elementów jest główny na stronie.

Obecnie, osoby odpowiedzialne za prace nad rozwojem wtyczki Yoast SEO wyjaśniają, w jaki sposób ostatnia aktualizacja połączyła wszystkie elementy między sobą:

“In our implementation, which we’re releasing today, all of the pieces “stitch together”: we form them into a nested structure. Without this nesting, a search engine doesn’t know how all these pieces relate to each other, and what the most important piece on a page is. Our implementation also clearly and explicitly defines the “main thing” on that page. This removes all of the guesswork and adds a lot of context for search engines.”

Aby zobaczyć różnicę, można uruchomić jedną z przykładowych stron Yoast SEO za pomocą narzędzia do testowania danych strukturalnych Google. Narzędzie do testowania przedstawia wyniki tej nowej metody następująco:Wtyczka Yoast SEO

Na powyższym zrzucie ekranu widać, że głównym elementem strony jest „Artykuł”. Artykuł swoją drogą jest częścią strony, która jest częścią witryny. Przewijając trochę niżej w dół na stronie testowej, można zobaczyć więcej elementów, takich jak np.: „Person”, „ImageObject”, „Organization” itp., które Google uważa za powiązane z „Artykułem”.

Przeczytaj również:  Ranking stron internetowych – wrzesień 2023

Jakie znaczenie ostatnia aktualizacja wtyczki Yoast dla SEO?

Instalacja ostatniej aktualizacji Yoast SEO może spowodować:

  • Poprawienie informacji o stronie/firmie w grafie wiedzy w Google;
  • Wsparcie dla Rich Article Pins na Pinterest’cie;
  • Pojawienie się na liście wiadomości lub karuzeli – w przypadku połączenia z wtyczką SEO News;
  • Większe szanse na reprezentacje fragmentów produktów w SERP Google, w połączeniu z wtyczką SEO WooCommerce;
  • Większe szanse na dobre lokalne fragmenty list, w połączeniu z Local SEO.

wtyczka_Yoast_SEOWtyczka Yoast SEO

Wersja Yoast SEO 11.0.0 z implementacją Schema.org jest już dostępna do aktualizacji/instalacji na Waszej stronie w WordPressie. Wszystkie wspomniane w danym artykule funkcje i możliwości, są dostępne w bezpłatnej wersji wtyczki Yoast SEO 11.0.0.

Źródło: https://www.searchenginejournal.com/yoast-seo-becomes-first-wordpress-plugin-to-offer-proper-schema-implementation/303671 

Nowe wezwanie do działania
3.5/5 - (4 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here