9 pomysłów na atrakcje na event firmowy

0
250
pomysły na atrakcje na event firmowy

Organizacja eventu firmowego to nie lada wyzwanie. Aby zapewnić uczestnikom niezapomniane wrażenia, warto postawić na oryginalne i angażujące atrakcje. W tym artykule przedstawiamy kilka pomysłów, które z pewnością przypadną do gustu zarówno pracownikom, jak i ich rodzinom.

Dlaczego warto zorganizować event firmowy? Korzyści i cele 

Budowanie relacji w zespole

Jednym z głównych celów organizacji eventów firmowych jest integracja pracowników. Wspólne spędzenie czasu poza biurem sprzyja budowaniu więzi między członkami zespołu oraz pozwala na lepsze poznanie koleżanek i kolegów.

Motywacja i docenienie wysiłków

Eventy firmowe to także doskonała okazja do podziękowania pracownikom za ich zaangażowanie i ciężką pracę. Pracodawca może wykorzystać takie spotkania, aby docenić osiągnięcia swoich pracowników, wręczyć nagrody czy wyróżnienia.

Przeczytaj również:  Metoda Getting Things Done – na czym polega?

Promocja firmy i budowanie wizerunku

Organizacja eventu to również sposób na promowanie firmy oraz budowanie jej wizerunku zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Eventy mogą być okazją do zaprezentowania nowych produktów, usług czy strategii, a także do nawiązania kontaktów z partnerami biznesowymi czy klientami.

Promocja firmy na lokalnym rynku? Rozpocznij już teraz

Rozwój kompetencji pracowników

Tego typu wydarzenia często mają również charakter edukacyjny. W trakcie spotkań pracownicy mogą uczestniczyć w szkoleniach, warsztatach czy prelekcjach, które pozwolą im zdobyć nowe umiejętności oraz poszerzyć swoją wiedzę.

Poprawa komunikacji wewnętrznej

Organizacja eventów ma również pozytywny wpływ na komunikację wewnętrzną. W trakcie takich spotkań pracownicy mają okazję do swobodnej wymiany myśli, pomysłów czy uwag dotyczących funkcjonowania firmy.

9 pomysłów na atrakcje na imprezie firmowej

I. Sprawdzone atrakcje na imprezy firmowe

Niektóre atrakcje cieszą się niezmienną popularnością i sprawdzają się na każdym evencie. Można zorganizować konkursy z nagrodami, np. quiz wiedzy o firmie czy zawody sportowe. Gry planszowe czy karciane również mogą okazać się świetnym pomysłem na integrację pracowników.

II. Kulinarne atrakcje na imprezy firmowe

Kulinarne atrakcje na imprezy firmowe to doskonały sposób na integrację pracowników. Można zorganizować warsztaty kulinarne, podczas których uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się przygotowywania różnych potraw pod okiem doświadczonych szefów kuchni. Degustacje win, piw czy regionalnych przysmaków również mogą okazać się interesującym pomysłem na atrakcje kulinarne.

Przeczytaj również:  Jak wymyślić chwytliwą nazwę dla nowej firmy?

III. Taneczne atrakcje na imprezy firmowe

Jak wiadomo, taniec to doskonała forma integracji i zabawy. Warto zorganizować pokazy taneczne lub warsztaty, które pozwolą uczestnikom poznać różne style tańca, np. salsy, tanga czy hip-hopu. Można także zaprosić do współpracy lokalne zespoły taneczne, które zaprezentują swoje umiejętności i zachęcą uczestników do wspólnej zabawy.

IV. Zaskakujące atrakcje na imprezy firmowe

Aby zaskoczyć uczestników, warto postawić na atrakcje nietypowe i oryginalne. Można na przykład zorganizować pokaz iluzjonistyczny, który zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Inny pomysł to zaproszenie artystów ulicznych, którzy swoimi występami wprowadzą niepowtarzalną atmosferę na imprezie.

V. Luksusowe atrakcje na imprezy firmowe

Jeśli budżet firmowy pozwala na realizację bardziej luksusowych atrakcji, warto pomyśleć o wynajęciu limuzyny czy jachtu, na którym uczestnicy będą mogli spędzić niezapomniane chwile. Można także zorganizować degustację ekskluzywnych trunków czy kolację w renomowanej restauracji.

VI. Atrakcje wieczorne na imprezie integracyjnej

Wieczorne atrakcje mogą wprowadzić nieco elegancji i wyrafinowania. Można zorganizować koncert muzyki klasycznej, operowego czy jazzowego, a także zaprosić znane osoby ze świata kultury czy nauki na spotkanie autorskie. Inny pomysł to organizacja pokazu mody z możliwością przymierzenia kreacji przez uczestników.

Przeczytaj również:  Bardzo nowe technologie, czyli przyszłość jest dziś!

VII. Wieczory tematyczne na imprezie integracyjnej 

Wieczory tematyczne to doskonały sposób na urozmaicenie spotkania. Można zorganizować np. wieczór kasynowy, podczas którego uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w różnych grach hazardowych, czy wieczór filmowy z projekcją kultowych filmów i dyskusją o nich.

VIII. Atrakcje outdoor na imprezy integracyjne 

Imprezy firmowe organizowane na świeżym powietrzu dają wiele możliwości aranżacji atrakcji. Można zorganizować piknik rodzinny z grami i zabawami dla dzieci, turniej paintballowy czy wspólne wycieczki rowerowe. Dla bardziej aktywnych uczestników warto pomyśleć o organizacji biegu terenowego lub zawodach wspinaczkowych.

Promuj swoją firmę

XIX. Atrakcje indoor na imprezy integracyjne

W przypadku imprez odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach, warto postawić na atrakcje takie jak warsztaty artystyczne, np. malowania na jedwabiu czy rzeźbienia w glinie. Można również zorganizować pokaz filmowy z dyskusją, wspólne rozgrywki w gry komputerowe czy sesje zdjęciowe z profesjonalnym fotografem.

Wybór odpowiednich atrakcji – podsumowanie 

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu każdego eventu jest dopasowanie atrakcji do oczekiwań uczestników oraz dbanie o ich zadowolenie i komfort. Dobrze dobrana oferta atrakcji z pewnością sprawi, że event zostanie na długo zapamiętany przez wszystkich uczestników.

e-book Dlaczego Twoja firma powinna być obecna w Internecie
5/5 - (1 vote)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here