Google uspokaja: „Nie martw się o złośliwe linki przychodzące Twojej witryny. Ignorujemy je.”

4
3277

Google uspokaja „Nie martw się o złośliwe linki przychodzące Twojej witryny. Ignorujemy je.”Właściciele stron internetowych mogą spać spokojnie, nie martwiąc się o złośliwe ataki SEO na ich witryny w postaci chociażby niezliczonych ilości linków przychodzących. Dlaczego? Bo Google rozwija patenty, które mają sobie z takimi działaniami radzić. Przypomnijmy, że linki przychodzące są to tzw. backlinki, czyli linki kierujące na konkretną witrynę, z innych stron WWW – znajdujące się w przestrzeni internetowej.

Nienaturalne linki przychodzące

Google na co dzień „walczy” z tzw. nienaturalnymi linkami przychodzącymi, czyli różnego rodzaju manipulacjami przy linkowaniu – wymianą linków na wielką skalę, generowaniu masowych ilości nienaturalnych backlinków niskiej jakości itp. O ile np. artykuł na danej stronie WWW nie był wirusowy i faktycznie nie zdobył dużej liczby naturalnych linków, dla Google jest to oczywista praktyka, że ktoś celowo tutaj „majstrował”, generując linki na masową skalę. Po co? A chociażby po to, aby zaszkodzić reputacji konkretnej witryny, a może nawet narazić ją na kary od Google.

Co robić w sytuacji, kiedy jednak już nasza witryna zostanie zbombardowana linkami przychodzącymi? Najlepiej to zignorować. Szkoda naszego czasu na walkę z nienaturalnymi backlinkami. Wystarczy, że ktoś już swój czas niepotrzebnie zmarnował na manipulowanie nimi, bo i tak nie osiągnie on zamierzonego efektu.

Przeczytaj również:  Na ile słów kluczowych możesz pozycjonować swoją stronę?

Google posiada patenty, które wykrywają podejrzane działania SEO czy manipulowanie rankingami wyszukiwania – a tym samym bronią indeksu wyszukiwania przed spamerskimi praktykami. Powstał nawet na ten temat obszerny, 30-stronicowy dokument, w którym Google szczegółowo opisuje swoje działania w tym zakresie.

 

Źródło:https://www.searchenginejournal.com/google-dont-worry-about-malicious-backlinks-we-ignore-them/294347/?fbclid=IwAR0WMtTb1gJFqQKXI3gYiPSo1ZO0ov1BwTI-hU6r4RmJyCpCCsN2t7E8xvo#close

e-book SEO lokalne od A do Z
5/5 - (1 vote)

4 KOMENTARZE

    • Samo Google informuje, że nie bierze pod uwagę słabych i spamerskich linków, więc nie powinny one także szkodzić. Sporo osób w branży zaprzestaje zgłaszać linki w przez disavow.

  1. Bardzo dobry krok z ich strony. Tylko czy znowu nie zacznie się linkowanie na oślep skoro nie będzie za takie działania kar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here