Aktualne wymiary grafik dla mediów społecznościowych, luty 2019

3
6752

Aktualne wymiary grafik dla mediów społecznościowych

Czy zdarzyło Wam się, że jakość i rozmiar grafik, które chcieliście opublikować na swoich kanałach społecznościowych nie odpowiadała Waszym oczekiwaniom? Jeżeli Wasza odpowiedź brzmi – tak, ten artykuł jest dla Was.

Każdy marketingowiec wie, że podczas publikacji grafik w mediach społecznościowych ważne jest, aby grafika ta spełniała pewne standardy. Jednym z głównych jest odpowiednia rozdzielczość. Obrazy mniejsze od zalecanego rozmiaru “rozciągają się” i stają się rozmyte, a większe obrazy mogą być skompresowane i wyglądać znacznie gorzej niż oryginał.

W jednym artykule zebraliśmy dla Was aktualne wymiary grafik dla 5 najpopularniejszych mediów społecznościowych: YouTubeLinkedInInstagramPinterestTwitter.

O aktualnych wymiarach grafik dla Facebooka już pisaliśmy jakiś czas temu, od tamtej pory nie uległy one zmianie. Poniżej infografika, na której zostały określone wymiary elementów graficznych na poszczególnych mediach społecznościowych. To prawdziwa dawka wiedzy w pigułce!

Aktualne wymiary grafik dla mediów społecznościowych, luty 2019

Jeżeli obawiacie się, że przyswojenie takiej ilości informacji będzie trudne, warto zapamiętać jeden rozmiar: 1024 x 512 pikseli. W większości przypadków grafika o takim wymiarze będzie wyświetlać się poprawnie. Można też skorzystać z platformy zewnętrznej, na przykład Canva’y, w której wystarczy zaznaczyć, jaki projekt i do jakiej sieci społecznościowej chcemy przygotować, a ona automatycznie zaproponuje wymiar grafiki, która będzie do tego odpowiednia.

Nowe wezwanie do działania
5/5 - (4 votes)

3 KOMENTARZE

  1. Świetny artykuł, dobrze, że dodano w nim link do aktualnych wymiarów grafik dla Facebooka, bo akurat tych wiadomości potrzebowałam najbardziej :) Pozdrawiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here