Kolejna aktualizacja algorytmu – Panda ponownie wchodzi do gry

3
3650
aktualizacja panda szeleje w serpach
5 Gwiazdek dla szalejącej Pandy?

Stało się. Doczekaliśmy się kolejnej aktualizacji w jaśnie nam panującej wyszukiwarce Google. Aktualizacja nosząca przydomek Panda została „wypuszczona” 19.07 i podobno będzie toczyła swoją walkę przez kilka kolejnych miesięcy.

Za co odpowiada?…

Jak każda poprzednia Panda odpowiada za dobranie się do skóry stronom, które nie grzeszą jakością i nie wnoszą w życie użytkowników żadnej wartości w postaci oryginalnego oraz jakościowego contentu.

Również strony używające wszelkiej odmiany technik zakazanych przez Google jak np. keyword stuffing czy cloacking powinny zacząć się martwić.

Aktualizacja Panda odpowiada za jakość, a dobrze widzimy jak to jest z jakością.

Panda stanowi również powiew odświeżenia dla stron dotkniętych podczas ostatniej jej aktualizacji, oczywiście o ile właściciele tych stron zrobili z nimi porządek. Przypomnijmy, że ostatnia aktualizacja Pandy miała miejsce ponad 10 miesięcy temu.

…I dlaczego podobno?

Otóż w sieci słychać wiele głosów o „Googlowskim oświadczeniu” mówiące, że grasowanie Panduni w SERPach przez kilka miesięcy to tak naprawdę orędzie na wyrost i o żadnej aktualizacji nie ma mowy, gdyż nie widać jej skutków.

Przeczytaj również:  Ranking stron internetowych – luty 2023

Co prawda przyzwyczailiśmy się do widocznych efektów podczas poprzednich aktualizacji i stąd mogą pojawiać się wątpliwości czy Panda w ogóle ruszyła.

Część uważa, że Google podniosło larum o pandzie pod wpływem presji i dlatego informują o wprowadzaniu jej w życie przez kilka miesięcy, chociaż tak naprawdę potrzebują jeszcze na to trochę czasu. Może to oznaczać, że któregoś pięknego dnia poważnie odczujemy jej skutki, bo wtedy zostanie wdrożona „naprawdę”.

Jak to faktycznie wygląda wiedzą tylko w Google.

Najważniejsze to dalej realizować plan zgodny z jakością oraz poprawą swoich stron Internetowych, a wtedy jak Panda faktycznie uderzy możemy czekać tylko na najlepsze :)

e-book SEO lokalne od A do Z
5/5 - (6 votes)

3 KOMENTARZE

  1. Prawda jest tak, że po wcześniejszych aktualizacjach Pandy i Pingwina były ogromne spadki, bo ludzie nie przygotowali swoich stron na te zwierzaki. Teraz każdy kto ma choć trochę wiedzy SEO poprawił strony i nie mają do czego się przywalić tak jak kiedyś.

  2. Nie zwracam zazwyczaj uwagi na update’y, bo nigdy nie potrafię nic zaobserwować w sensie nie mam specjalnych spadków ani wzlotów do góry w tym okresie.

  3. U mnie niestety na jednej z domen zauważyłem spadki dokładnie 24.08 – strona nie grzeszyła jakością zobaczymy jak dalej sytuacja się będzie miała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here