Czy to kolejny podział usług Google?

3
2698

Social Media Optimisation - CS Group Blog

Kilka dni temu Google na swoim oficjalnym blogu umieściło informację na temat przyszłości swoich usług oraz portalu społecznościowego Google+

“Choć wiele rzeczy zrobiliśmy dobrze, to nie uchroniliśmy się przed dokonaniem kilku wyborów, które musieliśmy przemyśleć. Tak więc, w ciągu najbliższych kilku miesięcy, mamy zamiar wprowadzić kilka ważnych zmian. Poniżej przedstawiamy trochę informacji na temat tego, czego możecie się spodziewać w przyszłości:

Więcej uwagi na doświadczenie z Google+

Google+ szybko staje się miejscem, w którym ludzie koncentrują się wokół wspólnych spraw i interesów, dzielą się treścią oraz profilami osób, które ich inspirują.

Zgodnie z tym trendem, zamierzamy dodać nowe funkcjonalności, jak na przykład Kolekcje Google+, za pomocą których możecie dzielić się postami pogrupowanymi według tematów, które Was szczególnie interesują.

W tym czasie dodajemy też funkcjonalności, które nie są aż tak ważne ze społecznościowego punktu widzenia, już poza serwisem Google+.

Przykładowo, wiele elementów ze Zdjęć Google+ zostało przeniesionych do nowej aplikacji Zdjęcia Google. Jesteśmy w trakcie synchronizacji tej usługi z innymi aplikacjami wraz z Google Hangouts, czyli z miejscami gdzie najczęściej dzielicie się zdjęciami.

Przeczytaj również:  Co działo się w mediach społecznościowych w 2020 roku?

Myślimy, że te zmiany uczynią Google+ bardziej użytecznym i wciągającym.

Korzystanie z Google bez profilu na Google+

Od wielu osób usłyszeliśmy, że logowanie się do wszystkich usług Google za pomocą jednego konta bardzo ułatwia życie. Spotkaliśmy się jednak z wieloma opiniami, że to nie ma sensu, zwłaszcza, że nie chcecie, aby Wasza tożsamość była widoczna we wszystkich innych usługach.

Tak więc, w nadchodzących miesiącach, Konto Google będzie wszystkim czego będziecie potrzebować by dzielić się treścią, komunikować się z innymi, stworzyć kanał na Youtube i wiele więcej. Youtube będzie pierwszym obszarem tych zmian. Wszystkiego możecie się dowiedzieć z ich bloga.

Jak zawsze, Wasze podstawowe konto Google+ nie będzie możliwe do znalezienia czy śledzenia, w przeciwieństwie do profili publicznych. Dla osób, które mają już profil Google+, będziemy oferować lepsze możliwości zarządzania kontem lub też łatwiejsze usuwanie profili publicznych.

Jak zobaczycie, te zmiany będą wprowadzane w kilku etapach przez kilka miesięcy. Ich efekty nie będą odczuwalne z dnia na dzień, ale będą widoczne dla wszystkich użytkowników Google, zarówno dla tych, którzy na co dzień korzystają z Google+ jak i dla tych, którzy omijają go szerokim łukiem.”

Nowe wezwanie do działania
Oficjalne źródło: http://googleblog.blogspot.com/2015/07/everything-in-its-right-place.html
4.2/5 - (5 votes)

3 KOMENTARZE

  1. Epopeja pod tytułem “umieranie Google Plusa” trwa. Jak nie znajdą dla G+ sensownej propozycji w którą stronę to ma iść, to za 2 lata projekt będzie martwy.

    • Prawda. Zwłaszcza, że te zmiany wciąż wydają się kosmetyczne. Gołym okiem widać swoisty brak pomysłu na dalszy rozwój Plusa

  2. Nie kumam – po co ruszać coś, co działa dobrze.
    Nie wiem gdzie są te “nie do końca przemyślane decyzje” – chyba jedynie w jednym zerze mniej na koncie ;)
    Generalnie Google Plus jest jak ZUS – nie musisz go kochać, pewnie za nim nie przepadasz… ale syte koncisko jeeeeest :D No bo jak żyć inaczej??? ;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here