Mobile-First Index już jest!

0
4243

Po półtora roku dokładnych testów i analiz, Google wdraża Mobile-First Index! Jest to odpowiedź na potrzeby internautów, w tym szczególnie rosnącej liczby użytkowników urządzeń mobilnych.

Czym jest Mobile-First Index i co właściwie się zmieni?  

Nowością jest sposób indeksowania oraz rankowania stron WWW. Mobile-First Index wykorzystuje mobilne wersje stron do indeksowania oraz rankowania witryn, dzięki czemu internauta znacznie szybciej dotrze do informacji, których poszukuje. Mobilne indeksowanie stron pozwoli także uniknąć wielu błędów jakie miały miejsce wcześniej, zwłaszcza wtedy gdy wersja strony desktopowej oraz mobilnej znacząco się od siebie różniły.

System indeksowania stron nadal odbywa  tylko w ramach jednego systemu wyświetlania wyników, bez tworzenia dodatkowego narzędzia jakim byłby odrębny system indeksowania mobilnego.

Mobile-First Index nie oznacza, że wszystkie strony od razu zostaną zaindeksowane w nowy sposób. Te witryny, które Google wybierze w pierwszej transzy, zostaną wskazane poprzez Google Search Console i będą się one indeksowały znacznie szybciej przez Smartphone Googlebot oraz – co ważne – Google wyświetli mobilne wersje tych stron w wynikach wyszukiwania.Google Mobile-First Index

Przeczytaj również:  Ranking stron internetowych – wrzesień 2022

„Właściciele stron spoza pierwszej transzy indeksowania mobilnego, nie muszą wpadać w panikę. Mobile-First Index zmienia nasz sposób zbierania i indeksowania danych, nie tego jak je rankujemy.  Treści zaindeksowane mobilnie nie będą miały przewagi nad tymi, które zaindeksowane zostały w klasyczny sposób – w wersjach na komputery. Dodatkowo, jeśli strona ma tylko wersję na komputery, to wciąż będzie w naszym systemie indeksowania.” – mówi Fan Zhang z Google.

Google zapowiada bieżące monitorowanie wprowadzanych zmian. O kolejnych istotnych aktualizacjach będziemy Was informować.

 

Oryginał komunikatu: https://webmasters.googleblog.com/2018/03/rolling-out-mobile-first-indexing.html

Nowe wezwanie do działania
3.7/5 - (3 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here