Informacja z Google: witryny z oddzielnymi adresami URL dla wersji mobilnych będą musiały przejść na projektowanie RWD

1
3042

Informacja z Google witryny z oddzielnymi adresami URL dla wersji mobilnych będą musiały przejść na projektowanie RWD

Pracownik Google, John Muller, opublikował komunikat na Reddit, w którym powiedział, że wszystkie witryny, które mają oddzielny adres URL dla wersji mobilnej, powinny przejść na projektowanie responsywne. Według niego, znacznie uprości to pracę webmasterów, choć nie przyniesie żadnych specjalnych korzyści dla SEO.

John napisał: „Docelowo wszystkie witryny z osobnymi mobilnymi adresami URL i tak powinny przejść na model stron RWD, o którym wciąż dyskutujemy. Osobne mobilne adresy URL wyłącznie sprawiają, że wszystko jest o wiele trudniejsze niż powinno być.”.

Jeden z użytkowników serwisu Reddit zadał pytanie Mullerowi:

Mam trzy wersje adresu URL dla strony:

  1. zwykła wersja desktopowa (www.example.com/abc);
  2. wersja mobilna (m.example.com/abc);
  3. wersja AMP (www.example.com/amp/abc).

Wersja na komputer (desktopowa) ma alternatywny tag dla strony mobilnej i znacznik amphtml dla AMP. Czy potrzebuję alternatywnego tagu w wersji AMP na telefon komórkowy?

W odpowiedzi John Muller stwierdził, że w pewnym momencie wszystkie witryny z oddzielnymi adresami URL dla urządzeń mobilnych będą musiały przejść na projektowanie RWD, co sprawia, że ​​wszystkie zalecenia w tym przypadku są kontrowersyjne.

Oto pełny kominikat Mullera:

Przeczytaj również:  8 systemów CMS, które warto znać

„With mobile first indexing, I’d recommend integrating the mobile version just as well as you would the desktop version. That means adding the alternate-amphtml link to the mobile version (pointing at the amp version), and including a reference to the mobile version from the amp version. That said, at some point all of these sites with separate mobile URLs should just move to a responsive design anyway, which makes all of this moot. (Separate mobile URLs makes everything much harder than it needs to be)”

Warto zauważyć, że Google wciąż wspiera responsywne projektowanie stron internetowych oraz obsługuje oddzielne adresy URL dla strony mobilnej jak i desktopowej. Jednak wersja RWD jest bardziej zalecana, ponieważ łatwiej jest z nią pracować.

 

Źródło: https://www.reddit.com/r/bigseo/comments/azqicc/amp_canonical_annotation/

Nowe wezwanie do działania
5/5 - (3 votes)

1 KOMENTARZ

  1. W końcu :) Nigdy nie byłem fanem osobnych wersji mobilnych – szczególnie ze względu na to, że zazwyczaj nie było w nich spójności z desktopowymi stronami (wiele ma inny design i ograniczone możliwości). Choć zapewne to jeszcze potrwa trochę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here