Reklama w Internecie – ranking TOP 25 miejsc do lokalnej promocji firmy

1
982
reklama w internecie

Chcesz pozyskiwać nowe kontakty? Bądź tam, gdzie są kupujący i zadbaj o lepszą widoczność biznesu w sieci. Aby jednak potencjalni klienci mogli dostrzec Cię w internetowym gąszczu ofert, musisz zadbać o odpowiednią promocję. Na szczęście istnieje sprawdzony sposób na wzmocnienie rozpoznawalności, a jest nim obecność w katalogach. Gdzie warto promować swoją działalność? Nie pozostawiaj wyboru przypadkowi! Sprawdź już teraz nasz ranking, w którym przestawiamy najlepsze miejsca do lokalnej reklamy firmy. 

Czym jest ranking katalogów do skutecznej reklamy lokalnej? 

Gdy większość działań marketingowych przenosi się do sieci, różne formy reklamy internetowej stały się niezwykle istotnym narzędziem dla biznesu. 

O ile rozpoznawalność w sieci jest ważna, to dla wielu przedsiębiorców kluczowe staje się dotarcie do klientów szukających produktów w danym regionie. Okazuje się, że istnieją rozwiązania, które pozwalają połączyć oba cele – obok kampanii reklamowych Google będzie to również marketing lokalny. 

Jeśli do tej pory nie udało Ci się zaznaczyć swojej obecności na rynku, to musisz poznać miejsca, gdzie promowanie strony i własnej działalności przynosi wymierne rezultaty. Właśnie dlatego stworzyliśmy ranking, w którym przedstawiamy wyselekcjonowane katalogi wspierające reklamę lokalnej firmy. Na liście umieściliśmy TOP 25 propozycji dla biznesu. 

Dla kogo jest ranking?

Zestawienie przygotowaliśmy z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcą przekonać się, które z dostępnych w sieci katalogów pozwalają skutecznie docierać do nowych lokalnych klientów. Szukasz miejsc do promocji swojej strony internetowej? Zależy Ci na poprawie rankingu w wynikach wyszukiwania Google? Nasz ranking jest dla Ciebie! 

Jakie są kryteria rankingu?

Wyróżniliśmy te miejsca, które cechują się zarówno dobrą widocznością w TOP 50, jak i wysokim wskaźnikiem Authority Score wyliczonym przez narzędzie Semrush, które ocenia siłę profilu linkowego domeny. Po przeanalizowaniu pozycji w wyszukiwarce Google oraz przede wszystkim jakości i liczby linków zwrotnych wraz z ruchem organicznym wyliczyliśmy autorski wskaźnik „WeNet Rating”. Stanowi on podstawę naszego rankingu. Sprawdź go i podejmij działania, dzięki którym promocja firmy lokalnie przebiegnie znacznie sprawniej. 

Zobacz wyniki już teraz!

Lokalna reklama – ranking miejsc do promocji firmy online 

Targeo

Trudno dziś znaleźć internautę, który nie korzystał z Map Google. Ale czy wiesz, że istnieje serwis internetowy, który zawiera cyfrową mapę Polski? Jest nim targeo.pl, oferujący różne usługi związane z nawigacją czy wyznaczaniem tras. Jak się okazuje, platforma dostarcza również informacji o lokalizacji przedsiębiorstw. Taką opcję można wykorzystać, aby wzmocnić marketing lokalny swojej firmy.

W naszym rankingu Targeo zajmuje pierwsze miejsce z wynikiem 97,57. Na objęcie fotelu lidera i okazały WeNet Rating złożyła się zarówno wysoka liczba słów kluczowych, na które serwis pozycjonuje się w TOP 50 organicznych wyników wyszukiwania Google (1246328), jak i imponująca wartość Authority Score (81). 

Wskaźnik WeNet Rating: 97,57

TOP 50: 1246328

Authority Score: 81


Panorama Firm 

Szukasz skutecznych źródeł pozyskiwania nowych klientów? Widoczność wśród odbiorców uzyskasz dzięki reklamie lokalnej w odpowiednich katalogach. Jednym z najlepszych jest bez wątpienia panoramafirm.pl, która z wynikiem 74,77 uplasowała się na drugim miejscu naszego rankingu. 

Ta niezwykle popularna i wartościowa platforma zawiera bogatą bazę danych o małych przedsiębiorstwach i dużych korporacjach. Dzięki temu ułatwia konsumentom znalezienie odpowiednich produktów oraz usług. Wspiera w ten sposób również lokalną reklamę firmy.

Warto podkreślić imponujące liczby, jakie katalog online zdobył w ramach naszej analizy – widoczność w TOP 50 na poziomie 990778 i Authority Score wynoszący 61. 

Przy wyborze platformy, weź pod uwagę, że aż 7/10 osób kontaktuje się z przedsiębiorcami znalezionymi na stronie panoramafirm.pl. Nie wahaj się i wypróbuj sprawdzone katalogi już teraz!

Wskaźnik WeNet Rating: 74,77

TOP 50: 990778

Authority Score: 61

Chcesz promować firmę na PanoramaFirm.pl? Skontaktuj się z nami

Pkt.pl

Reklamy firm lokalnych w sieci są niezwykle opłacalne, ponieważ użytkownicy korzystają z Internetu, aby znaleźć informacje o produktach i usługach. Dla wielu przedsiębiorców wizytówka Google Moja Firma czy pozycjonowanie strony internetowej to za mało. Dlatego korzystają z popularnych i atrakcyjnych katalogów dostępnych online, takich jak pkt.pl. 

Nic w tym dziwnego, skoro serwis uplasował się na trzeciej pozycji rankingu – wartość wskaźnika WeNet Rating wyniosła w tym przypadku 71,47. Katalog pkt.pl stanowi dla przedsiębiorców doskonałe miejsce umożliwiające nie tylko zwiększenie widoczności oferty wśród potencjalnych klientów, ale również promowanie strony i prowadzenie lokalnych kampanii. 

Wciąż się wahasz, jak reklamować się w Internecie? Zapomnij o wątpliwościach! Według naszych badań serwis pod kątem Authority Score przewyższył nawet Panoramę Firm (63 kontra 61) i nieznacznie ustąpił pod względem widoczności, osiągając wynik 791461 w TOP 50. Przekonaj się, że warto postawić na sprawdzone rozwiązania. 

Wskaźnik WeNet Rating: 71,47

TOP 50: 791461

Authority Score: 63

Chcesz promować firmę na pkt.pl? Skontaktuj się z nami

Formularz rejestracji firmy w katalogu pkt.pl

Cylex

Na czwartym miejscu naszego zestawienia znalazł się katalog cylex-polska.pl z wynikiem 71,19. Choć wydaje się, że do podium zabrakło niewiele, to dużą różnicę w porównaniu z pkt.pl widać w niezwykle ważnym kryterium, jakim jest Authority Score (63 vs 46).

Przeczytaj również:  Marketing partyzancki – jak go wykorzystać?

Wspomniana platforma internetowa jest jednak wykorzystywana zarówno do reklamy nowego biznesu, jak i promowania przedsiębiorstw, które od dawna działają na danym rynku.  

Serwis Cylex umożliwia właścicielom firm umieszczać szczegółowe informacje o prowadzonej działalności na swoich profilach.

Wskaźnik WeNet Rating: 71,19

TOP 50: 1344170

Authority Score: 46

ALEO

Nie zatrzymujemy się i już teraz przedstawiamy katalog, który znalazł się na piątym miejscu rankingu. Wskaźnik WeNet Rating wyniósł w tym przypadku 70,30. 

Mowa o platformie ALEO, która zapewnia użytkownikom szukającym usług i produktów z danej lokalizacji w Internecie dostęp do szerokiej gamy firm i usług z różnych branż.  Handlowo-aukcyjny charakter serwisu umożliwia przedsiębiorstwom prowadzenie za pośrednictwem witryny handlu B2B. 

Jeśli chodzi o inne kryteria, które zaważyły na miejscu w pierwszej piątce zestawienia, to warto podkreślić Authority Score o wartości 63 oraz nieco mniejszą widoczność w TOP 50 (744197) niż w przypadku poprzednich katalogów. 

Pamiętaj, że wybór odpowiedniej platformy do reklamy lokalnej może wpłynąć na pozyskiwanie nowych kontaktów.

Wskaźnik WeNet Rating: 70,30

TOP 50: 744197

Authority Score: 63

Oferteo

Szóste miejsce w zestawieniu zajęła platforma Oferteo.pl, osiągając przy tym następujące wyniki: 848101 fraz w TOP 50 wyszukiwarki Google, Authority Score na poziomie 58 oraz ostateczna wartość wskaźnika WeNet Rating – 68,76.

Dla tych, którzy nie znają jeszcze opisywanego katalogu, warto wspomnieć, że witryna umożliwia użytkownikom zamieszczanie zapytań i otrzymywanie ofert od firm świadczących różnego rodzaju usługi w danej lokalizacji. Celem Oferteo jest usprawnienie kontaktu przedsiębiorców z zainteresowanymi oraz ułatwienie prezentacji lokalnego asortymentu produktów. 

Wskaźnik WeNet Rating: 68,76

TOP 50: 848101

Authority Score: 58

Przeskanuj obecność swojej firmy w Internecie. Skorzystaj z szybkiego i darmowe skanera widoczności online

Opineo

Interesuje Cię reklama swojej firmy na Opineo.pl? Portal ten jest szczególnie popularny wśród przedsiębiorców, którzy chcą monitorować opinie i reagować na nie, aby skuteczniej dotrzeć do klienta lokalnego i doskonalić swoje usługi. Platforma umożliwia bowiem użytkownikom dzielenie się swoimi doświadczeniami i ocenami na temat obsługi czy jakości produktów. 

Dlaczego Opineo znalazło się wśród polecanych katalogów dla lokalnych firm? Zgodnie z naszymi ustaleniami portal uplasował na siódmym miejscu rankingu z wynikiem 61,31. Pod uwagę wzięliśmy zarówno konkurencyjny Authority Score (58), jak i dobrą widoczność w TOP 50 (547466) – co może wpłynąć na lokalne pozycjonowanie stron. 

Wskaźnik WeNet Rating: 61,31

TOP 50: 547466

Authority Score: 58

Lento

Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że tradycyjny marketing nie da Ci tyle korzyści, co reklama w Internecie. Rodzaje i sposoby dotarcia do klienta lokalnego w sieci mogą się przy tym znacząco różnić. Warto rozważyć w tym celu choćby portal Lento, który z wynikiem 56,44 pod kątem WeNet Rating zajął ósmą pozycję w naszym zestawieniu. 

Musisz wiedzieć, że jest to jeden z największych serwisów ogłoszeń, który ułatwia kontakt z potencjalnymi klientami. Dzięki Authority Score na poziomie 55 oraz wysoką widocznością w TOP 50 rankingu Google (450915) może konkurować z katalogami, które ułatwiają promowanie strony w przypadku lokalnych firm.

Wskaźnik WeNet Rating: 56,44

TOP 50: 450915

Authority Score: 55

Godzinyotwarcia24

Co musi wiedzieć lokalny klient przed skorzystaniem z usług konkretnego biznesu? Jedną z najważniejszych informacji jest z pewnością czas pracy – takie dane najłatwiej uzyskać na stronie godzinyotwarcia24.pl. Ten popularny wśród internautów katalog może wesprzeć również kampanię lokalną Twojej firmy. 

Choć zbliżamy się do dalszych pozycji naszej listy, to wyniki są wciąż zaskakujące: na WeNet Rating w wysokości 52,20 złożyło się Authotity Score na poziomie 40 i spora widoczność w TOP 50 (777482). 

W naszej ocenie warto wykorzystać tego rodzaju platformy do internetowej reklamy lokalnej – tym bardziej, jeśli nie korzystasz z kampanii Google i dopiero czeka Cię optymalizacja strony.

Wskaźnik WeNet Rating: 52,20

TOP 50: 777482

Authority Score: 40

Firmy.net

Poznaj kolejną pozycję naszego rankingu, czyli serwis, który umożliwia mikro-, średnim i dużym przedsiębiorstwom prezentowanie swojej oferty biznesowej w Internecie. Wynik 48,65 WeNet Rating pozwolił platformie Firmy.net wyprzedzić inne popularne katalogi do prowadzenia kampanii lokalnej online.

Zanim zdecydujesz, gdzie promować stronę, chcesz poznać statystyki we wszystkich kryteriach? Serwis cechuje widoczność na poziomie 435161 w TOP 50 oraz współczynnik Authority Score, który wyniósł 46. Przed zaplanowaniem lokalnej reklamy sprawdź jednak wszystkie katalogi z naszego rankingu!

Wskaźnik WeNet Rating: 48,65

TOP 50: 435161

Authority Score: 46

eGospodarka

Miejsce stworzone z myślą o firmach z różnych sektorów gospodarki. Co serwis oferuje swoim użytkownikom poza cennymi informacjami na temat promocji w sieci? Dzięki platformie masz możliwość nawiązać kontakt z innymi przedsiębiorcami, aby wspólnie realizować biznesowe cele.

Jak podkreślają twórcy eGospdarka.pl ich misja to: „dostarczać praktycznych informacji i narzędzi, pomagać w decyzjach i kojarzyć ludzi mających podobne problemy lub mogących sobie pomóc nawzajem”. Jak widzisz, obecność katalogu w naszym rankingu to nie przypadek – poniżej znajdziesz statystyki, które złożyły się na 11. miejsce.  

Wskaźnik WeNet Rating: 45,31

TOP 50: 333685

Authority Score: 45

BiznesFinder

Szukasz miejsc, w którym możesz stworzyć atrakcyjną wizytówkę Twojej marki? Koniecznie odwiedź BiznesFinder.pl. Serwis został stworzony z myślą o przedsiębiorcach oraz przyszłych właścicielach firm. Poza niezwykle rozbudowaną sekcją poradników na temat prowadzenia własnej działalności i pozyskiwaniu kontaktów znajdziesz tu moc ciekawych rozwiązań promocyjnych

Przeczytaj również:  Znajdź odbiorców dla swoich reklam displayowych i wideo Google

Wizytówki NAP składają się z wielu elementów reklamy lokalnej. Nie tylko tekstów, ale także materiałów wizualnych, dzięki czemu przyszły klient ma możliwość poznać wszystkie dobre strony Twojego biznesu. Obecność tutaj bez wątpienia mocno wesprze Twoją widoczność online i lokalną kampanię. 

Obecność w katalogu firm BiznesFinder.pl może pomóc Ci rozwinąć działalność oraz nawiązać współpracę z partnerami biznesowymi – uzyskane w naszym rankingu wyniki zdecydowanie to potwierdzają. 

Wskaźnik WeNet Rating: 43

TOP 50: 406726

Authority Score: 40

Chcesz promować firmę na BiznesFinder.pl? Skontaktuj się z nami

Przykład wartościowego katalogu firm – BiznesFinder

Baza-Firm

Miejsce trzynaste, ale wcale nie pechowe, a na nim Baza Firm nazywana również Business Navigator. To rozbudowany nawigator po świecie przedsiębiorstw. Na stronie głównej wita nas wielopoziomowa wyszukiwarka, która pozwala klientom odnaleźć interesujące ich oferty w okolicy.

Nie masz pewności, czy warto wykorzystać katalog do reklamy firm? Spójrz na nasz WeNet Rating! 40,77 – czyli wciąż mocna pozycja wśród wartościowych wizytówek. Zresztą zajrzyj i przekonaj się sam/sama.  

Wskaźnik WeNet Rating: 40,77

TOP 50: 382877

Authority Score: 38

AllBiz

Działasz w różnych krajach, ale interesuje Cię reklama lokalnej firmy? Koniecznie sprawdź all.biz. To katalog w języku angielskim przeznaczony dla przedsiębiorców i klientów z różnych stron świata: od Polski, przez Szwecję, po odległą Brazylię. W sumie 1300 firm z 89 krajów

Czy warto dodać tam informacje o swojej działalności? Jeśli chcesz rozwijać biznes za granicą, to obowiązkowo. Jak podają twórcy, serwis odwiedza rocznie ponad 200 milionów użytkowników. Poprzez rozszerzenia lokalizacji zwiększasz szansę wyświetlania reklam odpowiednim odbiorcom. 

Zerknij na liczby w naszym rankingu. 

Wskaźnik WeNet Rating: 39,56

TOP 50: 135159

Authority Score: 44

Przeskanuj obecność swojej firmy w Internecie. Skorzystaj z szybkiego i darmowe skanera widoczności online

LM

Chcesz wykorzystać reklamę lokalną na różnych platformach? Istnieje wiele katalogów, które mogą pozytywnie wpłynąć na widoczność Twojej oferty w konkretnej lokalizacji. Z pewnością takim miejscem jest lm.pl, który zajął w naszym rankingu zaskakujące miejsce w pierwszej dwudziestce. 

W serwisie poza najważniejszymi informacjami z takich miejscowości jak Koło, Turek czy Konin, można znaleźć również zestawienie firm uporządkowanych według różnych kategorii. Choć widoczność portalu w TOP 50 Google nie jest tak imponująca, jak w przypadku poprzednich katalogów, to warto zwrócić szczególną uwagę na wskaźnik Authority Score o wartości 43.

Wskaźnik WeNet Rating: 36,62

TOP 50: 49698

Authority Score: 43

Yellow Pages 

Yellow Pages, czyli żółte strony, to serwis, w którym możesz dodać swój biznes za darmo. Jeśli masz wizytówkę firmy Google, to proces przebiegnie jeszcze sprawniej, bo możesz zrealizować go, importując dane z GMB. Brzmi zachęcająco? 

Dołączając do Yellow Pages, stajesz się częścią rosnącej światowej sieci kupujących i dostawców B2B. Zyskujesz szansę na nawiązanie nowych kontaktów – zarówno zagranicznych, jak i tych w Polsce. Nic dziwnego, że katalog znalazł się w TOP 25 naszej listy. Wciąż wysoki wskaźnik WeNet Rating mówi sam za siebie! 

Wskaźnik WeNet Rating: 36,49

TOP 50: 276809

Authority Score: 36

InfoVeriti

Katalogi firm możesz z powodzeniem wykorzystać do reklamy strony internetowej. Szukając nowych rozwiązań, wejdź na infoveriti.pl i przekonaj się, jak tam przebiega promocja firmy. Pamiętaj, że takie działania prowadzą również do poprawy lokalnego SEO. 

Na stronie umieszczono wyszukiwarkę i aktualną bazę firm, stowarzyszeń oraz dłużników, które można znaleźć w KRS. Katalog jest nie tylko dostępny online przez 24 godziny, ale również stale aktualizowany i kontrolowany. O obecności w naszym zestawieniu zadecydował wskaźnik WeNet Rating na poziomie 35,99. 

Wskaźnik WeNet Rating: 35,99

TOP 50: 256804

Authority Score: 36

jakoscobslugi.pl

Promocja w katalogach firm – choćby takich jak jakoscobsługi.pl – będzie kosztować Cię mniej niż konieczność prowadzenia reklam na cały kraj. A obecność na portalu, który zajął kolejne miejsce w naszym rankingu, może pomóc Ci dotrzeć do potencjalnych kupujących, którym zależy na wysokiej jakości obsłudze klienta. 

Platforma skupia się bowiem na wyróżnianiu przedsiębiorstw, które dostarczają doskonałe doświadczenia dla swoich odbiorców. Jeśli chcesz więc zbudować pozytywny wizerunek marki, to z pewnością docenisz, że katalog uzyskał wysoki WeNet Rating (33,41). To mocny argument, który warto uwzględnić przy wyborze formy reklamy internetowej. 

Wskaźnik WeNet Rating: 33,41

TOP 50: 20019

Authority Score: 40

Oferia

Bogata oferta, różnorodność kategorii oraz możliwość znalezienia korzystnych promocji i rabatów – to główne powody, dla których internauci chętnie korzystają z serwisu Oferia.pl. A dlaczego warto, aby Twoja firma znalazła się w tym katalogu? Przedsiębiorcy znajdą na platformie funkcje i narzędzia, które umożliwiają promowanie lokalnego asortymentu produktów oraz usług.

Dzięki obecności na portalu możesz dotrzeć do użytkowników, którzy chcą zlecić wykonanie pracy, zadania czy projektu. A jeśli to nadal Cię nie przekonuje, to spójrz na liczby – WeNet Rating na poziomie 31,50 robi duże wrażenie – tym bardziej, gdy chcesz prowadzić reklamy do użytkowników już zainteresowanych Twoją ofertą.

Wskaźnik WeNet Rating: 31,50

TOP 50: 108999

Authority Score: 35

Favore

Wydaje Ci się, że pozycjonowanie lokalne jest trudne? Nie wiesz, jak atrakcyjnie zaprezentować swoje usługi, wykorzystując w tym celu katalogi firm? Serwis Favore może okazać się dla Ciebie idealnym rozwiązaniem! Platforma skupia się bowiem na łączeniu klientów z wysoko ocenianymi biznesami z różnych branż. 

W przypadku serwisu z 20. miejsca w naszym rankingu reklamy firm lokalnych trafiają do użytkowników, którzy aktywnie szukają wykonawców. To duża przewaga nad innymi katalogami dostępnymi w sieci. Warto docenić też dużą widoczność w TOP 50 lokalnych wyników wyszukiwania Google (172438) oraz solidny Authority Score, czyli istotne czynniki, które złożyły się na warty docenienia wynik. 

Przeczytaj również:  Na czym polega marketing mix?

Wskaźnik WeNet Rating: 31,43

TOP 50: 172438

Authority Score: 33

Chcesz promować firmę na Favore.pl? Skontaktuj się z nami

Info-net

Zależy Ci na wyświetlaniu reklam lokalnych w wartościowych miejscach? Zadbaj o obecność w katalogach firm z naszego rankingu. Kolejnym przykładem jest serwis info-net.com.pl. Łatwość obsługi i intuicyjny interfejs to niejedyne zalety platformy. Wskaźnik WeNet Rating na poziomie 26,85 zapewnił miejsce w TOP 25 naszego rankingu. 

W przypadku marketingu lokalnego na Info-net możesz kompleksowo zaprezentować swoją działalność i ofertę w sieci. Masz wątpliwości co do tego rodzaju reklamy firmy w Internecie? Spójrz na imponujące rezultaty poniżej! 

Wskaźnik WeNet Rating: 26,85

TOP 50: 54125

Authority Score: 31

Teleadreson.com

Potencjalni klienci potrzebują informacji, aby dokonać świadomego wyboru i znaleźć zaufane firmy, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom. Celem reklamy lokalnej jest więc stworzenie jak najlepszej prezentacji działalności. Jeśli chcesz ułatwić kontakt internautom, którzy są zainteresowani Twoją ofertą, to rozważ obecność w katalogu teleadreson.com. 

Na miejsce serwisu w TOP 25 naszego rankingu złożył się wynik 26,57 WeNet Rating. Platforma wyprzedziła swoją konkurencję, ponieważ uzyskała wysoki Authority Score na poziomie 32. Wybierz mądrze, a niedługo zobaczysz lepsze wyniki w Google.      

Wskaźnik WeNet Rating: 26,57

TOP 50: 9466

Authority Score: 32

AleRanking

Chcesz wypromować biuro rachunkowe lub gabinet stomatologiczny? A może zastanawiasz się, jakie kanały należy wybrać w przypadku marketingu lokalnego w branży motoryzacyjnej, budowlanej czy weterynaryjnej? 

Z pewnością warto postawić na reklamę firmy w aleRanking.pl. Ta popularna platforma oferuje użytkownikom dostęp do bogatych zasobów informacyjnych, co zdecydowanie pomaga w podjęciu świadomego wyboru.

Oczywiście także przedsiębiorcy mogą skorzystać z serwisu jako miejsca do zaprezentowania swoich usług i reklamy lokalnego asortymentu. Również w tym przypadku warto spojrzeć na liczby – WeNet Rating na poziomie 25,97 gwarantuje wciąż świetne miejsce w naszym rankingu na tle innych dostępnych w sieci katalogów firm. Dzięki wizytówce w aleRanking zbudujesz zaufanie wśród potencjalnych klientów.  

Wskaźnik WeNet Rating: 25,97

TOP 50: 18510

Authority Score: 31

Chcesz promować firmę na aleRanking.pl? Skontaktuj się z nami

Indexfirm

Wiesz już, że internetowe katalogi pozwalają firmom zwiększyć ich widoczność oraz szybciej i skuteczniej dotrzeć do potencjalnych klientów. Warto dbać jednak nie tylko o liczbę wizytówek, ale również o wysoką jakość platform, na których informacje o ofercie mają zostać оpublikowane.

Nasz ranking to zestawienie wartościowych miejsc do reklamy, a Indexfirm jest jednym z nich. Potwierdzają to liczby: WeNet Rating w wysokości 25,36, na który złożyły się wciąż wysoki Authority Score (30) oraz 27192 słów kluczowych w TOP 50 wyników wyszukiwania.  

Wskaźnik WeNet Rating: 25,36

TOP 50: 27192

Authority Score: 30

Europages

Jeśli zależy Ci na wyświetlaniu reklam lokalnych w wartościowych katalogach, to nawet ostatnia pozycja w naszym rankingu powinna spełnić Twoje oczekiwania. W końcu serwis europages.pl może z powodzeniem konkurować z platformami, które uplasowały się wyżej. WeNet Rating na poziomie 25,30 gwarantuje wysoką jakość. 

Warto również zwrócić uwagę na Authority Score (30), którego wartość nie odbiega od wyników lepiej ocenianej konkurencji. Różnice są naprawdę niewielkie! Pamiętaj, że jeśli zamieścić wizytówkę w międzynarodowym serwisie europages.pl, to umożliwisz łatwe wyszukiwanie informacji o Twojej firmie, produktach i usługach. 

Wskaźnik WeNet Rating: 25,30

TOP 50: 24777

Authority Score: 30

Przeskanuj obecność swojej firmy w Internecie. Skorzystaj z szybkiego i darmowe skanera widoczności online

Jak wykorzystać marketing lokalny do reklamy firmy?  Podsumowanie rankingu

Od dawna interesowała Cię reklama lokalna, ale nie udało Ci się znaleźć najbardziej wartościowego miejsca do skutecznej promocji Twojej firmy? Mamy nadzieję, że nasz ranking dostarczył Ci inspiracji, gdzie warto prowadzić marketing internetowy. 

Zapewniamy przy tym, że wszystkie katalogi zostały skrupulatnie sprawdzone i ocenione na podstawie naszego autorskiego wskaźnika WeNet Rating, który uwzględnia kluczowe kryteria: zarówno widoczność w TOP 50, jak i przede wszystkim Authority Score.   

Do promocji lokalnej firmy warto wykorzystać w szczególności zwycięskie katalogi – Targeo, Panoramę Firm czy pkt.pl. Jeśli zaczniesz prowadzić reklamy w tych miejscach, to możesz liczyć na następujące korzyści: 

  • zwiększenie widoczności w sieci – dodanie firmy do wartościowych serwisów umożliwia wyświetlenie oferty nowym odbiorcom, którzy szukają w Internecie produktów, usług i marek;
  • pozyskanie nowych klientów – wykorzystanie reklamy lokalnej w katalogach pozwala dotrzeć do osób, które chcą skorzystać z oferty przedsiębiorstw działających na danym obszarze;
  • budowanie wizerunku i reputacji – wybór renomowanych i sprawdzonych miejsc takich jak np. panoramafirm.pl to szansa na zyskanie zaufania wśród internautów;
  • wsparcie działań lokalnego SEO: pozyskiwanie linków zewnętrznych z wysokiej jakości platform pozytywnie wpływa na pozycjonowanie lokalne strony. 

Musisz pamiętać, że kluczowa jest selekcja oraz wybór sprawdzonych, polecanych i docenionych przez wyszukiwarkę Google katalogów. Tylko tak wpłyniesz na rozwój swojego biznesu w sieci i osiągniesz oczekiwane rezultaty promocji lokalnej firmy. 

Wiesz już, gdzie promować swoją działalność, ale nie chcesz zajmować się tym samodzielnie? Powierz marketing lokalny online doświadczonym doradcom internetowym. WeNet zapewnia skuteczne sposoby na prezentację Twojej firmy, produktu lub usługi – również w internetowych katalogach firm. Zamów już teraz bezpłatną wycenę usługi i zyskaj odpowiednie rozwiązania dla swojego biznesu. 

Nowe wezwanie do działania
5/5 - (2 votes)
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRanking platform e-commerce – jaki CMS wybrać dla sklepu internetowego?
Następny artykułJakie są techniki zamykania sprzedaży?

Nasz ekspert:

Karolina Roksela
Absolwentka studiów na kierunku Dziennikarstwo i medioznawstwo. Dołączyła do WeNet w 2021 roku. Specjalistka ds. Contentu, która w swojej pracy stara się dostarczać użytkownikom wartościowe treści internetowe. Dzięki śledzeniu najnowszych trendów oraz ciągłym doskonaleniu się może skutecznie angażować społeczność marki na Facebooku i Instagramie. W swojej pracy korzysta również z zaawansowanych narzędzi oraz nowinek technologicznych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here