TOP 20 najczęściej pobieranych aplikacji mobilnych na świecie w 2019 roku. Infografika

0
1458

TOP20_najczesciej_pobieranych_aplikacji_mobilnych_na_swiecie_w_2019_roku_Infografika

Visual Capitalist przeanalizował wyniki badania, które zostało przeprowadzone przez SensorTower. Celem badania było wyjaśnienie, które aplikacje mobilne cieszyły się największą popularnością w 2019 roku wśród użytkowników smartfonów na całym świecie. Wyniki badania prezentują TOP 20 najczęściej pobieranych aplikacji mobilnych z App Store i Google Play.

Ranking najpopularniejszych aplikacji mobilnych na świecie w 2019 roku

Infografika przedstawiona poniżej pokazuje, że liderem rankingu, z prawie 900 milionami pobrań, stał się WhatsApp. Sieć społecznościowa TikTok, o której nieraz wspominaliśmy na naszym Blogu, która została założona dopiero w 2017 roku, zajęła drugie miejsce w rankingu. Trójkę liderów zamyka Facebook Messenger.Najpopularniejsze_aplikacje_2019

Źródło: Visual Capitalist

Dane przedstawione powyżej, obejmują unikalne instalacje na iPhone, iPad i Google Play od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku. Już zainstalowane aplikacje nie były wzięte pod uwagę.

Sensacja TikToka

Popularność TikToka rozeszła się niczym wirus, a on sam stał się sensacją od momentu jego uruchomienia. Już w 2018 roku aplikacja swoją popularnością wśród użytkowników wyprzedziła Instagram, zagrażając nawet w pewnym stopniu dominacji Facebooka wśród najpopularniejszych sieci społecznościowych na całym świecie. Już w 2019 roku przychody chińskiej platformy wyniosły ok. 117 mln USD, czyli 5 razy więcej niż w 2018 roku.TikTok_aplikacja_2019

Przeczytaj również:  FaceApp, czyli chwila zabawy, za którą zapłacisz… własną prywatnością?

Źródło: https://sensortower.com/

Analizując dane z 2018 i 2019 roku można zobaczyć, jak Facebook i Messenger stracili swoje pozycje na korzyść chińskiej sieci społecznościowej TikToka. Jednak aplikacje, które należą do Facebooka: WhatsApp, Meseenger, Facebook i Instagram nadal trzymają się w czołówce najbardziej popularnych serwisów. Instagram stabilnie trzyma swoją pozycję w TOP5.

Liczby pobrań aplikacji w 2019 roku

Według przeprowadzonego przez SensorTower badania, łączna liczba pobrań aplikacji w 2019 roku wzrosła do 115 miliardów: 31 miliardów w App Store i 84 miliardów w Google Play.

W ostatnich latach, aplikacje stały się największym ekosystemem konsumenckim na świecie. Przewiduje się, że do 2021 roku globalne przychody z aplikacji mobilnych sięgną 6,3 bln USD.

 

Źródło: https://www.visualcapitalist.com/ranked-most-downloaded-apps/

Nowe wezwanie do działania
5/5 - (3 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here