Jakie zalety ma PrestaShop i jak w pełni wykorzystać możliwości platformy?

0
848

Jakie_Zalety_Ma_PrestaShop

PrestaShop zapewnia wszystko, co jest Ci potrzebne do prowadzenia i zarządzania sklepem internetowym. To kompleksowe rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku każdego biznesu. PrestaShop wyróżnia przede wszystkim łatwość obsługi, stabilność, a także właściwie nieograniczone możliwości rozwoju Twojego sklepu. Regularne aktualizacje gwarantują, że będziesz na bieżąco z trendami i zmianami na rynku e-commerce. Co jeszcze warto wiedzieć o tej platformie i jak w pełni wykorzystać jej możliwości? Podpowiadamy.

 

Spis treści

1. Jakie zalety ma PrestaShop?

2. PrestaShop – jak w pełni wykorzystać możliwości platformy?

3. Dlaczego warto skorzystać z Premium eShop?

4. Jakie korzyści daje Premium eShop?

 

Jakie zalety ma PrestaShop?

Elastyczność – dostosowanie do Twoich potrzeb

PrestaShop to platforma typu Open-Source. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się na tego typu rozwiązanie, zyskujesz pełny dostęp do kodu e-sklepu. W praktyce otrzymujesz szereg możliwości – możesz ingerować w wygląd sklepu, a także dokonywać zmian w pozostałych elementach i funkcjonalnościach.

Możliwości integracji

Otwarty kod ma jeszcze jedną zaletę. Możesz zintegrować swój sklep z zewnętrznymi systemami, które niezbędne są do dokonania transakcji przez klientów. Są to systemy płatności, księgowe czy kurierskie.

Szeroki wybór gotowych modułów i szablonów

PrestaShop to ogrom możliwości. Do Twojej dyspozycji jest nie tylko podstawowa wersja, ale także bogata baza modułów, szablonów i funkcji. Mnogość opcji sprawia, że możesz bez ograniczeń rozszerzać swój sklep i dopasować go według indywidualnych potrzeb.

Bezpieczeństwo i wydajność

Sklepy oparte o PrestaShop są bezpieczne i wydajne. By jednak sklep internetowy działał bez zarzutu, niezbędna jest odpowiednia optymalizacja i dobrze dopasowany serwer.

Niezależność

PrestaShop daje Ci niezależność w działaniu. Jako rozwiązanie Open-Source ma przewagę nad platformami dedykowanymi (czyli takimi, których sklepy napisane są od zera, specjalnie na potrzeby klienta). Nie musisz na stałe korzystać z pomocy jednego dewelopera. W każdej chwili możesz zmienić specjalistę.

Dostęp w wielu językach

Oprogramowanie PrestaShop jest dostępne w wielu językach. Oznacza to, że możesz rozszerzyć swoją działalność e-commerce o inne rynki bez względu na walutę.

PrestaShop – jak w pełni wykorzystać możliwości platformy?

Według trendów Built With PrestaShop jest najpopularniejszą platformą e-commerce w Polsce – prawie 20 000 polskich stron jest opartych o to oprogramowanie[1]. Nic w tym zaskakującego, ponieważ PrestaShop ma wiele zalet. Pomimo to nie jest to rozwiązanie idealne, a dodatkowo wymaga czasu i wiedzy, by sklep internetowy działał bez zarzutu. Istnieją jednak proste rozwiązania. Jeśli wybierzesz PrestaShop, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach, takich jak:

Potrzeba aktualizacji

PrestaShop wymaga cyklicznych aktualizacji, by sklep cały czas działał prawidłowo. Dodawane są nowe funkcje i ulepszenia, które potrzebują odpowiedniego wdrożenia. Poprawki trzeba wprowadzać ręcznie, co wiąże się z nakładem czasu i pracy. Ponadto jest to niezbędne ze względów bezpieczeństwa. Otwarte oprogramowanie może być celem ataku hakerów.

Jakie jest na to rozwiązanie?

Pamiętaj o regularnych aktualizacjach. Jeśli jednak nie masz odpowiedniej wiedzy lub nie masz czasu na samodzielne wdrażanie zmian, skorzystaj z pomocy specjalisty, np. w ofercie Premium eShop masz zagwarantowane aż 6 aktualizacji w czasie trwania umowy. Jeśli zdecydujesz się na kompleksową ofertę, gwarancję bezpieczeństwa dostajesz w pakiecie wraz z budową i obsługą e-sklepu. To duża oszczędność, bo jednorazowa usługa aktualizacji wykonana przez specjalistę z zewnątrz kosztuje od 800 do nawet 1500 zł.

Przeczytaj również:  Jak zachowują się konsumenci w 2022 roku? Poznaj nastroje i postawy Polaków

Problemy z wyborem modułów

Szeroki wybór to z jednej strony nieograniczone możliwości, z drugiej problem z podjęciem właściwej decyzji. Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy, może okazać się, że wybrane przez Ciebie dodatki, zamiast ulepszyć Twój e-sklep, wprowadzą więcej komplikacji. Poza tym, mimo że oprogramowanie PrestaShop jest darmowe, musisz pamiętać, że wiele rozszerzeń jest płatnych.

Jakie jest na to rozwiązanie?

Nie dodawaj zbyt wielu modułów lub rób to z głową.  Jeśli się na tym nie znasz, poszukaj doświadczonego specjalisty, który pomoże wybrać odpowiednie rozwiązanie. Gdy może pochwalić się znajomością języka platformy, to dodatkowy atut, ponieważ jest w stanie napisać własny moduł.

Stworzymy dla Ciebie profesjonalny e-sklep, który przyciągnie klientów i będzie generował zyski. Sprawdź >>

Konieczność optymalizacji

Mnogość opcji to nie tylko problem samego wyboru. Nagromadzenie zbyt wielu funkcji sprawia, że sklep staje się przeciążony i działa wolno, więc niezadowoleni klienci odpływają do konkurencji. Nie możesz do tego dopuścić.

Jakie jest na to rozwiązanie?

Niezbędna jest optymalizacja. Tylko zoptymalizowane sklepy internetowe będą działać sprawnie i trafią w oczekiwania użytkowników. Jeśli nie posiadasz technicznej wiedzy, poszukaj specjalistów, którzy zrobią wszystko za Ciebie, np. w ofercie Premium eShop masz zagwarantowane zoptymalizowanie Twojego e-sklepu pod względem wydajności oraz pewność, że wszystko działa zgodnie z planem. Wprowadzeniu każdej poprawki towarzyszą dokładne testy.

Hosting i domena dodatkowo płatne

Gdy zdecydujesz się na sklep oparty o PrestaShop, musisz liczyć się z dodatkowymi opłatami. Sama usługa jest darmowa, jednak do funkcjonowania sklepu niezbędne są hosting oraz domena – te trzeba wykupić. Domena to unikalny adres Twojego sklepu, hosting natomiast jest to usługa polegająca na dzierżawie miejsca oraz zasobów serwera pod stronę internetową.

Jakie jest na to rozwiązanie?

Poszukaj usługi hostingu i domeny. Na rynku znajdziesz rozmaite propozycje oparte o opłaty abonamentowe. Jeśli jednak wolisz zaoszczędzić, lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kompleksowej oferty, w której wszystko dostaniesz w pakiecie, ponadto nie będziesz musiał pamiętać o dodatkowych opłatach.

Stworzymy dla Ciebie profesjonalny e-sklep, który przyciągnie klientów i będzie generował zyski. Sprawdź >>

Potrzebna pomoc specjalisty

Jedną z zalet PrestaShopu jest to, że platforma tworzy własną społeczność, która dzieli się wiedzą na oficjalnym forum oraz w mediach społecznościowych. Gdy masz problem, możesz samodzielnie poszukać wskazówek i odpowiedzi. Może być to jednak kłopotliwe, gdy nie masz na to czasu lub sprawa wymaga głębszej analizy.

Jakie jest na to rozwiązanie?

Jeśli wolisz zająć się swoim biznesem, zamiast przeszukiwać Internet w celu znalezienia odpowiedzi, dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług specjalisty. Jednorazowa pomoc może być jednak niewystarczająca, dlatego pomyśl o indywidualnym rozwiązaniu, które zapewnia Premium eShop. Oprócz budowy i wdrożenia sklepu zyskasz kontakt do Twojego opiekuna, który będzie na bieżąco pomagał i informował o zmianach w e-sklepie. Ponadto masz nielimitowaną liczbę zmian przez cały okres trwania umowy.

Przeczytaj również:  Katalog produktów – czym jest i jak korzystać z kreatora katalogów?

Dlaczego warto skorzystać z Premium eShop?

Wiesz już, że platforma typu Open-Source, czyli PrestaShop ma wiele zalet. Jeśli jednak chcesz wykorzystać w pełni wszystkie jej możliwości, a ponadto nie masz czasu na samodzielne zgłębianie tajników szeroko pojętego e-commerce, skorzystaj z usług specjalistów. Profesjonalna ekipa zadba o wdrożenie wszystkich niezbędnych funkcjonalności, zapewni bezpieczeństwo i szybkość działania oraz atrakcyjny wygląd sklepu. W tym czasie Ty zajmiesz się prowadzeniem biznesu.

Stworzymy dla Ciebie profesjonalny e-sklep, który przyciągnie klientów i będzie generował zyski. Sprawdź >>

Jakie korzyści daje Premium eShop?

Sklepy Premium eShop oparte są o oprogramowanie PrestaShop. Jeśli zdecydujesz się na pomoc naszych fachowców, otrzymasz:

Indywidualny projekt zgodny z trendami

Każdy projekt jest wnikliwie konsultowany i opracowywany zgodnie z Twoimi potrzebami. Sklepy internetowe Premium eShop są estetyczne, nowoczesne, wygodne i intuicyjne dla użytkowników, co przekłada się na komfort obsługi i dobre wrażenie. Zakupy są proste i przyjemne dla klienta, a wygląd sklepu przyciąga jego wzrok.

e-sklep_bielizna

Źródło: chabur.pl, przykład estetycznego i intuicyjnego sklepu Premium eShop

Dostęp do klientów mobilnych i wyższą pozycję w Google

Premium eShop zapewnia sklepy responsywne, czyli takie, które dobrze otwierają się zarówno na desktopie, jak i urządzeniach mobilnych. Oznacza to, że z oferty Twojego sklepu skorzystają klienci przeglądający Internet zarówno na komórce, tablecie, jak i komputerze. Daje to szereg korzyści – nie tylko zwiększasz zasięg i zyskujesz przewagę nad konkurencją, bo docierasz do klientów bez względu na urządzenie, ale także zyskujesz lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania Google. Pamiętaj, że strony internetowe dostosowane do urządzeń mobilnych wyświetlane są na wyższych pozycjach wyszukiwarki, co ma bezpośrednie przełożenie na większą liczbę klientów i sprzedaż.e-sklep_fotowoltaika

Źródło: bt-sklep.pl, sklepy Premium eShop dobrze prezentują się także na laptopie

Bezpieczeństwo, zaufanie i ciągłość działania

Sklepy Premium eShop instalowane są na bezpiecznych i wydajnych serwerach. Nie musisz mieć wiedzy technicznej, za to masz pewność bezawaryjnego działania 24 h na dobę. To gwarancja, że Twój sklep internetowy będzie przynosił zyski.

Ponadto zakupy są dla klientów bezpieczne, a ich dane chronione. Sklepy Premium eShop są zabezpieczone przed atakiem hakerów i wirusów oraz posiadają certyfikat SSL (w skrócie certyfikat ten jest to zabezpieczenie połączenia pomiędzy użytkownikiem a serwerem). Brak certyfikatu SSL wpływa negatywnie na odbiór sklepu, dlatego, gdy wybierzesz Premium eShop, dajesz gwarancję zaufania swoim klientom.

Certyfikat_SSL

Źródło: lannymode.eu, sklepy Premium eShop są zabezpieczone i posiadają certyfikat SSL

Utrzymanie, aktualizacje oraz integracje

Wiesz już, że aktualizacje oprogramowania są obowiązkowe, by sklep działał poprawnie i był zabezpieczony. Premium eShop zapewnia bieżące wsparcie administracyjne oraz regularną aktualizację, a ponadto integracje z zewnętrznymi partnerami – m.in. kurierami czy operatorami płatności online. Dzięki temu zyskujesz poczucie spokoju i pewność, że sklep funkcjonuje zgodnie z planem.

Przeczytaj również:  Logistyka i zarządzanie magazynem w e-sklepie. Jak szybko doręczać przesyłki?

Stworzymy dla Ciebie profesjonalny e-sklep, który przyciągnie klientów i będzie generował zyski. Sprawdź >>

Gwarancję poprawności działania

Zbudowanie sklepu od podstaw i przeprowadzenie aktualizacji to jednak nie wszystko. Po zakodowaniu sklepu, konfiguracji wszystkich integracji oraz wprowadzeniu produktów każdy sklep powinien być dokładnie sprawdzony. Specjaliści Premium eShop testują wszystkie najważniejsze elementy sklepu – funkcjonalność, etapy realizacji zamówienia czy szybkość działania. Podczas testów brana pod uwagę jest perspektywa klienta, dla którego zakupy muszą być wygodne i intuicyjne.

Regulamin sklepu internetowego i zgodność z RODO

Każdy sklep internetowy musi mieć regulamin spełniający obowiązujące przepisy prawa. Oprogramowanie sklepu internetowego Premium eShop jest w pełni zgodne z wymogami RODO. W ramach usługi otrzymasz komplet dokumentów:

  • wzór regulaminu sklepu internetowego,
  • załączniki do regulaminu – np. druk odstąpienia od umowy oraz druk reklamacji,
  • politykę prywatności ochrony danych osobowych,
  • klauzule obowiązków informacyjnych,
  • wzór zgody na wysyłkę newslettera,
  • informację o plikach cookies.

wzór_zgody

Źródło: odniemowlakadostarszaka.pl, podczas zakupów w sklepach Premium eShop klienci mają możliwości potwierdzenia zgody na wysyłkę newslettera oraz akceptację regulaminu

Pomoc opiekuna i profesjonalne szkolenia

Chcesz sprzedawać w sieci, ale nie masz pewności, co w e-commerce piszczy? Nie ma problemu. Premium eShop zapewnia wsparcie dedykowanego opiekuna. Wybrany specjalista e-commerce będzie z Tobą od początku, więc dokładnie pozna Twoje potrzeby i będzie czuwał nad całym procesem wdrożenia. Wytłumaczy i doradzi, jak promować sklep i zdradzi sekrety, jak zwiększyć sprzedaż. Będzie na bieżąco informował o postępach wdrożenia i wprowadzi poprawki na Twoje życzenie. Warto podkreślić, że otrzymujesz nielimitowaną możliwość zmian przez cały okres trwania umowy.

Jeśli chcesz poszerzyć swoje umiejętności obsługi, Premium eShop chętnie dzieli się wiedzą i oferuje profesjonalne szkolenia, z których dowiesz się, jak zarządzać sklepem. Nie musisz nawet wychodzić z domu, kurs odbywa się online.

Stworzymy dla Ciebie profesjonalny e-sklep, który przyciągnie klientów i ciekędzie generował zyski. Sprawdź >>

Sklep na własność i poczucie pewności

Jak już wiesz, sklepy oparte o platformy Open-Source dają niezależność. Jeśli wybierzesz Premium eShop, po zakończeniu umowy sklep przechodzi w Twoje ręce. Otrzymujesz pełen dostęp do sklepu, co daje poczucie pewności i bezpieczeństwa. Nawet po zakończeniu umowy możesz cały czas rozwijać swój e-sklep. Zacznij sprzedawać online.

[1] https://trends.builtwith.com/shop/country/Poland

jak założyć sklep internetowy - pobierz e-booka
2.7/5 - (8 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here