article background

Co to jest Google Moja Firma?

Co to jest Google Moja Firma?

Chcesz, aby Twoja firma była lepiej widoczna w Internecie? Działasz na rynku lokalnym? Zależy Ci na tym, aby docierać do nowych klientów? Korzystaj ze sprawdzonych narzędzi, które pomogą Twojej działalności odnieść sukces. Jednym z nich jest Google Moja Firma. Co to takiego? Jakie korzyści przynosi wizytówka w Google My Business? Podpowiadamy w artykule.

Czym jest Google Moja Firma?

Google Moja Firma (z ang. Google My Business, skrót GMB) to wyjątkowo pomocne narzędzie do promocji firmy na mapie lokalnego biznesu. Umożliwia atrakcyjne wyświetlanie informacji o przedsiębiorstwie w wyszukiwarce i na Mapach Google. Pokazują się one w momencie, gdy użytkownik wyszukuje informacji o danej firmie lub konkretnych produktach czy usługach.

Według badania Mediapanel liczba internautów w Polsce wynosi już prawie 30 mln. Ponadto prawie 96% wszystkich wyszukiwań w Polsce odbywa się za pomocą wyszukiwarki Google1. Założenie wizytówki w Google Moja Firma to więc dobry sposób na dotarcie do nowych klientów. Użytkownik może już z pozycji wyników szybko sprawdzić telefon, godziny otwarcia, a nawet zapoznać się z opiniami o danej firmie. To ważne, bo jak się okazuje 90% konsumentów szuka recenzji w Internecie przed wyborem usług lokalnych2.

GMB umożliwia także zarządzanie wizerunkiem biznesu w sieci, a dobry wizerunek firmy wpływa na wzrost sprzedaży jej produktów i ułatwia kontakt z odbiorcami. Warto też wspomnieć, że samo założenie profilu w Google Moja Firma to nie wszystko. Konieczna jest również jego ciągła aktualizacja i regularna komunikacja z klientami. Jeśli Twoim celem jest budowanie widoczności na lokalnym rynku, zadbaj o ciągłość i spójność komunikacyjną.

Promuj swoją firmę

Jak wygląda wizytówka Google Moja Firma?

Wizytówka Google Moja Firma wyświetla się po prawej stronie wyników wyszukiwania w formie ramki. Internauta otrzyma taki oto wynik, gdy wpisze w wyszukiwarkę dokładną nazwę firmy. Może zobaczyć zdjęcia, sprawdzić miejsce na mapie, najważniejsze informacje, w tym godziny otwarcia, a nawet może zadzwonić (na urządzeniach mobilnych szybki kontakt umożliwia przycisk „Zadzwoń”).

Jeśli klient nie zna jeszcze Twojej firmy, to również może ją odnaleźć. W jaki sposób? Otóż, gdy użytkownik wpisze frazę kluczową np. „fryzjer Warszawa’’, zobaczy mapę oraz otrzyma listę propozycji – zwykle są to trzy najbardziej trafne wyniki, które znajdują się w jego najbliższej lokalizacji.

Nawet gdy internauta wprowadzi samą nazwę usługi, Google na podstawie jego lokalizacji podpowie firmy w jego najbliższej okolicy. Zadbaj, by trafił do Ciebie, właśnie dzięki aktualnej wizytówce w Google My Business.

Wizytówka Google Moja Firma

Dlaczego warto założyć wizytówkę w GMB?

Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w Google Moja Firma? Otóż wizytówka jest podstawą promowania działalności w sieci. Zwłaszcza jeśli prowadzisz małą lub średnią firmę i chcesz dotrzeć do osób w swojej najbliższej okolicy. Weź pod uwagę fakt, że prawie 50% zapytań w wyszukiwarce Google to zapytania lokalne3.

Profil w GMB będzie wspierał lokalne SEO. Co to takiego? To zestaw działań optymalizacyjnych, których celem jest zbudowanie wysokiej pozycji strony w wyszukiwarce na zapytania związane z konkretnym regionem, najczęściej miastem.

Podsumowując, dzięki wizytówce w Google Moja Firma możesz:

  • być widoczny w wyszukiwarce i na mapach Google,

  • dać się odnaleźć nowym potencjalnym klientom,

  • wspierać pozycjonowanie Twojej firmy na zapytania lokalne,

  • zwiększać szansę, by internauci trafili właśnie na Twoje produkty czy usługi,

  • zdobywać zaufanie odbiorców i dbać o pozytywny wizerunek – dzięki opiniom od zadowolonych klientów,

  • budować rozpoznawalność na lokalnym rynku.

Wizytówka w Google Moja Firma daje wiele możliwości. Pamiętaj jednak, że samo założenie wizytówki to dopiero pierwszy krok. Kluczowe jest jej regularne aktualizowanie. Należy dodawać wartościowe wpisy oraz zadbać o pozytywne opinie użytkowników i systematycznie na nie odpowiadać.

Sprawdź, jak wypromować firmę na lokalnym rynku >>>

Jeśli szukasz pomocy, skorzystaj z usług doradców internetowych WeNet. Specjaliści założą wizytówkę i będą zarządzać informacjami o Twojej firmie. Pokażą Twój biznes z jak najlepszej strony. Przygotują unikalne teksty i zadbają o regularne wpisy, które zwiększą Twoją widoczność na rynku lokalnym. Sprawdź szczegóły oferty na WeNet.pl.

1https://gs.statcounter.com/search-engine-market-share/all/poland

2https://www.safaridigital.com.au/blog/local-seo-statistics/

3https://www.safaridigital.com.au/blog/local-seo-statistics/

Chcesz zadbać o promocję Twojej firmy w sieci?

Sprawdź nasze pozostałe rozwiązania dla biznesu.