Zarząd

Jarosław Mikos

Prezes Zarządu WeNet Group S.A.

Jarosław Mikos

Jarosław Mikos ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Działalność zawodową rozpoczął w 1995 roku w firmie Deloitte & Touche w Departamencie Doradztwa Gospodarczego. Od 1996 roku w Coopers & Lybrand, jako senior konsultant. W latach 1997-1999 był managerem w londyńskim biurze PwC, a następnie wicedyrektorem w Departamencie M&A i Prywatyzacji. Od 2000 roku był związany z Energis Polska, najpierw jako Członek Zarządu odpowiedzialny za rozwój biznesu, następnie, jako CFO a od 2002 roku CEO tej firmy. W 2005 roku doprowadził do połączenia Energis Polska z GTS Polska, w której to spółce pozostał Prezesem Zarządu. W latach 2006-2010 prowadził własną działalność inwestycyjną. W latach 2011-2013 był Prezesem Magna Polonia, gdzie przeprowadził proces restrukturyzacji funduszu, a od 2013 do 2017 roku związany z Grupą Wirtualna Polska, jako Przewodniczący Rady Nadzorczej oddelegowany do nadzoru nad Zarządem Spółki.

Pod koniec 2017 roku Jarosław Mikos został Prezesem Zarządu spółki Polskie ePłatności S.A., jednego z trzech największych na polskim rynku operatorów terminali płatniczych.
Od listopada 2021 roku jako Przewodniczący Rady Nadzorczej, a następnie Prezes Zarządu, stał na czele IAI S.A., firmy specjalizującej się w dostawach oprogramowania m.in. dla sklepów internetowych.

Jarosław Mikos, dzięki 20-letniemu doświadczeniu w zarządzaniu i doradztwie posiada bogatą wiedzę na temat budowania sprawnych i szybko rozwijających się organizacji. Jego atutem jest również znajomość praw rządzących rynkiem FinTech, w szczególności w branży e-commerce. Ma na swoim koncie sukcesy w zwiększaniu sprzedaży, przekształceniach, restrukturyzacjach, fuzjach i przejęciach oraz optymalizacji kosztów firm. Jest twórcą zwycięskich zespołów i inspirującym mentorem.

Marcin Durzyński

Wiceprezes Zarządu WeNet Group S.A.

Marcin Durzyński

Manager z ponad 15-letnim doświadczeniem w zarządzaniu strukturami sprzedaży. W Zarządzie WeNet Group S.A. od 2016 roku. Odpowiedzialny za długofalowe projekty budowy i restrukturyzacji istniejących zasobów, mające na celu wzrost efektywności sprzedaży i skuteczności obsługi klienta. Posiada wysoko rozwinięte umiejętności pozyskiwania klientów oraz biegłość w obszarach negocjacji oraz prezentacji i wystąpień publicznych. Cechuje go również wysoki poziom kompetencji interpersonalnych, a także zdolność do obiektywnej i analitycznej oceny sytuacji.

W Grupie kapitałowej WeNet odpowiada za obszar sprzedaży, rekrutacji i budowania zespołów sprzedażowych, szkolenia i rozwój pracowników, systemy dystrybucji wiedzy, implementację dedykowanych programów rozwojowych i motywacyjnych oraz zarządzanie zmianą.

Duszą i ciałem sportowiec. Jego pasją jest piłka nożna, z którą w przeszłości był związany zawodowo. Od kilku lat miłośnik narciarstwa.

Iwona Wencel

Wiceprezes Zarządu ds. HR WeNet Group S.A.

Iwona Wencel

Prezeska i partnerka zarządzająca firmy WNCL Sp. z o.o. Założycielka start-upu w sektorze edtech, platformy HR Power Mentor, dostarczającej transformacyjne programy rozwojowe dla HR Biznes Partnerów.

HR Executive z ponad 25 letnim doświadczeniem zdobywanym zarówno jako senior menedżer, strategiczny partner jaki i doradca dla wielu firm polskich i międzynarodowych różnych branż, wielkości i struktury własnościowej, włączając organizacje państwowe i NGOs. Pasjonatka, propagatorka i pionier wdrażania modelu HR Biznes Partnerstwa w Polsce. Autorka unikalnej na polskim rynku książki „#HROdNowa. 10 postaw na nowe czasy” o skutecznych postawach w HR. Nagrodzona Wyróżnieniem Specjalnym w pierwszym Konkursie Bizneswoman Roku Fundacji „Sukces pisany szminką”. Inicjatorka i członek Rady Założycielskiej Ruchu #HROdnowa, inicjatywy zrzeszającej profesjonalistów i sympatyków HR, którzy chcą aktywnie działać na rzecz budowania nowej roli i siły HR.

Prywatnie mama dwojga dorosłych już dzieci, podróżniczka szczególnie zakochana w Azji (Indie, Nepal, Butan, Tajlandia), zwariowana na punkcie samorozwoju, a w chwilach wytchnienia i natchnienia pisząca poezję.

Małgorzata Ścierska

Członek Zarządu WeNet Group S.A.

Małgorzata Ścierska

Związana z WeNet od 2022. Posiada dyplom podwójnego magistra w Szkole Głównej Handlowej w zakresie Finansów i Bankowości oraz Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych. Jest członkinią międzynarodowego stowarzyszenia AICPA / CIMA. Ukończyła studia EMBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej (we współpracy z HEC School of Management Paris oraz NHH Norwegian School of Economics and Business Administration), gdzie zdobyła wiele wyróżnień, m.in.: tytuł przyznawany przez Polish Professional Women Network dla najbardziej przedsiębiorczej kobiety, nagrodę Fundacji Diadem, a także została uznana za najwyżej notowaną studentkę EMBA.

Przez wiele lat swojej kariery zawodowej związana była z Orange Polska zarządzając obszarem kontrolingu oraz pełniąc rolę CFO Orange Energia oraz CEO Orange Retail, gdzie przeprowadziła wiele projektów rozwojowych i transformacyjnych dla procesów finansowych i operacyjnych. Jej motto zawodowe brzmi „we can do a better business together”.

Pasjonatka wypraw i wspinaczki wysokogórskiej w Tatrach, Alpach, Andach i górach Pamir.

Michał Wrzesiński

Członek Zarządu ds. Rozwoju WeNet Group S.A.

Michał Wrzesiński

Związany z WeNet Group S.A. od 2014 roku, jako Członek Zarządu i Dyrektor Strategii Rozwoju, od 2018 Prezes Zarządu Panorama Firmy Sp. z o.o. Od stycznia 2020 roku do czerwca 2023 roku był Prezesem Zarządu WeNet Group S.A. Odpowiadał m. in. za transakcje i proces konsolidacji WeNet Group S.A. i Panorama Firm Sp. z o.o.
Wcześniej przez wiele lat związany z rynkiem kapitałowym. Zrealizował ponad 50 transakcji fuzji i przejęć oraz IPO o wartości ponad 1 mld EUR. Był założycielem i Prezesem Domu Maklerskiego Navigator oraz Partnerem Zarządzającym Navigator Capital. Wcześniej był m. in. Dyrektorem Corporate Finance w Rabobank i Partnerem w Concordia (obecnie Haitong Bank).

W 2008 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie do 2021 roku był wykładowcą w Instytucie Finansów.