5 zalet komunikacji z klientem przez video czat

0
455

Blog_WeNet_video_czat

Chcesz niezależnie od lokalizacji sprawnie komunikować się ze swoimi klientami? Szukasz rozwiązań, które usprawnią wymianę informacji na linii firma-klient? Rozmowa telefoniczna czy e-mail są w porządku, ale warto rozważyć wprowadzenie bardziej zaawansowanych narzędzi umożliwiających wygodną komunikację. Poznaj video czat i sprawdź, czy będzie dobrym rozwiązaniem dla Twojej firmy.  

Spis treści

1. Video czat na stronie internetowej – jak to działa?

2. Jakie korzyści daje video czat?

2.1 Lepsza jakość komunikacji

2.2 Zadowoleni klienci

2.3 Wyższy współczynnik konwersji

2.4 Przewaga nad konkurencją

2.5 Oszczędność czasu i pieniędzy

3. Video czat w biznesie – podsumowanie

Video czat na stronie internetowej – jak to działa?

W ostatnich latach aplikacje typu czat video zyskały na popularności. Tego typu rozmowy stały się ważnym elementem komunikacji prywatnej i biznesowej (patrz: nauka i praca zdalna). W efekcie wykorzystywanie oprogramowania do rozmów video od marca 2020 roku wzrosło o 70%.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm – różnej wielkości i z różnych branż – dodaje aplikacje do video spotkań na swoich stronach internetowych.

Funkcja video czatu pozwala rozmawiać z klientami, którzy odwiedzili Twoją witrynę lub sklep internetowy. Wystarczy, że klikną widget na stronie i nawiążą połączenie z Tobą lub Twoim konsultantem.

Nowe wezwanie do działania

Przeczytaj również:  Love brand – jak rozkochać w sobie klientów?

W ten sposób klient błyskawicznie uzyskuje odpowiedzi na wszystkie nurtujące go pytania, a Ty masz możliwość rozwiać jego wszystkie wątpliwości dotyczące Twojej oferty.

Video_chat_korzysci_2

Jakie korzyści daje video czat?

Jeśli jeszcze nie używałeś video czatu, możesz mieć wątpliwości. Jednak istnieje kilka powodów, dla których warto rozważyć prowadzenie tego typu aplikacji. To korzyści dla Ciebie, Twoich pracowników i – przede wszystkim – klientów.

Przyjrzyjmy się kluczowym zaletom:

Lepsza jakość komunikacji

Komunikacja przez e-mail czy media społecznościowe jest znacznie mniej angażująca niż rozmowa video. W tym ostatnim przypadku wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym, a obie strony widzą swojego rozmówcę i mogę na bieżąco reagować na jego reakcje: mimikę czy gesty.

Dzięki aplikacji video czat Twoja komunikacja z klientem wchodzi na wyższy poziom, a Ty budujesz silniejsze więzi z osobami zainteresowanymi Twoją ofertą.

Dlaczego to takie ważne? 3 na 4 klientów woli komunikować się głosowo lub wizualnie z firmą przed podjęciem decyzji zakupowej.

Zadowoleni klienci

Jak wiesz, zadowoleni klienci często stają się stałymi klientami.

Duży wpływ na ich zadowolenie ma jakość obsługi, a co za tym idzie – dostępne opcje komunikacji. Wiadomo, że jedni lubią rozmawiać via e-mail, inni chętniej korzystają z mediów społecznościowych, jeszcze inni stawiają na rozmowę telefoniczną czy video czat.

Im większa paleta możliwości, tym więcej pozytywnych doświadczeń.

Przeczytaj również:  Segmentacja behawioralna – co to jest?

Ma to znaczenie, bo jak pokazują statystyki, 89% konsumentów jest skłonna do ponownego kontaktu z firmą po poprzednich udanych zakupach.

Wyższy współczynnik konwersji

Dzięki komunikacji video Ty lub Twoi konsultanci możecie w atrakcyjny sposób przedstawić zalety swojej oferty.

Znacznie łatwiej wytłumaczyć działanie produktu lub przebieg usługi, gdy widzisz swojego rozmówcę. Przykładowo: możesz skorzystać z materiałów wizualnych z Twojego portfolio, na bieżąco tłumacząc kolejne szczegóły. To skraca dystans i pomaga rozwiewać wątpliwości klientów.

Co więcej, czat video to remedium na porzucone koszyki i sposób na przerwane w połowie transakcje.

Przewaga nad konkurencją

Jeśli Twoja konkurencja nie używa opcji video czat, zyskujesz nad nimi przewagę. Jeśli ma już tę aplikację, tym bardziej powinieneś w nią zainwestować.

Dlaczego? Aż 27% klientów w całej Europie deklaruje, że wybiera firmy, które umożliwiają kontakt w formie video. Obserwując coraz większa popularność tego typu komunikacji, można zaryzykować stwierdzenie, że w najbliższych latach tendencja ta będzie się umacniać.

Zbudujemy Ci stronę. Sprawdź jak

Oszczędność czasu i pieniędzy

Jak już wiesz, komunikacja video mimo geograficznej odległości pomiędzy rozmówcami znacznie skraca dystans. Video czat to połączenie wygody komunikacji online i zalet kontaktu bezpośredniego.

W wielu przypadkach zmniejsza to potrzebę spotkań na żywo. Dzięki temu wiele firm może zrezygnować z wynajmu lokali i działać niemal wyłącznie online. Nie musisz także tracić czasu i pieniędzy na dojazd do klienta.

Przeczytaj również:  Touch points – czym są punkty styku z marką?

Oczywiście, są branże, w których nic nie zastąpi kontaktu osobistego. Jednak ostatnie lata pokazały, że wiele spraw można załatwić bez wychodzenia z domu.

Video_chat_statystyki_2

Video czat w biznesie – podsumowanie

Instalacja video czatu może stać się nowym, rozwojowym etapem Twojej działalności. Jasne, dużo zależy od branży, w której działasz. Jednak dla większości przedsiębiorców rozmowy online w czasie rzeczywistym będą silnym wzmocnieniem jakości obsługi klienta oraz oszczędnością czasu i pieniędzy.

Zamów budowę strony!
Podejmując decyzję o instalacji czatu video, weź też pod uwagę statystyki, które wyraźnie pokazują, że ta forma komunikacji stała się istotnym elementem naszego życia prywatnego i zawodowego. Co oznacza, że także Twoi klienci są do niej przyzwyczajeni i wiedzą, jak z niej korzystać.

Nowe wezwanie do działania
5/5 - (1 vote)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here