Asystent Google nauczył się języka polskiego!

2
2985

Asystent_Google

Tak, to prawda. Jedna z podstawowych funkcji systemu Google Android – Asystent Google – po roku przygotowań, pracy i testów doczekał się swojej premiery w języku polskim. Co więcej – Asystent Google to pierwszy i, jak dotąd, jedyny asystent głosowy dostępny w języku polskim! Twórcy narzędzia od dawna pracują nad jego udoskonalaniem, a premiera w Polsce, zapowiadana już jakiś czas temu na największej konferencji Google, właściwie nie powinna być już dla nas wielkim zaskoczeniem. Zaskoczeniem może nie jest, ale na pewno jest to świetna wiadomość dla tych, którzy do tej pory korzystali z pomocy jego anglojęzycznego brata.

Funkcje Asystenta Google

Czym właściwie jest Asystent Google? Tym, o czym chyba każdy z nas marzy – osobistym asystentem. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak. Asystent Google pomoże w codziennych czynnościach, odpowie merytorycznie na Twoje pytania, sprawdzi repertuar do kina, wyśle sms-a, sprawdzi kurs akcji na giełdzie, przeczyta na głos artykuł wykorzystując funkcję Speakable, a nawet wyłączy Twój telewizor, czy dla pocieszenia – opowie kawał. Co więcej – oprócz znajomości języka polskiego, ma także wiedzę o polskich filmach, kulturze, muzyce, lokalnych „smaczkach i ciekawostkach” itp.

Przeczytaj również:  O wiarygodności źródeł informacji będą decydować użytkownicy

Asystent Google nauczył się języka polskiego

Asystent Google nauczył się języka polskiego

„Uważamy, że Asystent Google jest najwygodniejszym narzędziem pomagającym wykonywać codzienne zadania. Rozmowa jest dla nas najbardziej naturalnym sposobem komunikacji i właśnie dlatego to główny sposób porozumiewania się z Asystentem, teraz także po polsku. Wykonaliśmy mnóstwo pracy, by Asystent był jak najbardziej pomocny dla użytkowników i jak najlepiej rozumiał język polski, a także polską kulturę. To jednak dopiero pierwszy krok, zamierzamy nadal udoskonalać polską wersję Asystenta i dodawać do niej nowe funkcje.” – Michał Długosz, Product Marketing Manager w Google, odpowiedzialny za wprowadzenie Asystenta na polski rynek.

Na możliwość korzystania z Asystenta będziemy musieli jeszcze chwilkę zaczekać. Jak podają producenci, w najbliższych tygodniach zostanie on udostępniony użytkownikom smartfonów i tabletów z systemami Android (od wersji 5.0 wzwyż) oraz iOS (w AppStore pojawi się aplikacja Asystent Google).

Czy Asystent Google na dobre zadomowi się w naszym kraju i zaprzyjaźni z użytkownikami smartfonów i tabletów? Zobaczymy. Wiele na to wskazuje, bo jak przewidują specjaliści, rok 2019 będzie przełomowy, a asystenci głosowi zaczną być dosłownie wszędzie.

5/5 - (1 vote)

2 KOMENTARZE

  1. Testuje od tygodnia asystenta Google i jestem bardzo zadowolony. Szczególnie podoba mi się ustawianie budzika za pomocą głosu oraz proszenie o przypomnienie o jakimś zadaniu asystenta za jakiś czas. Naprawdę ułatwia to życie. Z niecierpliwością czekam na kolejne funkcje.

  2. Nie byłem przekonany do Asystenta Google, gdyż nie lubię takiej automatyczności w życiu. Ale przekonałem się. Oszczędza dużo czasu, a przecież to najbardziej cenna waluta ;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here