Nowa funkcja w wyszukiwarce Google nauczy użytkowników prawidłowej wymowy

1
2770

Nowa funkcja w wyszukiwarce Google nauczy użytkowników prawidłowej wymowy

Wyszukiwarka Google testuje nową funkcję, która ma za zadanie nauczyć użytkowników poprawnej wymowy słów z języka obcego. Ta funkcjonalność umożliwi słuchanie dokładnej wymowy, a nawet akcentów, podobnych do tych, jakimi posługują się native speakerzy danego języka.

Czym tak naprawdę będzie funkcja prawidłowej wymowy?

Do tej pory, podczas wyszukiwania np. definicji słowa, Google pokazywał małą ikonkę głośnika. Klikając w nią, można było posłuchać, jak słowo to jest prawidłowo wymawiane. Testowana funkcja nie zastąpi tej istniejącej, stanie się dodatkiem do niej. Gdy zapytamy Google o właściwą wymowę słowa, wyszukiwarka może pomóc nam je prawidłowo wymówić. Ponadto, Google będzie pokazywał fonetyczną wymowę żądanych słów na stronie. Dodatkowo, przy pomocy specjalnego przełącznika, możemy ustawić tempo mówienia na tryb „wolny”, co niewątpliwie będzie dodatkowym ułatwieniem dla tych, którzy przygodę z nauką języka obcego dopiero zaczynają.

Dodatkowy blok prawidłowej wymowy wyświetla się „na żądanie”. Jeden z użytkowników Reddit, udostępnił zrzut ekranu nowego bloku, w którym pokazano, że na zapytanie „How to pronounce compunction” pojawiło się następujące okienko:

NEW Google search feature: Learn to Pronounce words by lip movements from google

Jak działa nowa funkcja?

Po kliknięciu przycisku „Learn to pronounce”, użytkownicy będą mogli posłuchać prawidłowej wymowy wyrazów, patrząc na ruchy ust osoby mówiącej. Co ciekawe, istnieje także możliwość przełączania się między wymową amerykańską i brytyjską, a dostępna funkcja „Slow” pozwała spowolnić artykulację.

Przeczytaj również:  Tłumacz Google - 103 języki w 10 lat!

Testowanie nowej funkcji, póki co, odbywa się na ograniczoną skalę i działa tylko w przypadku żądań w języku angielskim. Dlaczego zatem może być to interesujące dla marketingowców? Obecnie ta funkcja dostępna jest w wersji testowej i nie ma jeszcze aplikacji do marketingu cyfrowego, ale jeśli nad tym się zastanowić, w dalszej perspektywie czasowej może stać się bardzo pomocna i przydatna dla wielu branż i marek.

 

Źródło: https://searchengineland.com/google-is-testing-a-pronunciation-feature-in-web-search

5/5 - (2 votes)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here