O tym się mówi – Nowinki prosto z największej konferencji Google I/O 2018

2
4056

Google I/O 2018

8 maja wystartowała największa konferencja Google I/O w 2018 roku. Poniżej przedstawiamy kilka nowości technicznych, z których będzie można skorzystać.

Google Photo

CEO Google, Sundar Pichai mówił o tym, jak ważna jest obecnie sztuczna inteligencja. Opiera się na niej np. funkcja Smart Compose, która pomaga dokończyć pisanie wiadomości w Gmailu.

W Google Photo sztuczna inteligencja zaoferuje użytkownikowi wiele pomocnych rozwiązań, tj. możliwość ekspresowego przekonwertowania zdjęcia dokumentu do pliku PDF. Dodatkowo, aplikacja do przechowywania zdjęć wzbogacona zostanie o dodatkowe funkcje. Warto także wspomnieć o ciekawym narzędziu jakim jest Google Lens, wykorzystujące aplikację kamery, które rozpoznając obraz, pozwala na kopiowanie tekstu z obiektów w wizjerze aparatu, na przykład wydrukowane strony, reklamy czy ogłoszenia. Co więcej, udostępnionych zostanie także wiele narzędzi do edycji zdjęć dokumentów.

Ponadto Google Photo będzie automatycznie proponować udostępnianie zdjęcia znajdującym się na nim osobom. Funkcja Shared Libraries pomoże zautomatyzować proces wysyłania zdjęć konkretnych osób, miejsc lub przedmiotów. Wspomniana funkcja będzie powiadamiać odbiorcę oraz automatycznie prześle zdjęcia do jego biblioteki. Dzięki temu, nie będziemy musieli się więcej martwić czyim urządzeniem robione są zdjęcia, ponieważ docelowo i tak trafią one do biblioteki odznaczonej na zdjęciu osoby.

Przeczytaj również:  Jak wykorzystać Web Scraping w pozycjonowaniu?

Dodatkowo, w najbliższym czasie Google Photo zyska kolejną przydatną funkcjonalność, tj. kolorowanie starych i czarno-białych obrazków oraz zdjęć zrobionych aparatem smartfona. Wszystkie nowe funkcje Google Photo będą dostępne już w ciągu kilku miesięcy.

 

Google Maps

W oparciu o preferencje użytkowników oraz historię odwiedzanych przez nich miejsc, Google Maps będzie rekomendował odbiorcom konkretne miejsca, tj. restauracje. Wkrótce każdy użytkownik Google Maps będzie miał możliwość wysłania znajomym listy zarekomendowanych miejsc, by wybrali to ulubione, które np. wspólnie odwiedzą. Inną ważną funkcją jest integracja rozszerzonej rzeczywistości. Teraz każdy użytkownik Google Maps może skierować kamerę na ulicę, na której się znajduje, by uzyskać informację na ekranie kamery o tym, do której restauracji czy kawiarni w najbliższym otoczeniu, Google proponuje się udać.

Google I/O 2018

Google News

Serwis Google News doczeka się istotnej aktualizacji oraz przeprojektowania aplikacji w stylu Material Design. U góry serwisu wyświetlonych zostanie pięć krótkich wiadomości, które będa dopasowane do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika. Wprowadzony też został nowy format Newscasts, który udostępni  użytkownikom wiele artykułów i filmów na żądany temat. Google News pojawi się w 157 krajach na iOS i Androida. W przyszłym tygodniu uzytkownicy będą mogli cieszyć się wszystkimi nowymi funkcjami serwisu.

Przeczytaj również:  Czym jest wizytówka NAP – czyli jak wzmocnić pozycjonowanie lokalne Twojej firmy

Google Assistant

Google Assistant zyskał nową umiejętność udzielania odpowiedzi na dodatkowe pytania bez konieczności powtarzania “Ok, Google”. Wystarczy użyć tego zwrotu jednorazowo, na początku rozmowy, by nie musieć używać go ponownie. Już w lipcu tego roku będziemy mogli korzystać z Google Assistant na inteligentnych wyświetlaczach od producentów zewnętrznych. Ponadto, Asystent otrzyma nowy komponent wizualny dla iOS oraz Androida, a także pojawi się w Mapach Google. Główną funkcją nowego asystenta głosowego jest Google Duplex. Ta technologia pozwala Asystentowi wykonywać połączenia np. do restauracji, fryzjerów i innych instytucji. Podczas rozmów testowych, które Google przedstawił, asystent naturalnie rozmawia z osobą na drugim końcu linii. W trakcie konferencji, Google zapowiedział zwiększenie dostępności usługi. Potwierdzeniem tych słów jest pojawienie się Google Assistant w roku 2018 w 80 nowych krajach, w tym w Polsce. To nie wszystko – Asystent nauczy się także mówić w 30 językach, a to oznacza, że będziemy mogli się z nim porozumiewać w ojczystym języku.

e-book SEO lokalne od A do Z
5/5 - (4 votes)

2 KOMENTARZE

  1. Byłem bardzo szczęśliwy że trafiłem na tę stronę w sieci. Powinienem co najmniej dać lajka za twoją pracę . Gratki. Ja niewątpliwie będę polecał to miejsce i regularnie wpadał by zobaczyć nowe posty I Love Tychy

  2. Jestem bardzo zadowolony że trafiłem na ten artykuł w sieci. Chyba powinienem co najmniej dać lajka za twój trud. Wielkie gratulacje! Ja niewątpliwie będę polecał to miejsce i regularnie tu zaglądał aby przejrzeć nowe posty Cafe Hostel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here