Google uruchomi narzędzie do przesyłania plików do innych urządzeń bez połączenia z Internetem

0
2677

Google_uruchomi_narzedzie_do_przesylania_plikow_do_innych_urzadzen_bez_polaczenia_z_Internetem

Google pracuje nad wdrożeniem usługi Fast Share, która pozwala na proste i szybkie udostępnianie zdjęć i innych plików pomiędzy różnymi urządzeniami, wśród których jest też Android i Chromebook. Usługa dostępna jest bez połączenia z Internetem.

Czym jest i jak działa Fast Share?

„Fast Share” jest alternatywą funkcji „AirDrop” dla iOS i Mac, której autorem jest firma Apple. Zasada szybkiego udostępniania jest następująca: aby przesyłać pliki pomiędzy urządzeniami, wystarczy włączyć na nich Bluetooth i geolokalizację. Następnie, umieszczając urządzenia blisko siebie, wcisnąć „Udostępnij” i wybrać usługę „Fast Share”. Nadawca pliku wyszukuje potrzebne urządzenie w proponowanych opcjach. Odbiorca musi potwierdzić transfer danych na swoim urządzeniu. Dzięki „Fast Share” użytkownicy mogą wysyłać treści na Chromebooka, inne urządzenia z Androidem, Smart Watch oraz iPhone’a.

Google_Fast_Share

Źródło: https://9to5google.com/2019/06/29/google-android-fast-share/

Google_Fast_ShareGoogle_Fast_ShareGoogle_Fast_ShareGoogle_Fast_Share

Źródło: https://9to5google.com/2019/06/29/google-android-fast-share/

Aktualnie, podobne możliwości daje także aplikacja „Files”, której autorem jest Google. Minusem tej funkcjonalności jest jednak to, że na potrzeby wymieniania się danymi, narzędzie to musi być zainstalowane na obu urządzeniach. Na razie nie wiadomo, kiedy usługa „Fast Share” stanie się dostępna dla wszystkich użytkowników.

Przeczytaj również:  Pozycjonowanie a SEO – czym się różnią te dwie strategie?

Źródło: https://9to5google.com/2019/06/29/google-android-fast-share/

e-book SEO lokalne od A do Z
3.7/5 - (3 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here