Jak wybrać odpowiednią firmę pozycjonujacą?

0
76

Wybór odpowiedniej agencji SEO może zdecydować o tym, czy Twoja firma będzie się wyróżniać na tle konkurencji. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby dokonać właściwego wyboru.

Dobra firma pozycjonująca – jak ją wybrać?

Doświadczenie i renoma na rynku

Pierwszym krokiem w wyborze firmy pozycjonującej jest sprawdzenie jej doświadczenia oraz renomy na rynku. Warto poszukać opinii innych klientów, którzy korzystali z usług danej agencji, aby dowiedzieć się, jakie efekty przyniosła im współpraca.

Im dłużej firma działa w branży SEO, tym większe prawdopodobieństwo, że posiada bogate doświadczenie oraz sprawdzone metody pozycjonowania stron. Jednak warto również sprawdzić, czy firma nie zmieniała nazwy czy właściciela, co może świadczyć o próbie ukrycia negatywnych opinii.

Indywidualne podejście do klienta

Każda firma jest inna i wymaga indywidualnego podejścia do procesu pozycjonowania. Ważne jest, aby wybrana agencja SEO była w stanie dostosować swoje usługi do specyfiki Twojego biznesu.

W trakcie rozmów z przedstawicielami firmy zwróć uwagę na to, czy są otwarci na Twoje potrzeby, czy potrafią przedstawić konkretne propozycje działań oraz czy są elastyczni w negocjacjach.

Sprawdź bezpłatnie skuteczność swojej strony
Przeczytaj również:  Google: Aktualizacja Pingwin 4.0 już nie w tym roku

Transparentność działań i raportowanie

Współpraca z firmą pozycjonującą strony powinna opierać się na zaufaniu i transparentności. Dobrze jest, gdy agencja przedstawia jasny plan działań oraz regularnie informuje o postępach w realizacji celów. Warto również zwrócić uwagę na sposób raportowania – czy jest on przejrzysty i czytelny dla klienta, który niekoniecznie musi być ekspertem w dziedzinie SEO.

Znajomość najnowszych trendów i narzędzi

Świat SEO dynamicznie się zmienia, dlatego ważne jest, aby wybrana firma była na bieżąco z najnowszymi trendami i narzędziami.

Zapytaj przedstawicieli agencji o ich stosowane metody pozycjonowania oraz o to, jakie narzędzia wykorzystują w swojej pracy. Dobrej jakości firma SEO powinna korzystać z profesjonalnych programów do analizy stron internetowych oraz monitorowania pozycji w wynikach wyszukiwania.

Elastyczność umowy i warunków współpracy

Warto zwrócić uwagę na warunki umowy oraz elastyczność oferowanej współpracy. Czy firma oferuje krótkoterminowe umowy, czy może wymaga długoterminowego zobowiązania? Czy istnieje możliwość renegocjacji warunków w trakcie trwania umowy? Dobrze jest również sprawdzić, jakie są koszty ewentualnego rozwiązania umowy przed jej terminem.

Szeroki zakres usług

Oprócz samego pozycjonowania, warto rozważyć wybór firmy, która oferuje również inne usługi związane z marketingiem internetowym. Może to obejmować zarządzanie kampaniami reklamowymi w Google Ads, prowadzenie profili w mediach społecznościowych czy tworzenie treści na stronę WWW czy bloga. W ten sposób będziesz mógł skorzystać z kompleksowej obsługi swojej firmy w Internecie.

Stawki i opłaty za usługi

Ostatnim, ale nie mniej ważnym aspektem wyboru firmy pozycjonującej są stawki oraz opłaty za usługi. Warto porównać oferty kilku firm, aby wybrać tę, która najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom i możliwościom finansowym.

Przeczytaj również:  Badanie zaufania do reklamy w telewizji, a SEO

Pamiętaj jednak, że niska cena nie zawsze idzie w parze z wysoką jakością usług, dlatego warto zwrócić uwagę na inne aspekty współpracy, które omówiliśmy wcześniej w artykule.

Zapisz się na newsletter. Dostaniesz e-book w prezencie

W czym może pomóc firmie dobra agencja SEO?

Audyt SEO

Pierwszym krokiem w procesie współpracy z firmą pozycjonerską jest przeprowadzenie audytu SEO. Jest to szczegółowa analiza strony internetowej pod kątem jej optymalizacji dla wyszukiwarek internetowych.

Audyt ma na celu zidentyfikowanie wszelkich problemów, które mogą wpływać na widoczność strony w wynikach wyszukiwania. W ramach tego procesu eksperci oceniają takie elementy jak struktura strony, użyte słowa kluczowe, linki czy metadane. Na podstawie zebranych informacji firma pozycjonująca opracowuje strategię działania, która pozwoli poprawić pozycję strony w wyszukiwarce.

Na stronie https://audytseo.wenet.pl/ możesz samodzielnie przeanalizować swoją witrynę:

Tworzenie wartościowych treści

Kolejnym etapem współpracy z firmą pozycjonującą jest tworzenie wartościowych treści. Eksperci od SEO doskonale wiedzą, że wysokiej jakości teksty to klucz do sukcesu w pozycjonowaniu strony.

Właśnie dlatego agencje oferują usługi copywritingu, które obejmują tworzenie artykułów, wpisów na blogu czy opisów produktów. Wartościowe treści nie tylko przyciągają uwagę potencjalnych klientów, ale również są “chętnie” indeksowane przez wyszukiwarki internetowe, co przekłada się na lepszą widoczność strony.

Optymalizacja techniczna strony

Współpraca z firmą pozycjonującą nie kończy się na audycie SEO i tworzeniu treści. Ważnym elementem strategii SEO jest także optymalizacja techniczna strony.

Eksperci od SEO analizują takie aspekty jak: szybkość ładowania strony, responsywność (przystosowanie do różnych szerokości ekranów) czy dostępność dla osób niepełnosprawnych. Następnie wprowadzają stosowne zmiany, które mają na celu poprawę funkcjonowania strony oraz jej atrakcyjności dla użytkowników.

Przeczytaj również:  Zmiany w Mobile-First Index, czyli nowe witryny indeksowane w pierwszej kolejności w wersji mobilnej!

Budowanie strategii linkowania

Linki są jednym z najważniejszych czynników wpływających na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Dlatego firma pozycjonująca opracowuje strategię linkowania, która ma na celu zdobywanie wartościowych linków prowadzących do strony klienta. Ta strategia SEO nazywa się Link Building. W ramach tego procesu eksperci analizują profile linkowe konkurencji, szukają możliwości pozyskania linków z wysokiej jakości źródeł oraz monitorują efekty działań.

Monitorowanie efektów

Współpraca z profesjonalną firmą pozycjonującą to także ciągłe monitorowanie efektów działań. Eksperci od SEO regularnie sprawdzają pozycję strony w wynikach wyszukiwania, analizują ruch na stronie oraz zachowania użytkowników. Na podstawie zebranych danych mogą wprowadzać korekty w strategii działania, aby osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.

Przykładowy wykres przedstawiający widoczność strony (źródło: Senuto):

Wsparcie w zakresie marketingu treści

Firma pozycjonująca może również wspierać właścicieli firm w zakresie marketingu treści (Content Marketing). Obejmuje to między innymi opracowywanie strategii promocji treści, tworzenie materiałów graficznych czy zarządzanie profilem na portalach społecznościowych. Wszystko po to, aby maksymalnie wykorzystać potencjał wartościowych treści i dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców.

Zrób audyt SEO

Pozycjonowanie stron WWW – podsumowanie

Korzystanie z usług firmy pozycjonującej to inwestycja, która może przynieść wiele korzyści dla Twojego biznesu. Dzięki profesjonalnemu wsparciu w zakresie audytu SEO, tworzenia treści czy optymalizacji technicznej strony, masz szansę zbudować silną pozycję w Internecie i przyciągnąć uwagę osób zainteresowanych Twoją ofertą.

e-book SEO lokalne od A do Z
5/5 - (1 vote)
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułGoogle Rich Snippet – co to jest?
Następny artykułPozycjonowanie szerokie – co to jest?

Nasz ekspert:

Łukasz Tofil
Content Manager. Od 2019 roku zajmuje się tworzeniem treści. Przygotowuje i koordynuje projekty case studies współprac z klientami WWW, SEO i e-commerce. Autor artykułów zewnętrznych i wpisów blogowych, a także e-booków na temat marketingu internetowego dla małych i średnich firm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here