Jak zrobić post na Social Media w aplikacji Canva?

3
5146

Jak zrobić post na Social Media w aplikacji Canva?

Canva to znakomite narzędzie ułatwiające pracę każdego, dla kogo wartość estetyczna projektu ma znaczenie. Niezależnie, czy projektujemy post na Social Media, okładkę dla filmu na YouTube, prezentację firmową czy wizytówkę – Canva pomoże, Canva doradzi, Canva ułatwi. Canvę odkryłam ponad rok temu i chociaż szczerze wierzę w to, że nie ma przede mną tajemnic – co i rusz zaskakuje mnie jakąś praktyczną funkcjonalnością. Prześledźmy dziś jak prosto i szybko wykonać w darmowej wersji tej aplikacji post dla Social Media.

e-commerce

Wybierz wymiary grafiki

Na początku tworzenia projektu możemy wybrać z listy nowych projektów: „Wpis na Facebook”, „Post Instagram” lub też wybrać „Wymiary niestandardowe”. Dzięki tej ostatniej opcji, możemy zdefiniować dokładne rozmiary według aktualnych wymiarów grafik na Social Media, o których pisaliśmy ostatnio.Jak zrobić post na Social Media w aplikacji Canva

Wybierz szablon

Drugim krokiem jest wybór szablonu – możemy wybrać jedną z wielu propozycji kreacji dla wszystkich najpopularniejszych Social Media: Facebook, Instagram, Linkedin, Twitter, WhatsApp, Tumblr, YouTube, Pinterest, Twitch, SoundCloud, Google+… Przy wyborze szablonu warto kierować się bardziej układem i stylem grafiki niż kolorami – te możemy zawsze dostosować później.Jak zrobić post na Social Media w aplikacji Canva

Przeczytaj również:  Instagram testuje narzędzie do edycji Stories – Reels, które przypomina TikTok

Wstaw własne treści

Kiedy szablon mamy wybrany, wystarczy wstawić treści w miejsce tych szablonowych. Dla tekstów warto sprawdzić raz jeszcze literówki i dobrać czytelne czcionki, które zawierają polskie znaki. W Canvie na szczęście mamy wyraźnie oznaczone fonty z polskimi znakami – znacznie ułatwia to pracę w tym narzędziu. Mamy również możliwość wymienić zdjęcia lub grafiki szablonu na inne – wystarczy przeciągnąć z lewego panelu pożądaną grafikę (lub własne zdjęcie, dodane wcześniej) na projekt. Tak, to jest takie proste!Jak zrobić post na social media w aplikacji Canva

Spersonalizuj

Ponieważ z Canvy korzystają miliony użytkowników, warto personalizować swoje projekty. Dodanie własnego logotypu, zmiana szablonu na kolory firmowe lub dodanie zawsze tej samej ramki, mocno akcentuje tożsamość marki, dla której tworzymy post. Po zakończeniu projektu możemy bezpośrednio z poziomu Canvy go opublikować, albo też zapisać na dysk komputera (czy smartfona) i dopiero wtedy wstawić w media społecznościowe.Jak zrobić post na social media w aplikacji Canva

Praca z aplikacją Canva jest banalnie prosta, a co najważniejsze – jest przydatna nie tylko użytkownikom premium. Konto darmowe jest w 100% funkcjonalne – zawiera mniej dostępnych darmowych grafik, ale wciąż możemy projekt pobrać w dobrej rozdzielczości. Stworzenie treści graficznych nigdy nie było tak proste. Canva jest zasilana bankiem darmowych zdjęć i ikon, a my szeregiem funkcjonalności stworzonych, by skracać czas pracy nad projektem.

Przeczytaj również:  8 często popełnianych błędów w Social Media Marketingu

 

Źródło: https://www.canva.com/pl_pl/

Nowe wezwanie do działania
4.7/5 - (4 votes)

3 KOMENTARZE

  1. To najprostsze i najtańsze narzędzie do tworzenia grafik jakie znam. Z tego co wiem, nawet największe firmy skłaniają się ku tworzeniu grafik właśnie w Canvie, ponieważ nie zabiera to tyle czasu co przykładowo w Ilustratorze. Osobiście korzystam przez większość czasu z Canvy, okazyjnie na potrzeby ważniejszego postu z Ilustratora. :)

    • Ja sama po godzinach jako fotograf pracuję przy pomocy bardziej profesjonalnych narzędzi, ale do wszystkich innych rzeczy Canva jest dla mnie niezastąpiona!
      Projekt zaproszenia – Canva. Projekt prezentacji – Canva. Wizytówka? Canva! A przede wszsytkim – spójna komunikacja wizualna na Facebooku? Tylko i wyłacznie Canva :)

      Pozdrawiam!

  2. Canvę odkryłem około rok temu. Potrzebowałem ładnej prezentacji na zajęcia. Muszę przyznać, że jest bardzo intuicyjna i funkcjonalna. Podoba mi się też możliwość tworzenia prezentacji w kilka osób udostępniając link kilku osobom. Dzięki za artykuł!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here