Jeszcze lepsze ceny lotów i hoteli, czyli jak Google zaktualizował serwis wyszukiwania podróży

1
2723

Jeszcze lepsze ceny lotów i hoteli, czyli jak Google zaktualizował serwis wyszukiwania podróży

Google zaktualizował serwis wyszukiwania podróży, aby pomóc użytkownikom znaleźć loty i hotele w najlepszych cenach, a dzięki temu trzymać się podczas dokonywania rezerwacji wyznaczonego budżetu. Jeśli wiecie, że wkrótce chcecie wyjechać na wakacje, ale absolutnie nie możecie wydać więcej niż załóżmy 1 500 zł na loty i hotel, wyszukiwarka Google pomoże Wam trzymać się ustalonego limitu, a Wasz budżet na tym nie ucierpi.

Najlepsze ceny lotów w Google Flights

Serwis Google Loty wyświetla użytkownikom informację o cenie dla większości kierunków podróży, pokazując jednocześnie czy one są wysokie, średnie czy niskie.Jeszcze lepsze ceny lotów i hoteli, czyli jak Google zaktualizował serwis wyszukiwania podróżyAby przetestować tę funkcję, przejdźcie do Google Loty i wpiszcie w polu „Skąd lecisz?” miasto, z którego planujecie rozpocząć podróż.Jeszcze lepsze ceny lotów i hoteli, czyli jak Google zaktualizował serwis wyszukiwania podróży

W następnym kroku, wyszukiwarka zaproponuje najlepsze ceny na różnych kierunkach i pomoże wyszukać destynację wakacyjną, która wpisze się nie tylko w Wasze gusta, lecz także w określony budżet.Jeszcze lepsze ceny lotów i hoteli, czyli jak Google zaktualizował serwis wyszukiwania podróży

Jeżeli lista kierunków jest gotowa, należy wybrać konkretne daty, które najbardziej Wam pasują albo skorzystać z opcji: „Elastyczne daty”, aby zobaczyć oferty specjalne poszczególnych linii lotniczych.Jeszcze lepsze ceny lotów i hoteli, czyli jak Google zaktualizował serwis wyszukiwania podróżyNastępnie, za pomocą suwaka cen, można ustawić maksymalny limit cenowy i zobaczyć wszystkie dostępne opcje właśnie w tym pułapie. Taka funkcja dostępna tylko w wersji desktopowej serwisu.

Przeczytaj również:  SXO, czyli doświadczenia użytkownika z poziomu wyszukiwarki

Podobnie jak serwis Hopper, Google Loty używa danych historycznych, aby zasugerować, czy teraz jest dobry czas na rezerwację lotu. Na podstawie dostępnych informacji o cenach, system również wskaże prognozę, czy bieżąca cena nie spadnie albo czy wkrótce nie wzrośnie. Poprzednio, ta funkcja była dostępna tylko podczas rezerwacji lotów w okolicach sezonu wakacyjnego. Dodatkowo, Google Loty pozwala teraz wybrać opcję sprawdzania tylko takich taryf, w których bagaż podręczny jest już wliczony w cenę.

Najlepsze oferty noclegowe w Google Hotels

Serwis Google Hotels pomoże Wam filtrować noclegi podczas planowania podróży i wybrać ofertę, która najbardziej przypadnie Wam do gustu.Jeszcze lepsze ceny lotów i hoteli, czyli jak Google zaktualizował serwis wyszukiwania podróżyWyszukując idealne miejsce na wakacje czy krótką wycieczkę, można teraz skorzystać z dodatkowego filtru „Tylko oferty specjalne”, aby wyróżnić hotele, w których cena w wybranym okresie jest niższa niż zwykle.Jeszcze lepsze ceny lotów i hoteli, czyli jak Google zaktualizował serwis wyszukiwania podróżyPo wybraniu hotelu, można obejrzeć jego prezentację, wyświetlając rozszerzoną stronę ze zdjęciami, cenami, opiniami i dodatkowymi szczegółami.Jeszcze lepsze ceny lotów i hoteli, czyli jak Google zaktualizował serwis wyszukiwania podróżyWcześniej Google tylko Was informował, że udało Wam się trafić na dobrą ofertę, natomiast obecnie można wyszukiwać nocleg pośród najlepszych ofert specjalnych.

Przeczytaj również:  List otwarty do pozycjonerów od Googlebota

Wiadomo, że Google nie jest pierwszym serwisem, oferującym wyszukiwanie atrakcyjnych ofert lotniczych i hotelowych. Nie jest też pierwszą platformą, która pozwala użytkownikom ustawić limit czy użyć dodatkowych filtrów. W ciągu ostatnich dwóch lat np. serwis KAYAK również umożliwił użytkownikom wyszukiwanie miejsc docelowych na podstawie początkowego lotniska, budżetu, terminu wakacji itp. Takich serwisów jest mnóstwo i każdy jest na swój sposób wygodny podczas planowania podróży i sprawdzi się zależnie od okoliczności.

Źródło: https://www.searchenginejournal.com/google-updates-travel-searches-to-help-users-find-budget-friendly-options/297069/

5/5 - (1 vote)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here