Instagram testuje uproszczenie procedury odzyskiwania „ukradzionych” kont

0
2333

Sieć społecznościowa Instagram testuje nową funkcję, która znacznie uprości użytkownikom procedurę odzyskiwania ukradzionych lub przejętych kont. Obecnie każdy użytkownik może przywrócić dostęp do swojego, wcześniej ukradzionego, konta ale zajmuje to dużo czasu i wystawia nasza cierpliwość na próbę. Procedura odzyskania dostępu była regularnie krytykowana zarówno przez popularnych blogerów, jak i zwykłych użytkowników, którzy z różnych powodów stracili dostęp albo kontrolę do swojego konta.

Jak działa nowe uproszczenie?

Nowa funkcja pozwoli każdemu użytkownikowi zalogować się do konta, nawet po kilku nieudanych próbach, podając tylko np. adres e-mail czy numer telefonu, do którego jest przypisany profil.

Użytkownik otrzyma nowy sześciocyfrowy kod dostępu do swojego konta. Następnie, Instagram uniemożliwi złodziejom korzystanie z Twojej poczty e-mail czy kodów telefonicznych. Nowa funkcjonalność pozwoli odzyskać dostęp do swego konta, nawet jeżeli zostały zmienione dane kontaktowe czy nazwa użytkownika! W taki sposób Instagram chce zabezpieczyć swoich użytkowników i gwarantować im blokowanie możliwości zmiany nazwy użytkownika w okresie zmiany konta, bez względu na to, czy jest to spowodowane atakiem hackerskim czy dobrowolną zmianą.Instagram_testuje_uproszczenie_procedury_odzyskiwania_ukradzionych_kont

Przeczytaj również:  Facebook tworzy „Przycisk Empatii” - czy będzie to "Nie lubię tego"?

Kiedy uproszczenie odzyskiwania „ukradzionych” kont będzie dostępne dla użytkowników?

Funkcja uproszczonego odzyskiwania dostępu do utraconego konta jest na razie testowana. Nie ma pewności, kiedy będzie dostępna dla wszystkich użytkowników. Chociaż wdrożona jest już blokada zmiany nazwy użytkownika – dla wszystkich użytkowników urządzeń z systemem Android oraz w trakcie wdrażania dla użytkowników iOS. Instagram zapewnia, że nowa funkcja pozwoli użytkownikom łatwo przywrócić swoje dostępy do „ukradzionego” konta bez zbędnego opierania się i odwoływania do zespołu bezpieczeństwa Instagrama.

Bezpieczeństwo kont użytkowników jest bolesnym punktem Instagrama. Ostatnio w tej aplikacji coraz częściej pojawiają się powiadomienia o próbach włamań czy przejęć haseł do kont użytkowników.

Źródło: Instagram

Nowe wezwanie do działania
5/5 - (2 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here