Jak prowadzić i rozwijać firmę z sukcesami? Przewodnik dla każdego

1
1442

Na przestrzeni ostatnich miesięcy wiele firm stanęło w obliczu wyzwania. Pojawiła się niepewność, jak wyjść z niespodziewanej sytuacji. Niektóre biznesy musiały na chwilę ograniczyć lub zawiesić swoją działalność, a dziś wracają na rynek i pragną osiągnąć mocniejszą pozycję. W głowach wielu przedsiębiorców rodzą się pytania – jak w obecnych czasach prowadzić firmę? Jesteś przedsiębiorcą i nie wiesz, jak pokierować swoje działania, by nieustannie się rozwijać? Od niedawna masz własny biznes? A może chcesz zacząć wszystko od nowa lub dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w branży? Mamy poradnik właśnie dla Ciebie!

Od biznesplanu do sukcesu

Biznesplan to podstawa zarówno dla osoby, która dopiero chce założyć firmę, jak i obecnego przedsiębiorcy. Żadna firma nie może funkcjonować bez planu i działać chaotycznie z dnia na dzień. Przyszłość nie może być niewiadomą. Biznesplan jest drogowskazem, który wytycza drogę i wprowadza porządek, a także konkretyzuje działania. Pozwala ustalić sposoby osiągnięcia założonych celów, a także ocenić szanse i opłacalność ich realizacji.

Osoby myślące o własnej firmie muszą obowiązkowo przelać swoje wizje na papier. Tworzenie biznesplanu to także element prowadzenia działalności. Jest niezbędny do pozyskania finansowania, przyda się także wtedy, gdy firma chce zmienić profil działania, wejść na nowy rynek czy przeprowadzić fuzję. Plan biznesowy tworzy się dla instytucji publicznych, banków, inwestorów oraz partnerów. Jakie są elementy układanki zwanej biznesplanem? Tego dowiesz się z naszego e-booka.

Przeczytaj również:  Crowdsourcing - co to jest?

Przewodnik po gąszczu formalności

Założenie i prowadzenie firmy wymaga stawienia czoła wielu formalnościom. Jeśli obawiasz się, że nie poradzisz sobie z biurokracją, wypełnianiem tony dokumentów, wniosków i zaświadczeń, z pomocą przychodzi nasz przewodnik. Przedstawiamy w nim krok po kroku, co każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć od podstaw.

Dzięki lekturze poznasz różne formy prawne działalności gospodarczej – od jednoosobowej działalności gospodarczej, po spółki osobowe i kapitałowe. Jeśli dopiero myślisz o założeniu własnej firmy, koniecznie zapoznaj się z ich charakterystyką. Z opracowania dowiesz się, jakie są formy opodatkowania danej spółki, jak wygląda umowa czy jaką księgowość wybrać.

Kolejna ważna kwestia, która spędza sen z powiek wielu przedsiębiorców, to podatki. Warto wiedzieć że ostatnie wydarzenia nie zmieniły podejścia przedsiębiorców w tej kwestii. Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Krajowego Rejestru Długów i NFG, na pierwszym miejscu priorytetów płatności firm wciąż są wynagrodzenia dla pracowników, a na drugim niezmiennie pozostają podatki[1]. Z e-booka dowiesz się więcej o takich pojęciach jak PIT, CIT, karta podatkowa czy podatek liniowy. Wybór formy opodatkowania nie może być przypadkowy.

Jeśli dopiero stajesz przed wyzwaniem, jakim jest własny biznes, z pewnością zainteresuje Cię rozdział poświęcony rejestracji firmy. Poznasz cały proces krok po kroku, a także dowiesz się, jakie decyzje musi na tym etapie podjąć każdy przedsiębiorca. W e-booku poruszane są również takie ważne kwestie jak rozliczanie z Urzędem Skarbowym oraz ZUS-em. Przeczytasz też, w jakich sytuacjach nie musisz rejestrować działalności.

Przeczytaj również:  Konstruktywny feedback – dlaczego warto go zbierać?

 

Kliknij, by pobrać bezpłatnego ebooka

 

Dofinansowanie szansą na rozwój

Chcesz nieustannie się rozwijać, ale nie masz funduszy? Z pomocą przychodzą różne formy pomocy, które są na wyciągnięcie ręki. Kluczem jest zdobycie wiedzy, jak z nich skorzystać. W naszym poradniku przedstawiamy różne źródła dofinansowania działalności.

Nie wiesz, jak ubiegać się o dotacje z urzędu pracy? Jakie warunki musisz spełnić, by otrzymać dotacje z PROW lub skorzystać z dotacji unijnych? Na czym polega leasing i czym różni się leasing operacyjny od finansowego? Na co musisz zwrócić uwagę, wybierając kredyt dla firmy? Jak wygląda wsparcie od ośrodków innowacji i przedsiębiorczości? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym kompendium wiedzy dla przedsiębiorców.

Promocja biznesu w sieci

Jako przedsiębiorca wiesz, że od Twoich decyzji zależą przyszłe losy biznesu. W tych trudnych czasach w szczególności musisz podejmować odpowiednie kroki. Pamiętaj, nawet największe trudności można przekuć w sukces. Czujesz się zagubiony i zastanawiasz się, w co warto zainwestować i jak dziś docierać do klientów? Ostatnie wydarzenia zmieniły nasze nawyki. Życie w dużej mierze przeniosło się do sfery online. Właśnie teraz jest czas, być zainwestować w działalność w sieci i wykorzystać możliwości, jakie daje Internet.

Przeczytaj również:  Bardzo nowe technologie, czyli przyszłość jest dziś!

Wystarczy rzut oka na dane GUS. W 2019 r. dostęp do Internetu w domu posiadało 86,7% gospodarstw domowych. Odsetek ten był wyższy o 2,5 p. proc. niż w poprzednim roku i wzrastał w całym badanym okresie. Prognozy wskazują, że liczba ta będzie wciąż się zwiększać, szczególnie ze względu na ostatnie zmiany. Dodatkowo aż 77,4% osób korzystających z Internetu szuka towarów i usług[2]. To znak, że promocja w sieci to obowiązkowy krok do dotarcia do klientów i osiągnięcia spektakularnych zysków.

Z e-booka dowiesz się, dlaczego warto być w katalogach firm oraz jakie są zalety posiadania profilu w Google Moja Firma. Przeczytasz, jakie możliwości dają strona internetowa, działania SEO, Content Marketing, Social Media czy E-mail Marketing. Już dziś wykorzystaj wiedzę z naszego e-booka i zadbaj o swoje miejsce w sieci – zbuduj solidną firmę i docieraj do szerokiego grona klientów.

[1] https://krd.pl/Centrum-prasowe/Informacje-prasowe/2020/Epidemia-zmienila-priorytety-platnosci-firm—na-znaczeniu-zyskuja-pracownicy–dostawcy-i-pieniadze

[2] https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/nauka-i-technika-spoleczenstwo-informacyjne/spoleczenstwo-informacyjne/spoleczenstwo-informacyjne-w-polsce-wyniki-badan-statystycznych-z-lat-2015-2019,1,13.html#

e-book Dlaczego Twoja firma powinna być obecna w Internecie
5/5 - (2 votes)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here