Kup w Google – usługa, która niebawem namiesza w ecommerce

5
3616
wenet strony internetowe

Wiadomość podana przez The Wall Street Journal z pewnością nie ucieszy gigantów handlu w sieci jakimi są Amazon czy eBay. Dokładnie nie wiadomo kiedy w wynikach wyszukiwania pojawi się przycisk „KUP”. Spekuluje się, że w najbliższych tygodniach i póki co tylko w mobilnej wersji wyszukiwarki. Według ostatnich badań większość zapytań w wyszukiwarce pochodzi właśnie od użytkowników smartfonów i tabletów, a nie od osób używających komputerów stacjonarnych.

Co się zmieni ?

Aktualnie po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy produktu po lewej stronie wyświetlają się linki sponsorowane, a po prawej miniaturki zdjęć z ofertami sklepów, w których można nabyć dany towar (Google Merchant Center). Po kliknięciu w ofertę przechodzimy na stronę wybranego sklepu.

Zaplanowane zmiany mają wyeliminować przeniesienie nas na stronę sklepu. Zakup ograniczy się do podstrony w Google, gdzie będziemy mogli sfinalizować transakcję podając rodzaj i parametry produktu, a także sposób płatności i dostawy. Realizacją zamówienia zajmie się sklep, z którego wybraliśmy produkt.

Jakie korzyści Google upatruje w nowej usłudze? Sklepy chcące przystąpić do projektu będą płaciły prowizję za każdą przeprowadzoną transakcję. Jednym z pierwszych sklepów, które mają przystąpić do nowego projektu Google jest sieć handlowa Macy’s. Nazwy pozostałych partnerów pozostają tajemnicą.

Przeczytaj również:  Google Ads, Google Marketing Platform, Google Ad Manager – co jeszcze nowego w kampaniach reklamowych Google’a?

Jeżeli wszystkie informacje się potwierdzą, to już niedługo Google może stać się GIGANTYCZNYM pośrednikiem sprzedaży czerpiącym % z miliardów transakcji.

Na koniec trzeba dodać, że Google nie skomentował doniesień „Wall Street Journal”.

e-book Jak promować firmę na lokalnym rynku
4.5/5 - (4 votes)

5 KOMENTARZE

  1. Google dąży do zatrzymania ruchu w obrębie swojej domeny, co w dalekiej przyszłości może oznaczać mniej więcej to, że nie trzeba będzie posiadać swojej strony, czy nawet domeny, wszystko odbywać się będzie w wyszukiwarce – zakupy produktów(np. sklepy internetowe), rezerwacja usług(np.hotele) czy branie kredytów, kupowanie ubezpieczeń . Trochę przerażająca wizja przyszłości Internetu.

  2. Google widzę, że wprowadza politykę zatrzymania za wszelką cene ruchu w obrębie swojej domenie(zarabiając dodatkowo na prowizjach). Dojdzie i do tego, że nie będzie potrzebna własna strona i pozycjonowanie. A żeby zaistnieć będzie wystarczyło wykupić odpowiednie usługi, mając jakikolwiek produkt/usługę…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here