Muzyka na Facebooku! Nowe funkcje, które pozwolą użytkownikom dodawać muzykę do profilu

0
6181

Muzyka na Facebooku! Nowe funkcje, które pozwolą użytkownikom dodawać muzykę do profilu.

Na Facebooku pojawi się możliwość dodania i udostępniania muzyki. Każdy użytkownik będzie mógł dołączyć swój ulubiony kawałek do prywatnego profilu, wysyłać utwór do znajomych za pomocą Messengera, tworzyć własne playlisty w sekcji poświęconej muzyce albo publikować utwory bezpośrednio na swojej stronie. Twórcy informują, że nowa funkcja w niektórych krajach zostanie w trybie testowym uruchomiona już w 2019 roku.

Ponadto, Facebook planuje wprowadzić możliwość ustawienia na stałe utworów na górze profilu użytkownika, a osoby odwiedzające stronę będą mogły je przesłuchać, obejrzeć dołączone wideo ze zdjęciami wykonawców i okładkami albumów, dodawać piosenki do swojego konta czy dzielić się nimi.

marketing_lokalny_v1

Muzyka w Stories

Już teraz w Stories na Facebooku można dodawać utwory muzyczne do zdjęć i filmów. Aby to zrobić, trzeba kliknąć w ikonę „naklejki” i wybrać odpowiednią muzyczną nalepkę.

Nie tak dawno inna sieć społecznościowa – Instagram – zintegrowała się ze Spotify’em. Użytkownicy Instagrama mogą wybierać swoje ulubione utwory w aplikacji i publikować je w swoich Insta Stories. Twórcy spodziewają się, że taka funkcja zachęci więcej osób do korzystania ze Stories na Facebooku.Muzyka na Facebooku! Nowe funkcje, które pozwolą użytkownikom dodawać muzykę do profilu

Przeczytaj również:  Jak działa Instagram Checkout? Zakupy i płatności w ramach aplikacji

Funkcja Lip Sync Live

Od teraz wszyscy użytkownicy mają dostęp do funkcji Lip Sync Live, która daje możliwość filmowania własnych klipów wideo i śpiewania. Stopniowo zostaną dodane do tej funkcji również teksty piosenek.

Promuj swoją firmę
Lip Sync Live jest to nic innego, jak zwykła transmisja na żywo, podczas której użytkownicy mogą, wczuwając się w rytm swoich ulubionych przebojów, poruszać ustami, udając że je śpiewają. Facebook wprowadził tę funkcję dla artystów i twórców, rozszerzając ją na strony i profile osobiste.

Źródło: https://www.searchenginejournal.com/

Nowe wezwanie do działania
5/5 - (2 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here