Wiele osób na to czekało! Facebook wprowadza możliwość skasowania wysłanej wiadomości na Messengerze

1
2765

Zapewne większość z Was nieraz wysyłała wiadomość na Facebooku. A czy zdarzyło się Wam kiedykolwiek wysłać ją nie do tego adresata? A może kiedyś przypadkiem załączyliście i wysłaliście nieodpowiednie pliki albo tym gorzej – materiały prywatne? Na pewno sytuacje takie przytrafiły się niejednemu z Was. Dotychczas na Facebooku nie było takiej funkcji, która by pozwoliła usunąć wysłaną wiadomość albo załącznik w Messengerze. Teraz będzie to możliwe, nie tylko z perspektywy własnego konta, ale też konta odbiorcy tej wiadomości. Oznacza to, że wysłanej, ale w porę usuniętej wiadomości nie zobaczy ani jej nadawca ani odbiorca.

Funkcja “Unsend”

Jak już wspomnieliśmy, na szczęście Facebook “czyta w myślach” swoich użytkowników i wprowadza nową funkcję “Unsend”, która pozwoli usuwać wiadomości w aplikacji Messenger. Dobra wiadomość, prawda? Ta funkcjonalność jednak, póki co będzie miała pewne ograniczenie. Na usunięcie wiadomości użytkownik będzie miał tylko 10 minut od momentu jej wysłania. Zazwyczaj tyle czasu wystarcza, żeby zorientować się o popełnionej pomyłce.

Wdrożenie nowej funkcjonalności w aplikacji dostrzegł były dziennikarz “The Next Web” Matt Navarra i napisał o tym na swoim profilu w Twitterze.

W Apple Store natomiast pojawił się następujący komunikat, zapowiadający nową funkcjonalność: “Usuń wiadomość z czatu zaraz po jej wysłaniu. Jeśli przypadkowo wyślesz niewłaściwe zdjęcie, nieprawidłowe informacje lub wiadomość o nieodpowiedniej treści, możesz łatwo to naprawić, usuwając wiadomość w ciągu dziesięciu minut po jej wysłaniu.”

Funkcja, o której mowa, będzie dostępna już wkrótce dla użytkowników Messengera na urządzeniach z systemem operacyjnym iOS w wersji 191.0.

Przeczytaj również:  Facebook wprowadza łatwiejszy sposób na komunikację z potencjalnymi klientami poprzez Messenger

Moderatorzy nie podają jeszcze dokładnej daty wprowadzenia nowej funkcjonalności, użytkownicy liczą tylko na to, że odbędzie się to przed okresem świątecznym.

Źródło: https://www.standard.co.uk/tech/facebook-messenger-unsend-delete-messages-a3984671.html

Nowe wezwanie do działania
5/5 - (3 votes)

1 KOMENTARZ

  1. Już w kwietniu o tym pisano, wydaje mi się, że i tak Ci odbiorcy, do których pomyłkowo wysłano wiadomość zdążą ją odczytać, tyle tylko, że po usunięciu jej w ciągu 10 minut przez nadawcę nie będzie dowodu na to, że taka była… chociaż pozostaje możliwość zapisywania zdjęć i robienia screenów. Mimo wszystko i tak cieszy nas ta aktualizacja :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here