Najnowsze zmiany w Google Podróże. Zaplanuj swoją podróż w 2021 roku!

0
770

Google_podroze

Google Podróże to przejrzysta wyszukiwarka do planowania wyjazdów. Pozwala szybko odnajdywać loty i hotele w atrakcyjnych cenach a także odkrywać miejsca, które chce się odwiedzić, kiedy będzie się już u celu podróży. Planujesz wakacyjny wyjazd? Zobacz, jakie zmiany pojawiły się w Google Podróże w trakcie ostatnich miesięcy!

Spis treści

1. Czym jest Google Podróże?

2. Zmiany w Google Podróże – co nowego znajdziesz w wyszukiwarce?

3. Wskazówki dotyczące podróży

4. Mapy pomogą ci zdecydować, gdzie zatrzymać się po drodze

5. Aktualizacja funkcji Explore

6. Bezpłatne linki do rezerwacji dla hoteli i biur podróży

 

Czym jest Google Podróże?

Google Podróże to wyszukiwarka od Google ułatwiająca planowanie wyjazdu. Umożliwia ona szybkie i sprawne odnajdywanie lotów oraz noclegów wybranej lokalizacji a także „odkrywanie” – czyli poznawanie miejsc, które warto odwiedzić, kiedy będzie się już na miejscu.Google_Podroze

Jak to działa? Wystarczy, że wejdziesz na stronę https://www.google.com/travel/ i wpiszesz w pole wyszukiwania miejsce docelowe, a na ekranie pojawi się przewodnik, w którym znajdziesz zestawienie najlepszych atrakcji czy ciekawe miejsca w okolicy.

Google_Podroze_atrakcje

W zakładce „Eksploruj” możesz zaplanować swoją podróż a także sprawdzić, gdzie warto polecieć, jeśli interesuje cię konkretna aktywność, np. plażowanie czy zwiedzanie muzeów.

Przeczytaj również:  Ludzie znowu są władcami Internetu!

Nowa_karta_Eksploruj

Inne zakładki pozwalają na rezerwację hotelu czy lotu.Google_Podroze_hoteleGoogle_Podroze_loty

Google podpowie również, kiedy najbardziej opłaca się odwiedzić daną lokalizację.

Zmiany w Google Podróże – co nowego znajdziesz w wyszukiwarce?

Szczepionki stają się coraz bardziej dostępne, a co za tym idzie kolejne kraje decydują się na otwarcie branży turystycznej. Jesteś gotowy, aby zaplanować swoją kolejną podróż? Google Podróże wprowadziło kilka aktualizacji, dzięki którym poznasz cenne wskazówki dotyczące podróży.

Wyprzedź konkurencję dzięki Google Moja Firma. Sprawdź jak>>

Wskazówki dotyczące podróży

Jeśli będziesz szukać informacji o podróżach, takich jak loty, hotele lub atrakcje, Google poinformuje cię, czy w miejscu docelowym obowiązują ograniczenia związane z COVID-19, takie jak konieczna kwarantanna czy negatywny wynik testu lub zaświadczenie o szczepieniu.Wskazowki_dotyczace_podrozy

Możesz również śledzić zalecenia dotyczące podróży lub ograniczenia dotyczące danego miejsca i otrzymywać aktualizacje e-mailem. Po zalogowaniu na swoje konto Google, włącz opcję „Odbieraj e-maile, jeśli te wskazówki ulegną zmianie”. Otrzymasz powiadomienie o dodaniu, zniesieniu lub zmniejszeniu ograniczeń.

Mapy pomogą ci zdecydować, gdzie zatrzymać się po drodze

Jeśli planujesz podróż, Mapy Google mogą pomóc ci z wyprzedzeniem zdecydować, gdzie zatrzymać się po drodze. Odwiedzając aplikację na komputerze stacjonarnym, wprowadź punk początkowy i miejsce docelowe, a u góry mapy będziesz mógł wybrać spośród różnych typów miejsc, w których możesz zatrzymać się po drodze. Wybierz określoną lokalizację i dodaj ją jako postój.

Przeczytaj również:  To koniec, czyli dlaczego Google podjął decyzję o wyłączeniu Google+

Po zaplanowaniu podroży wskazówki możesz wysłać na swój telefon SMS-em lub za pomocą aplikacji, aby móc nawigować bezpośrednio za pomocą smartfona. Jeśli plany ulegną zmianie podczas podróży, będziesz mógł łatwo zaktualizować swoją podróż za pomocą telefonu. Wystarczy, że przesuniesz palcem w górę podczas nawigacji, aby znaleźć nowe przystanki po drodze i usunąć te wcześniej zaplanowane.

Aktualizacja funkcji Explore

Funkcja Explore ma teraz własną kartę (Eksploruj) i została tak przeprojektowana, aby móc przeglądać w niej nie tylko loty. Na mapie zobaczysz więcej miejsc docelowych – w tym m.in. mniejsze miasta i parki narodowe. Miejsca docelowe możesz również filtrować według zainteresowań, takich jak plażowanie, piesze wycieczki, zwiedzanie czy jazda na nartach.

Po wybraniu miejsca docelowego Google pokaże ci, czy są jakieś wskazówki lub ograniczenia dotyczące podróży w dane miejsce, oprócz lotów dostępne będą również takie informacje, jak hotele, rzeczy do zrobienia czy najlepszy czas na wizytę.

Bezpłatne linki do rezerwacji dla hoteli i biur podróży

Dzięki pełnemu dostępowi do szerszego zakresu cen hoteli teraz użytkownicy będą mieli więcej opcji podczas wyszukiwania informacji o swojej podróży i łatwiej będzie im się zdecydować, jakie miejsce zarezerwować.

Przeczytaj również:  Tłumacz Google - 103 języki w 10 lat!

Dla hoteli i biur podróży oznacza to nowy, bezpłatny sposób dotarcia do potencjalnych klientów. W przypadku reklamodawców bezpłatne linki do rezerwacji mogą zwiększyć zasięg istniejących kampanii Reklam hoteli. Obiekty, które już uczestniczą w Hotel Prices API i Hotel Ads nie muszą podejmować dalszych działań, aby pojawiać się w bezpłatnych linkach do rezerwacji.

Źródło: Google Podróże

5/5 - (1 vote)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here