Nowy trend na Instagramie – efekty AR z testami. 15 najciekawszych i jak je znaleźć

0
17338

Nowy_trend_na_Instagramie_efekty_AR_z_testami

Na przełomie 2019 i 2020 roku Instagram Stories wprowadził efekty testowe. Użytkownicy masowo publikują swoje Stories z wykorzystaniem różnych filtrów. Te np. losowo wskazują użytkownikowi kim jest wśród bohaterów Disneya albo jaki będzie dla niego rok 2020.

Jak znaleźć odpowiednie efekty na Instagramie?

Efekty testowe AR są tworzone przez samych użytkowników platformy, natomiast znalezienie stworzonych przez nich filtrów nie jest takie proste. Instagram nie udostępnia specjalnej listy takich efektów. Aby zastosować filtr dla swojego Stories, należy najpierw zapisać go na swoim koncie z konta innego użytkownika. Aby to zrobić, przejdź do sekcji efekty, wybierz ten, który podoba Ci się najbardziej, a następnie Instagram zaproponuje Ci zapisanie go.Zakładka_Efekty_Instagram

Zakładka efekty na profilach użytkowników Instagrama jest dostępna tylko w aplikacji dla urządzeń mobilnych. Nie jest natomiast dostępna w wersji desktopowej.

Następne, co należy zrobić – nagrać Stories z poziomu swojego konta z wykorzystaniem wybranego przez Ciebie efektu, a następnie… czekać na rezultat.

Oto 15 najpopularniejszych na chwilę obecną efektów. Przedstawiamy, gdzie je możesz znaleźć.

1. Jaką postacią z Disneya jesteś?

Jednym z najpopularniejszych efektów jest „Which Disney are you?”, który został stworzony przez fotografa Arno Partissimo. Filtr został przetestowany przez bardzo popularnego aktora, komika i gospodarza programów telewizyjnych Jimmy Fallona i córkę Robina Williamsa, której przypisanym disneyowskim bohaterem został dżin (właśnie tej postaci podkładał głos jej ojciec w kreskówce Disneya).

Nowe wezwanie do działania

2. Do jakiego działu z Hogwartu należysz?

Ten sam użytkownik Arno Partissimo stworzył jeszcze jeden wesoły filtr „Which Wizard House?”, który nakłada Ci na głowę kapelusz, po czym dowiadujesz się, na który wydział Hogwartu jesteś zapisany.

3. Kim jesteś z Harry’ego Pottera?

Filtr został zaprojektowany przez użytkownika @syilers. Filtr losowo wybiera postać z sagi o Harrym Potterze i dopasowuje ją do Ciebie.

https://www.instagram.com/p/B6q6n_Zn9fz/?utm_source=ig_web_copy_link

4. Jakim pokemonem jesteś?

Jednym z najbardziej lubianych wśród użytkowników efektów jest „What Pokemon are you?”. Chętnie testowały go także takie gwiazdy, jak Sam Smith, Ariana Grande oraz inne. Efekt został stworzony przez digital twórcę z Hiszpanii @hughesp1.

https://www.instagram.com/p/B6qtAfegfzC/?utm_source=ig_web_copy_link

Zamów budowę strony!
5. Ten sam użytkownik stworzył też trochę mniej popularny efekt: „Kim jesteś z Simpsonów?”.

6. Efekt „Jaki będzie twój rok 2020?”

Użytkownik @akikokoga stworzyła filtr, który przewiduje prognozy na 2020 rok – „Your year at a glance”.

7. How toasted you like your toast?

Greg Swan, który pracuje w digital marketingu uważa, że wszystkie powyższe efekty nie mają większego sensu. Właśnie dlatego stworzył naprawdę przydatny filtr, który pokazuje „how toasted you like your toast?”. „Oto innowacja”, pisi Swan.?

Zbudujemy Ci stronę. Sprawdź jak

Inne filtry

8. „Which Star Wars?” od @at.augmented

9. „Fortune cookie” od @helena_dong

10. „BoJack filter!” od @boJackhiddenjokes

11. „Which office person” i „Future-Am-I” od autora @anton.alpen

12. „What Superhero?” od użytkownika @lukeleeofficial

13. „When are you…” od @creatingrem

14. „Persona Waifu” od @popkapirozhka

15. „Future husband” i „Future wife” od użytkownika @estherurgell19. W tych efektach jest opcja: „Przykro mi, zawsze będziesz samotny”.

Sporo tego aktualnie krąży na Instagramie oraz innych platformach. Dobraliśmy dla Was te, najbardziej ciekawe do pokazania.

Nowe wezwanie do działania
5/5 - (1 vote)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here