Główna aktualizacja Google – styczeń 2020 rok

0
2755
wenet strony internetowe

13 stycznia tego roku została wprowadzona przez Google nowa aktualizacja algorytmu pod nazwą: „January 2020 Core Update”.

Styczniowa zmiana algorytmu ma duży wpływ na wyniki wyszukiwania na skalę światową. Nie jest to aktualizacja, która wpływa jedynie na jakiś element techniczny strony WWW, który administratorzy mogliby zmienić czy dopasować, jak to się dzieje w przypadku np. “Szybkiej aktualizacji”.

Na czym polega główna aktualizacja stycznia 2020?

Dla wyjaśnienia, na czym polega January 2020 Core Update odwołajmy się do tego, co mówią o tym w Google:

“One way to think of how a core update operates is to imagine you made a list of the top 100 movies in 2015. A few years later in 2019, you refresh the list. It’s going to naturally change. Some new and wonderful movies that never existed before will now be candidates for inclusion. You might also reassess some films and realize they deserved a higher place on the list than they had before.”

Jak wyjaśniają w Google: „Wyobraź sobie, że zrobiłeś listę najlepszych filmów 2015 roku, a po kilku latach postanawiasz odświeżyć tę listę. Lista filmów się zmieni, natomiast filmy znajdujące się wyżej na liście, których zajmowane pozycje przesuwają się jednak w dół, nie są złe. Pojawiają się po prostu filmy, które zasługują na wyższe miejsca w rankingu.”

Z tego wynika, że nie ma nic złego w tym, że strony tracą swoje pozycje w rankingu Google. Są one po prostu ponownie oceniane przez wyszukiwarkę na podstawie treści, które były wcześniej pomijane przez roboty.

Przeczytaj również:  Specjalista SEO - czym się zajmuje i ile zarabia?

Administratorzy stron WWW powinni spodziewać się zauważalnych efektów, które mogą obejmować spadki lub wzrosty w SERP. Zalecane jest w związku z tym, aby wszyscy właściciele i administratorzy stron zwracali uwagę na pozycje witryn w wynikach wyszukiwania w najbliższym czasie.

Jeśli jednak stanie się tak, że pozycje Twojej strony WWW naglę spadną w rankingu – porównaj parametry techniczne swojej witryny z tymi stronami, które znajdują się wyżej w rankingu i zastanów się, w jaki sposób możesz zapewnić jeszcze bardziej kompleksowe rozwiązanie dla swojej strony, którego oczekuje Google albo wykonaj bezpłatny audyt SEO na stronie: https://seoaudyt.csgroup.pl/ i zleć optymalizacje swojej witryny specjalistom!

 

Źródło: https://www.searchenginejournal.com/

e-book SEO lokalne od A do Z
3.5/5 - (14 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here