article background

Czym jest baza firm?

Czym jest baza firm?

Prowadzisz działalność dla klientów biznesowych? Chcesz dotrzeć do nowych odbiorców i znaleźć kontrahentów w Internecie? Nie wiesz jednak, skąd czerpać wiedzę o przedsiębiorstwach i w jaki sposób pozyskiwać dane kontaktowe? Już teraz sprawdź więc, czym są bazy firm i przekonaj się, jakie informacje możesz w nich znaleźć. Zapraszamy do lektury!

Baza firm – czym jest?

Mali i średni przedsiębiorcy aktywni online, chcą, aby ich oferta była widoczna dla internautów. Jednym z kluczowych kroków jest więc udostępnienie w Internecie podstawowych danych dotyczących prowadzonej działalności. Dostęp do takiej wiedzy jest niezwykle istotny również z perspektywy biznesu, który ma dotrzeć do nowych klientów i kontrahentów.

Właśnie dlatego tak ważną rolę odgrywa baza firm, czyli zbiór konkretnych informacji na temat przedsiębiorstw wraz z ich danymi kontaktowymi. To niezwykle użyteczne narzędzie stanowi wartościowe źródło wiedzy – jednak tylko, gdy jest kompletne i na bieżąco aktualizowane. Informacje, które można znaleźć w katalogu, umożliwiają precyzyjne działania z zakresu marketingu cyfrowego.  

Promuj swoją firmę

Jakie informacje można znaleźć w bazie danych?

Wiesz już, że baza danych to zbiór sprawdzonych i uporządkowanych informacji na temat małych, średnich i dużych firm. Przygotowanie takiego katalogu wymaga dokładnej selekcji oraz odpowiedniej weryfikacji zgromadzonej wiedzy.

Co można więc znaleźć w katalogach firm? Oto kluczowe informacje:

  • nazwa przedsiębiorstwa oraz logo, 

  • dane rejestrowe – NIP, KRS, REGON, forma prawna, rok powstania,

  • dane kontaktowe – lokalizacja (miasto, ulica, kod pocztowy, województwo, powiat, gmina), e-mail, faks, telefon, adres strony WWW,

  • opis działalności – profil firmy, branża, słowa kluczowe opisujące działalność biznesu oraz ofertę (produkty czy usługi),

  • dodatkowe dane – roczne obroty, liczba zatrudnionych pracowników itd.

Baza danych - czym jest

Gdzie wykorzystuje się bazy danych firm?

Na rynku można znaleźć nawet kilkadziesiąt dostawców baz danych. Co więcej, również w sieci działają witryny, które zapewniają dostęp do katalogów przedsiębiorstw. Sprawdzają się one zwykle jednak wyłącznie w przypadku mniejszych akcji sprzedażowych.

Jeśli aktywnie działasz w sektorze B2B, to skorzystaj z profesjonalnej bazy firm, która obejmuje najbardziej dopasowaną do działalności przedsiębiorstwa grupę docelową.

Dzięki niej lepiej zrozumiesz potrzeby i zaspokoisz oczekiwania odbiorców. Dane wykorzystasz również do planowania i prowadzenia skutecznych działań promocyjnych. W celu przygotowania oferty i podniesienia jakości usług mogą posłużyć się katalogiem również działy Marketingu, Sprzedaży czy Call Center.

To jednak jeszcze nie wszystko – bazy firm można wykorzystać ponadto w  e-mail marketingu oraz telemarketingu, gdzie pozwalają dotrzeć do odbiorców. Katalogi wspomagają również dokładną analizę rynku oraz geomarketing, w którym zawarte w zbiorze informacje ułatwiają podejmowanie decyzji marketingowych i sprzedażowych na konkretnym obszarze.   

Wybór bazy danych – na co zwrócić uwagę?

Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że zbieranie wymienionych informacji na własną rękę jest żmudnym zadaniem – a wręcz niemożliwym.

Właśnie dlatego, warto skorzystać z gotowych baz firm. Przy wyborze zwróć uwagę na wiarygodność danych oraz ich jakość. Nie zapominaj, że tego rodzaju informacje muszą mieć udokumentowane źródło. Ostatecznie musisz wybrać katalog, który będzie dopasowany do branży, w której działasz.

Taka jest właśnie baza danych od WeNet. Wybierz markę z ponad 25-letnim doświadczeniem, a zyskasz dostęp do aktualizowanych i regularnie uzupełnianych informacji o przedsiębiorcach.

Sprawdź, jak wypromować firmę na lokalnym rynku >>>

Doradcy internetowi zapewniają szeroki zestaw danych, a w nich bazy: adresowe, nowych firm, telefonów, KRS, e-mail, NIP i REGON, B2B czy B2C. To kluczowe narzędzie dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Już teraz zamów darmową wycenę i zyskaj bogate źródło informacji do celów marketingowych.     

Chcesz zadbać o promocję Twojej firmy w sieci?

Sprawdź nasze pozostałe rozwiązania dla biznesu.