Szanowni Państwo,

informujemy, że z dniem 29 lutego br. Grupa Semergy, w której skład wchodzą spółki: Sunrise System, Artefakt, Grupa TENSE, Semahead i Widzalni.pl, dołączyła do WeNet Group S.A. Dotychczasowe warunki współpracy wynikające z podpisanych umów nie ulegają zmianie. Jednocześnie zapewniamy, że priorytetem naszych działań jest kompleksowa i profesjonalna obsługa naszych Klientów oraz dostarczenie wysokiej jakości rozwiązań dla ich biznesów. W przypadku pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta.

Zarząd WeNet Group S.A.

article background

Na czym polega kampania wizerunkowa?

Na czym polega kampania wizerunkowa?

Chcesz zwiększyć rozpoznawalność swojej firmy i zbudować jej pozytywny wizerunek? Postaw na skuteczną kampanię reklamową. Dzięki odpowiednio przygotowanej strategii możesz dotrzeć do osób zainteresowanych Twoją ofertą i zdobyć nowych klientów. Potrzebujesz pomocy? Skorzystaj z usług specjalistów, którzy zrealizują dla Ciebie kampanię wizerunkową. Sprawdź, na czym ona polega.

Marketing lokalny Marketing lokalny

Jak zadbać o pozytywny wizerunek firmy w Internecie?

Jeśli prowadzisz swoją firmę, to z pewnością chcesz, aby była rozpoznawalna i cieszyła się dobrą opinią. Pozytywny wizerunek to klucz do sukcesu. Zadbaj więc, aby Twój biznes był widoczny w Internecie, a Twoja oferta prezentowała się atrakcyjnie. Promocja w sieci pomoże Ci dotrzeć do potencjalnych klientów oraz budować długotrwałe relacje.

Skutecznym sposobem na budowanie i utrwalanie świadomości marki w wyobraźni użytkowników jest kampania wizerunkowa. Jej głównym zadaniem jest kreowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa zgodnie z zaplanowaną strategią i zwiększenie rozpoznawalności marki, ale nie tylko. Zazwyczaj opiera się na trzech kluczowych elementach: budowaniu zaufania, relacji z klientami i rozpoznawalności na lokalnym rynku.

Co jeszcze zyskasz, jeśli zdecydujesz się na kampanię wizerunkową? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Promuj swoją firmę

Na czym polega kampania wizerunkowa?

Kampania wizerunkowa to jeden ze sposobów na prezentację i wypromowanie danego produktu, usługi czy firmy. Dzięki skutecznej kampanii można zadbać o rozpoznawalność swojego biznesu i zwiększyć wyniki sprzedażowe.

W ramach kampanii wizerunkowej przygotowywana jest przede wszystkim reklama banerowa. Co to takiego? Jest to reklama w formie graficznej (tzw. display), która wyświetla się na stronie internetowej. Po kliknięciu przekierowuje internautę na witrynę reklamodawcy. Jedną z globalnych sieci umożliwiających wyświetlanie reklam graficznych jest GDN (skrót od ang. Google Display Network).

Kampania w Google Display Network opiera się więc na wyświetlaniu banerów w sieci reklamowej Google. Jeśli potrzebujesz pomocy, specjaliści zaplanują i zrealizują dla Ciebie kampanię. Reklamy w formie graficznej będą wyświetlały się w serwisach zewnętrznych. Będą ukazywać się internautom w momencie przeglądania stron WWW lub oglądania filmów. Dzięki aktywnej promocji Twoje banery reklamowe będą podążały za klientami, którzy są zainteresowani Twoją ofertą.

Jakie korzyści przynosi reklama banerowa?

Kampania w Google Display Network sprawdza się świetnie w przypadku małych i średnich firm. Może przynieść zadowalające efekty praktycznie w każdej branży. Kampania będzie też dobrym rozwiązaniem dla firm dopiero wchodzących na rynek i chcących budować rozpoznawalność lub takich, które chcą dotrzeć do nowej grupy odbiorców. Jeśli firma jest już rozpoznawalna na rynku, celem kampanii może być skłonienie internautów do zakupu produktów czy usług.

Podsumowując, kampania banerowa:

  • buduje rozpoznawalność i wizerunek firmy,

  • pozwala zaprezentować się w atrakcyjny sposób,

  • wzbudza zainteresowanie firmową ofertą,

  • pomaga wypromować nowy produkt lub usługę,

  • jest sposobem na dotarcie do nowych potencjalnych klientów,

  • generuje ruch na firmową stronę internetową,

  • zachęca do zakupu, przez co może wpłynąć na zwiększenie sprzedaży.

Jak widać, reklama banerowa ma wiele zalet. Przede wszystkim zapewnia ogromny zasięg. Serwisów, w których mogą być wyświetlane banery, jest mnóstwo. Poza tym Twoja reklama będzie kierowana do konkretnej grupy docelowej, która jest potencjalnie zainteresowana Twoją ofertą.

Sprawdź, jak wypromować firmę na lokalnym rynku >>>

Reklama banerowa to jednak nie wszystko. Są też inne skuteczne narzędzia, takie jak wizytówka w Google Moja Firma czy interaktywne prezentacje w katalogach firm. Sprawdź, co jeszcze mogą zrobić dla Ciebie doradcy internetowi WeNet. Pokaż się osobom zainteresowanym Twoją ofertą. Pozyskaj nowych klientów dzięki sprawdzonej strategii. Sprawdź szczegóły na WeNet.pl.

Chcesz zadbać o promocję Twojej firmy w sieci?

Sprawdź nasze pozostałe rozwiązania dla biznesu.