Szanowni Państwo,

informujemy, że z dniem 29 lutego br. Grupa Semergy, w której skład wchodzą spółki: Sunrise System, Artefakt, Grupa TENSE, Semahead i Widzalni.pl, dołączyła do WeNet Group S.A. Dotychczasowe warunki współpracy wynikające z podpisanych umów nie ulegają zmianie. Jednocześnie zapewniamy, że priorytetem naszych działań jest kompleksowa i profesjonalna obsługa naszych Klientów oraz dostarczenie wysokiej jakości rozwiązań dla ich biznesów. W przypadku pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta.

Zarząd WeNet Group S.A.

article background

Agencja SEO – co to?

Agencja SEO – co to?

Niezależnie od tego, jaką działalność prowadzisz, to musisz wiedzieć, że obecnie skuteczną walkę o klienta umożliwia przede wszystkim aktywność w sieci. Do odniesienia sukcesu w Internecie nie wystarczy już jednak samo założenie strony WWW. Jeśli Twoja witryna ma przynosić zyski, to musi znaleźć się wysoko w rankingu wyszukiwarki. A najlepszym sposobem na lepszą pozycję w Google jest SEO. Nie wiesz, jak skutecznie pozycjonować? Nic nie szkodzi – od tego są specjaliści. Sprawdź, co to jest agencja SEO, jakie usługi oferuje i dlaczego warto powierzyć losy swojego biznesu w ręce fachowców.   

SEO SEO

Search Engine Optimization (SEO) – co to jest?

Prowadzisz własną działalność, sprzedajesz produkty lub usługi, inwestujesz w promocję i masz już nawet firmową witrynę WWW? Choć Twój biznes się rozkręca, to wciąż nie możesz odnieść sukcesu w sieci?

Pamiętaj, że robiąc to, co konkurencja masz niewielkie szanse, aby zbudować przewagę i wyróżnić się na tle branży. Weź pod uwagę, że w czasach, gdy Internet stał się głównym źródłem informacji, to wyszukiwarka odpowiada za dobór treści prezentowanych internautom. Właśnie dlatego, jeśli chcesz, aby potencjalni klienci trafiali na Twoją firmową stronę, to musisz zainwestować w pozycjonowanie.  

Jesteś laikiem i nie znasz się na technicznych kwestiach? Nie masz czasu, aby samodzielnie zająć się reklamą w sieci? A może chcesz skupić się na rozwoju swojego biznesu? Bez względu na motywację, skorzystaj z usług agencji! Aby jednak zrozumieć, jak specjaliści mogą pomóc Twojej firmie promować witrynę, musisz dowiedzieć się najpierw, co to jest SEO.

Tak więc Search Engine Optimization to wieloetapowy i długotrwały proces, którego celem jest poprawa widoczności strony WWW w organicznych (bezpłatnych) wynikach wyszukiwania na określone frazy kluczowe. Na tego rodzaju optymalizację pod wyszukiwarki składa się wiele działań prowadzonych on- i off-site (zarówno w witrynie internetowej, jak i poza nią). Warto przy tym pamiętać, że uzyskane efekty pozycjonowania będą miały wymierny charakter.     

Dlaczego warto zadbać o SEO? Otóż reklama w Google stała się dużo bardziej opłacalna niż tradycyjna. W szczególności ze względu na fakt, że potencjalni klienci Twojej oferty nie tylko spędzają coraz więcej czasu online, ale również najczęściej szukają rozwiązań, które zaspokoją ich potrzeby właśnie w Internecie – a przede wszystkim w wyszukiwarce. 

Zrób audyt SEO

Co to jest agencja SEO?

Z pewnością zastanawiasz się teraz, czy można pozycjonować firmową witrynę na własną rękę.

Oczywiście jest to możliwe, ale skuteczność takich działań zależy w dużej mierze od Twojej wiedzy na temat marketingu i optymalizacji stron oraz znajomości mechanizmów internetowych. Co więcej, efektywne SEO wymaga nakładu pracy, wykorzystania fachowych narzędzi, zachowania ciągłości oraz śledzenia trendów, wytycznych wyszukiwarki i kolejnych aktualizacji algorytmów Google.

Na szczęście nie musisz zajmować się tym wszystkim samodzielnie – z dużym powodzeniem zrobi to za Ciebie profesjonalna agencja SEO.

Tego rodzaju firmy specjalizują się w pozycjonowaniu i oferują usługi, których głównym celem jest zdobycie jak najwyższej pozycji w rankingu wyszukiwarki oraz zwiększenie ruchu organicznego (bezpłatnego) na stronach WWW małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. W agencjach SEO pracują zespoły konsultantów i fachowców z zakresu optymalizacji, którzy pomagają biznesom z różnych branż.

Specjaliści oferują firmom – takim jak Twoja – bogaty pakiet usług, aby doprowadzić stronę WWW do Top 10 wyników wyszukiwania. W końcu w pozycjonowaniu należy celować wysoko. Większość internautów, którzy poszukują informacji o produktach i usługach wybiera bowiem witryny, które znajdują się na pierwszych miejscach w rankingu Google.

Na rynku możesz znaleźć również agencje SEO/SEM, które poza pozycjonowaniem zapewniają Search Engine Marketing. SEM to płatna reklama internetowa w Google. Jeszcze więcej mogą Ci zaoferować za to doradcy internetowi WeNet. Specjaliści używają bowiem zaawansowanej technologii, aby dostarczyć rozwiązania dopasowane do potrzeb małych oraz średnich przedsiębiorstw.

Czym zajmuje się agencja SEO? 5 kluczowych usług firmy pozycjonującej

Już po tak krótkim wstępie z pewnością zdajesz sobie sprawę, że pakiet usług agencji SEO jest niezwykle szeroki. Klasyczna oferta obejmuje działania, w ramach których strony internetowe są optymalizowane w taki sposób, aby mogły osiągnąć jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Firmy pozycjonujące w ramach swojej oferty zapewniają:

 • audyt SEO

Przygotowana przez agencję SEO strategia pozycjonowania to ważny krok do sukcesu Twojej strony WWW. Nie da się jednak stworzyć planu działań bez audytu. Część firm pozycjonujących udostępnia klientom narzędzie bezpłatnie, inne zaś umożliwiają jego wykupienie poza pakietem. Tego rodzaju analiza pozwala ocenić możliwości witryny w zakresie promocji w wyszukiwarce. Dopiero dzięki identyfikacji mocnych i słabych stron można wyznaczyć cele przyszłej optymalizacji.

Audyt SEO to również jedno z pierwszych działań marki WeNet w ramach pracy nad stroną. Korzystając z pomocy doradców internetowych, możesz już w niecałą minutę uzyskać analizę serwisu i poznać kluczowe parametry w postaci raportu. W ten sposób szybko i za darmo otrzymasz kompleksowy zestaw informacji o swojej firmowej witrynie.

 • optymalizacja strony

Trudno wyobrazić sobie skuteczne pozycjonowanie bez optymalizacji technicznej. To zresztą podstawowa usługa agencji SEO. Specjaliści na podstawie przeprowadzonej analizy strony WWW wprowadzają na niej zmiany, dzięki którym może zawalczyć o wyższy ranking w Google. W ramach oferty mogą np. eliminować kopie treści, tworzyć poprawne adresy URL i meta dane, wdrożyć linkowanie wewnętrzne itd.

Co należy podkreślić, nie ma jednej uniwersalnej strategii, która sprawdzi się w przypadku każdej witryny. Właśnie dlatego warto zdecydować się na usługi fachowców, którzy nie tylko realizują brief, ale potrafią zrozumieć Twój biznes i dobrać rozwiązania do specyfiki działalności. Celem WeNet jest stworzenie i zaadaptowanie możliwie jak najlepszej strategii dla Twojej firmy.   

 • optymalizacja treści

Pozycjonowanie stron internetowych obejmuje również content marketing. Nic więc dziwnego, że w agencjach poza pozycjonerami pracują również kreatywni copywriterzy, którzy dysponują elementarną wiedzą z zakresu SEO. Dzięki swojemu doświadczeniu mogą skutecznie planować, tworzyć i publikować zawartość na stronach WWW.

Optymalizacja treści umożliwia budowanie zaufania i lepszej relacji z odwiedzającymi oraz kreowanie wizerunku eksperta w sieci. Co ważne, im więcej wysokiej jakości tekstów SEO, tym większe grono odbiorców – to zaś bezpośrednio przekłada się na rozpoznawalność i sprzedaż. Wiedzą to również doradcy internetowi. Właśnie dlatego – jeśli zdecydujesz się na ich usługi – założą dla Ciebie firmowy blog, który będą czytać Twoi potencjalni klienci.

 • link building

Jeśli zastanawiasz się, co wpływa na pozycję Twojej strony internetowej w Google, to z pewnością będzie to linkowanie. Dla wyszukiwarki jest to jeden ze znaczników jakości Twojej witryny. Dlatego tak istotne okazuje się zbudowanie naturalnego, różnorodnego i bezpiecznego profilu linkowego. Wiele agencji SEO posiada taką usługę w swojej ofercie.

Co może Ci zaoferować w tym zakresie marka WeNet? Aby pozyskać wartościowy ruch z wielu źródeł dla Twojej witryny, specjaliści przygotują wizytówki w katalogach firm, poprowadzą działania w Social Mediach i Google Moja Firma czy opublikują wysokiej jakości treści na tematycznych portalach. Dzięki obecności w różnych miejscach sieci zajmiesz wysokie pozycje na mapie lokalnych wyszukiwań.

 • analityka internetowa

Jeżeli decydujesz się na współpracę z agencją SEO, to musisz mieć świadomość, w jaki sposób są mierzone efekty pozycjonowania. Ważna jest również wiedza o tym, jak możesz uzyskać informacje o działaniach czy prowadzonych zmianach na stronie WWW. Większość firm pozycjonujących monitoruje rezultaty swojej pracy, aby klient mógł na bieżąco śledzić postępy witryny w Google.

WeNet to coś więcej niż agencja SEO. Doradcy internetowi zapewnią statystyki i regularne raporty dzięki wdrożeniu serwisu do Google Search Console i Google Analytics. Oferują przy tym systematyczną analizę wyników strony internetowej oraz pozycji fraz kluczowych. Będą również śledzić widoczność witryny w wyszukiwarce. Wszystko po to, abyś na bieżąco obserwował poprawę pozycji w rankingu.    

Wszystkie powyższe działania dowodzą, że strony WWW są optymalizowane w taki sposób, aby były dostosowane do wytycznych wyszukiwarki oraz przyjazne dla użytkowników. A choć agencje SEO stawiają pozycjonowanie strony w Google na pierwszym miejscu, to mogą zaoferować ponadto szereg innych usług w tym np. SEM, lokalne SEO czy pozycjonowanie sklepów internetowych.

Sprawdź, jak Google ocenia Twoją stronę >>>

Pozycjonowanie stron WWW – co warto wiedzieć, zanim je zlecisz?

Wiesz już, jakie usługi oferują agencje SEO. Jednak czy zdajesz sobie sprawę, jak wiele korzyści możesz zyskać, jeśli wybierzesz kompleksową ofertę firmy pozycjonującej?

To doskonała opcja dla Ciebie, jeśli chcesz skupić się na rozwoju swojego biznesu. Pamiętaj przy tym, że tylko wysokiej jakości strony WWW, które są przyjazne dla użytkowników, spełniają wytyczne Google i precyzyjnie odpowiadają na zapytania, mają szansę na takie rezultaty jak:

 • lepsza widoczność witryny w sieci

Internauci w poszukiwaniu informacji o produktach i usługach korzystają w szczególności z wyszukiwarki. Potencjalni klienci bez problemu odnajdą więc Twoją ofertę online, jeśli znajdziesz się wysoko w wynikach wyszukiwania. Możesz to osiągnąć dzięki przemyślanej strategii SEO, która sprawi, że witryna uzyska wyższą pozycję w rankingu i tym samym lepszą widoczność marki w sieci.

 • dotarcie prosto do grupy docelowej

Zastanawiasz się, co może dla Ciebie zrobić agencja SEO? Przede wszystkim może zapewnić jedną z najskuteczniejszych form promocji w sieci. Dzięki optymalizacji pod wyszukiwarki możesz dotrzeć ze spersonalizowanym przekazem do konkretnej grupy odbiorców – potencjalnych klientów, którzy są zainteresowani Twoją ofertą.  

 • redukcja kosztów

Już na wstępie chcemy zaznaczyć, że poniesiesz pewne koszty związane z usługami agencji SEO. Jest to jednak rozwiązanie, które w dłuższej perspektywie sprawi, że oszczędzisz czas i pieniądze. Wszystko dlatego, że pozycjonowanie pozwala zintegrować różne działania marketingowe online. A do tego jest dużo tańszą opcją niż np. reklama w Google.

 • długotrwałe efekty

Ile trwa pozycjonowanie? To jedno z najczęstszych pytań, jakie zadają klienci agencjom SEO. Musisz przygotować się na to, że pierwsze efekty optymalizacji Twojej strony WWW możesz zobaczyć nawet po kilku miesiącach. Co ważne, witryna przyjazna użytkownikom i wyszukiwarce ma ogromną szansę na uzyskanie długofalowych rezultatów. Warto wykorzystać ten potencjał!

 • wzrost użyteczności strony

Dzięki właściwej optymalizacji, witryna staje się bezpieczna, dostępna na różnych urządzeniach czy intuicyjna. Wszystko to sprawia, że zwiększa się użyteczność serwisu. To z kolei przekłada się na lepsze doświadczenia użytkownika. Nic więc dziwnego, że doradcy internetowi WeNet stawiają na strategię SXO, która łączy działania SEO oraz UX, czyli projektowanie strony zorientowane na odbiorcę. 

 • wymierne rezultaty

Tym, co może przekonać Cię do podjęcia współpracy z agencją, jest fakt, że SEO gwarantuje wymierne efekty. Dzięki temu wyniki osiągane przez firmę pozycjonującą można poddać dokładnej analizie. Wykorzystując narzędzia takie jak np. Google Search Console, możesz monitorować postępy w rankingu czy ocenić skuteczność optymalizacji strony.  

 • przewaga nad konkurencją

Jeśli dopiero zaczynasz działać w sieci, a do tego nie możesz zainwestować w promocję tak dużo, jak największe firmy, to pozycjonowanie stron WWW jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Ze wsparciem agencji SEO możesz skutecznie wyprzedzić konkurencję. W końcu im częściej Twoja witryna pojawia się w wynikach wyszukiwania na konkretne frazy w Top 10, tym użytkownicy mocniej utożsamiają Twoją firmę z konkretną ofertą.

 • rozwój biznesu i wzrost zysków

Działając w sieci, Twoim kluczowym zadaniem staje się pozyskanie, jak największej liczby klientów, którzy są skłonni kupić produkt lub skorzystać z usługi. Agencja SEO może pomóc Ci osiągnąć ten cel. Dzięki analizie zachowań użytkowników oraz ich preferencji można wyeliminować elementy, które mogły wpłynąć na wysoki wskaźnik odrzuceń. To zaś sprawi, że rozwiniesz swój biznes, rozszerzysz ofertę i z każdym miesiącem będziesz powiększać zyski firmy.   

seo

Dlaczego warto powierzyć pozycjonowanie stron WeNet?

Wiesz już, co może dla Ciebie zrobić agencja SEO. Jeszcze więcej zyskasz jednak, jeśli zdecydujesz się na współpracę z WeNet. W ramach kompleksowej oferty doradcy internetowi – poza audytem, optymalizacją strony, marketingiem treści, katalogowaniem, wartościowymi wpisami czy aktywnością w Social Mediach i Google Moja Firma – zapewniają również:

 • wsparcie dedykowanego opiekuna, który nie tylko zajmie się nadzorowaniem wyników Twojej witryny, ale również będzie do Twojej dyspozycji i udzieli wyjaśnień, gdy tylko zajdzie taka potrzeba;

 • monitoring fraz i monitoring widoczności, dzięki któremu otrzymujesz dostęp do szczegółowych danych oraz możesz śledzić efekty pracy specjalistów w swoich działaniach;

 • comiesięczny raport, w którym znajdziesz najważniejsze dane dotyczące postępów działań, co sprawia, że masz pełną kontrolę nad całym procesem.     

Co więcej, współpracując ze specjalistami, zyskujesz lepsze efekty – WeNet dysponuje doświadczeniem, obszerną wiedzą z zakresu pozycjonowania oraz odpowiednimi umiejętnościami, aby wypracować wyższą pozycję Twojej strony WWW w wynikach wyszukiwania. Ponadto doradcy internetowi oprócz rynkowych, tworzą również własne rozwiązania technologiczne, aby dopasować strategię do każdego biznesu.

Powierzenie działań SEO specjalistom nie tylko zapewni Twojej witrynie lepsze efekty, ale pozwoli Ci również skupić się na innych aspektach prowadzenia działalności i rozwoju firmy. Poza tym zmniejszysz ryzyko popełnienia błędu, zredukujesz koszty i wykorzystasz w pełni potencjał swojej strony. Współpraca z WeNet to wsparcie od fachowców, którzy stale ulepszają swoją ofertę dla Ciebie.       

Chcesz przestać działać po omacku w sieci? Zależy Ci, aby Twoja firmowa strona internetowa zajmowała wyższe pozycje w Google? Twoim celem jest pozyskanie nowych klientów? Zainwestuj w skuteczne pozycjonowanie! Wejdź na WeNet.pl i przekonaj się, dlaczego doradcy internetowi mogą zaoferować Ci więcej niż agencja SEO.

Chcesz zadbać o promocję Twojej firmy w sieci?

Sprawdź nasze pozostałe rozwiązania dla biznesu.