article background

Czy pozycjonowanie jest trudne?

Czy pozycjonowanie jest trudne?

Im wyższą pozycję w Google zajmuje strona WWW, tym więcej osób ją odwiedza. Masz swoją witrynę internetową, chcesz zwiększyć jej widoczność w wyszukiwarce i zdobyć dodatkowy ruch? Postaw na profesjonalne pozycjonowanie. Zastanawiasz się, na czym polega proces pozycjonowania strony i czy jest on trudny? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź. Dowiedz się, z czyjej pomocy warto skorzystać, aby działania optymalizacyjne przyniosły jak najlepsze efekty.

Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to szereg działań, które mają na celu zwiększenie widoczności danej strony internetowej w organicznych (bezpłatnych) wynikach wyszukiwania. Chodzi więc o to, aby witryna zajmowała jak najwyższe pozycje. Chcesz, aby Twoja strona WWW wyświetlała się wysoko w Google? Zadbaj o pozycjonowanie, żeby zwiększyć popularność Twojej witryny i rozpoznawalność marki.

Pamiętaj, że im wyższą pozycję zajmuje strona, tym jest bardziej widoczna w Internecie i więcej internautów ją odwiedza. Odpowiednio przeprowadzone działania pomogą Ci wyprzedzić konkurencję, wpłyną na większy ruch na stronie i przyciągną więcej zainteresowanych klientów.

SEO_v2

Na czym polega pozycjonowanie strony?

Pozycjonowanie potrafi przynieść wiele korzyści dla biznesu. Trzeba jednak wiedzieć, że nie jest to jednorazowa czynność. To proces, w dodatku niełatwy – jest dosyć złożony i długotrwały. Wymaga regularnej pracy nad stroną i prowadzenia działań na bieżąco. Zadowalających wyników nie da się uzyskać od razu. Potrzeba na to kilka tygodni, a nawet miesięcy. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość.

Pamiętaj też, że pozycjonowanie wymaga wiedzy i umiejętności technicznych. Wszystkie działania optymalizacyjne powinny być dostosowane do aktualnych wymogów robotów Google, które nieustannie się zmieniają.

Proces pozycjonowania polega na prowadzeniu różnego rodzaju działań, takich jak:

  • optymalizacja treści na stronie – teksty powinny być unikalne, obszerne i wysokiej jakości, zawierać odpowiednie słowa kluczowe, mieć prawidłową strukturę itd.,

  • optymalizacja techniczna – należy zadbać o responsywny design strony, linkowanie wewnętrzne, przyjazne adresy URL, szybkość ładowania witryny, odpowiednie przekierowania itd.,

  • działania off-site (poza optymalizowaną stroną) – ważny jest tutaj link building, czyli budowanie profilu linkowego. Trzeba zadbać o wartościowe linki zewnętrzne. Linki umieszczane na innych serwisach o dobrej reputacji, które kierują do danej strony, pomagają zdobywać dodatkowy ruch.

Pozycjonowanie strony – gdzie szukać pomocy?

Jak już wiesz, pozycjonowanie strony jest dość trudnym procesem. Wymaga wiedzy, czasu i cierpliwości. Warto więc działania te powierzyć specjalistom SEO. Przykładem są doradcy internetowi WeNet, którzy mają duże doświadczenie w pozycjonowaniu internetowych witryn.

Zrób audyt SEO

Profesjonaliści na początku współpracy wykonują audyt SEO, czyli analizę strony pod kątem wielu czynników, które wpływają na jej pozycję w wyszukiwarce. Na podstawie wyników audytu stwierdzają, jakie błędy zawiera witryna i co trzeba na niej poprawić. Przekazują uwagi klientowi i informują go, jakie działania należy podjąć. Później już pracują nad stroną i co miesiąc przekazują wyniki działań w postaci podsumowującego raportu.

Nie znasz się na kwestiach technicznych? Potrzebujesz pomocy? Wejdź na WeNet i sprawdź ofertę pozycjonowania. Popraw swoją widoczność w Google i zyskaj szansę na zdobycie nowych klientów.

Chcesz zadbać o promocję Twojej firmy w sieci?

Sprawdź nasze pozostałe rozwiązania dla biznesu.