Szanowni Państwo,

informujemy, że z dniem 29 lutego br. Grupa Semergy, w której skład wchodzą spółki: Sunrise System, Artefakt, Grupa TENSE, Semahead i Widzalni.pl, dołączyła do WeNet Group S.A. Dotychczasowe warunki współpracy wynikające z podpisanych umów nie ulegają zmianie. Jednocześnie zapewniamy, że priorytetem naszych działań jest kompleksowa i profesjonalna obsługa naszych Klientów oraz dostarczenie wysokiej jakości rozwiązań dla ich biznesów. W przypadku pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta.

Zarząd WeNet Group S.A.

article background

Ile trwa pozycjonowanie strony?

Ile trwa pozycjonowanie strony?

Im lepsza pozycja Twojej strony internetowej w bezpłatnych wynikach wyszukiwania Google, tym większa szansa na zwiększenie ruchu, a co za tym idzie – możliwość zdobycia nowych klientów. Żeby Twoja witryna plasowała się w TOP3, warto zadbać o jej pozycjonowanie (czyli SEO). Z tego artykułu dowiesz się, na czym polega pozycjonowanie i jak długo trzeba czekać na efekty.

SEO SEO

Co składa się na pozycjonowanie strony WWW?

Pozycjonowanie nazywane również SEO (od ang. Search Engine Optimization) jest to optymalizacja witryny pod kątem wyszukiwarek. Tzn. wszystkie działania (na stronie i poza nią), które mają poprawić pozycje adresu w organicznych (czyli bezpłatnych) wynikach wyszukiwania Google.

Ranking w wyszukiwarkach ustalają algorytmy. Aby wysoko oceniały Twoją stronę, powinieneś zadbać o takie elementy jak:

 • optymalizacja treści,

 • optymalizacja techniczna,

 • linkowanie zewnętrzne (Link Building),

 • pomocne dla użytkowników treści (np. artykuły eksperckie).

Zrób audyt SEO

Jakie są zalety pozycjonowania?

Pozycjonowanie jest jedną z najważniejszych strategii w marketingu internetowym, bez której efektywna obecność w sieci staje się właściwie niemożliwa. Każda firma (niezależnie od wielkości) chce zdobywać uwagę jak największej liczby zainteresowanych klientów. A właśnie Internet jest obecnie dla nich kluczowym narzędziem do wyszukiwania produktów i usług.

A więc każdy przedsiębiorca, który zamierza rozwijać swoją działalność, powinien wprowadzić do swojej strategii działania SEO. Im wyższa pozycja w wyszukiwarce Google, tym Twoja oferta trafia do większego grona odbiorców. W ten sposób szansa na wysokie słupki sprzedaży znacznie wzrasta.

W rzeczywistości wygląda to tak: użytkownik po wpisaniu hasła (np. „hydraulik Opole”, „fryzjer Szczecin”), najczęściej wybiera linki z czołówki listy wyszukiwania, tzw. TOP3. Żeby wyprzedzić konkurencję, powinieneś wyświetlać się na najwyższych miejscach na słowa kluczowe przypisane do Twojej branży, żeby to Twoją stronę odwiedził potencjalny klient.

Ile trzeba czekać na efekty SEO?

Pozycjonowanie to dość skomplikowany proces, który wymaga czasu, umiejętności i wiedzy. Nie jest to jednorazowy zabieg, po którym masz gwarancję sukcesu. W tym przypadku stale powinieneś trzymać rękę na pulsie, sprawdzać najnowsze aktualizację Google i wytyczne specjalistów, a także analizować elementy swojej strony – np. przy pomocy takiego narzędzia jak: Audyt SEO.

Żeby Twoja strona była wysoko w rankingach powinieneś zadbać o podstawowe atrybuty, czyli: szybkość wyświetlania się strony, responsywność (przystosowanie do różnych szerokości ekranu), bezpieczeństwo (certyfikat SSL).

To oczywiście nie wszytko. Koniecznie weź pod uwagę jeszcze inne elementy, spośród których warto wymienić m.in.:

 • odpowiednie zagęszczenie słów kluczowych,

 • dodanie do każdej podstrony meta danych,

 • optymalizacje nagłówków (H1, H2, H3),

 • tworzenie oryginalnych i wartościowych treści,

 • odpowiadania na najczęstsze pytania użytkowników,

 • optymalizacja wielkości grafik i ich opisów,

 • tworzenie odpowiedniego linkowania wewnętrznego,

 • optymalizacja adresów URL,

 • zadbanie o autorytet i wiek domeny,

 • dbanie o linkowanie zewnętrzne (tzw. Link Building).

Głównych i szczegółowych czynników rankingowych Google jest bardzo dużo. W tych wymienionych powyżej nie wzięliśmy pod uwagę choćby zaawansowanych, związanych optymalizacją techniczną.

Dlatego właśnie trudno konkretnie stwierdzić, ile trwa pozycjonowanie strony WWW. Mało tego, trzeba powiedzieć, że SEO to działania, które trwają przez cały czas funkcjonowania strony internetowej. Przecież ciągle ją aktualizujesz, dodajesz nowe treści + działanie algorytmów stale się zmienia.

Zbuduj widoczność swojej strony WWW >>>

Ile trwa pozycjonowanie strony firmy – podsumowanie

Jak widzisz, pozycjonowanie to złożona sprawa.

Żeby samodzielnie budować widoczność strony, musiałbyś poświęcić wiele miesięcy na naukę, a później na wprowadzanie zmian na stronie i tworzenie treści. Dlatego przedsiębiorcy coraz częściej zgłaszają się do fachowców, którzy dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu i aktualnej wiedzy, sprawnie optymalizują strony firm z różnych branż. A Ty w tym czasie możesz zająć się swoim biznesem.

Potrzebujesz pomocy w SEO? Zgłoś się do doradców internetowych WeNet, którzy przeanalizują Twoją witrynę i wprowadzą zmiany poprawiające widoczność Twojej marki online. Każdą stronę warto monitorować na bieżąco i aktualizować zgodnie z najświeższymi wytycznymi. Pozwól zrobić to ekspertom, którzy pomogli już wielu przedsiębiorcom.

Chcesz zadbać o promocję Twojej firmy w sieci?

Sprawdź nasze pozostałe rozwiązania dla biznesu.