article background

Jakie są zalety Social Media Marketingu?

Jakie są zalety Social Media Marketingu?

Chcesz promować swój biznes w Internecie, budować jego pozytywny wizerunek i docierać do większej liczby klientów? Wykorzystaj do tego Social Media Marketing. Aktywne prowadzenie firmowego profilu w mediach społecznościowych może przynieść wiele korzyści. Przeczytaj artykuł i poznaj zalety tej formy marketingu. Dowiedz się, co zyskasz dzięki odpowiednio prowadzonym działaniom w Social Mediach.

Social Media Social Media

Social Media Marketing – czym jest i dlaczego warto go wykorzystać?

Social Media Marketing to dziś bardzo popularna forma marketingu. Jest to zbiór działań, których celem jest m.in. promocja marki czy firmy w Internecie za pomocą mediów społecznościowych, takich jak np. Facebook, Instagram, TikTok, YouTube, LinkedIn czy Twitter.

Według raportu ,,Digital 2022: Poland’’ 72% Polaków korzysta z Social Mediów, a prawie 66% internautów używa ich do znajdowania informacji o markach i produktach1. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy i marketerzy wykorzystują media społecznościowe w swojej strategii marketingowej.

Serwisy i aplikacje społecznościowe umożliwiają bezpłatne publikowanie różnych ciekawych treści, takich jak artykuły, filmy, zdjęcia czy infografiki. Materiały te mogą pomóc zbudować wizerunek eksperta w danej branży i zachęcić do skorzystania z firmowej oferty.

Co ważne, media społecznościowe pozwalają marketerom prowadzić też działania płatne. Przykładem jest system reklamowy Facebooka, który umożliwia prowadzenie kampanii reklamowych i docieranie ze spersonalizowanymi treściami do konkretnej grupy odbiorców zainteresowanej firmową ofertą.

Promuj swoją firmę

Jakie zalety ma Social Media Marketing?

Prowadzenie i obsługa Social Media to dziś podstawa prowadzenia każdej firmy. Media społecznościowe są dziś praktycznym i skutecznym narzędziem marketingowym, dzięki któremu firmy i marki promują się w sieci i komunikują się ze swoimi klientami. Ten rodzaj marketingu ma wiele zalet. Najważniejsze z nich to:

 • szeroki zasięg i duża grupa potencjalnych odbiorców,

 • możliwość bezpłatnego publikowania i promowania swoich wartościowych treści,

 • dostęp do płatnych działań reklamowych i możliwość docierania do konkretnej grupy docelowej, która może być zainteresowana ofertą,

 • bezpośredni, łatwy i wygodny kontakt z klientami,

 • szybkość rozprzestrzeniania się informacji – wpis może stać się viralem (popularną w Internecie treścią),

 • duży wybór portali społecznościowych – możesz wybrać miejsce, w którym są Twoi klienci,

 • dostęp do statystyk, które informują o skuteczności prowadzonych działań oraz pozwalają wyciągać wnioski i ulepszać strategię w celu osiągania jeszcze lepszych wyników.

Zalety Social Media Marketingu

Jakie korzyści przynosi Social Media Marketing?

Wciąż zastanawiasz się, czy warto prowadzić działania z zakresu Social Media Marketingu? Otóż dzięki obecności w mediach społecznościowych i odpowiednio realizowanej strategii możesz:

 • zwiększyć świadomość marki,

 • budować wizerunek firmy,

 • promować swoje produkty lub usługi,

 • docierać do nowych osób zainteresowanych ofertą,

 • być w kontakcie z obecnymi klientami,

 • budować trwałe relacje i więzi z klientami,

 • tworzyć zaangażowaną społeczność,

 • generować ruch na swojej stronie WWW,

 • zwiększać wyniki sprzedażowe.

Sprawdź, jak wypromować firmę na lokalnym rynku >>>

Przedstawione wyżej korzyści udowadniają, że marketing w mediach społecznościowych naprawdę się opłaca. Wykorzystaj więc możliwości, jakie dają Social Media. Potrzebujesz pomocy przy prowadzeniu działań? Zapoznaj się z ofertą WeNet i nawiąż współpracę z doradcami internetowymi. Specjaliści zadbają o Twoją widoczność w mediach społecznościowych, pomogą Ci budować Twój dobry wizerunek i docierać do klientów.

1https://datareportal.com/reports/digital-2022-poland

Chcesz zadbać o promocję Twojej firmy w sieci?

Sprawdź nasze pozostałe rozwiązania dla biznesu.