article background

Co to jest Video Chat?

Co to jest Video Chat?

Prowadzisz działalność w sieci? W takim razie z pewnością zdajesz sobie sprawę, że o być albo nie być biznesu może stanowić poziom Twojej obsługi klienta. Na szczęście istnieją narzędzia, dzięki którym niezależnie od lokalizacji możesz sprawnie komunikować się ze swoimi klientami. Sprawdź, czym jest Video Chat i przekonaj się, czy będzie dobrym rozwiązaniem dla Twojej firmy.     

Video Chat – co to jest?

Kontakt bezpośredni odgrywa ogromną rolę zarówno w sprzedaży, jak i w obsłudze klienta.

Przez ostatnie lata internauci przyzwyczaili się do komunikacji z firmami poprzez rozmowy telefoniczne czy e-mail marketing. Jeśli prowadzisz stronę WWW lub sklep internetowy, to musisz rozważyć wprowadzenie bardziej zaawansowanych rozwiązań, które usprawniają dialog na linii marka – konsument. 

Promuj swoją firmę

Takim rozwiązaniem jest z pewnością Video Chat. Tego rodzaju opcja rozmów umożliwia przesyłanie na żywo obrazu i dźwięku. W ten sposób dochodzi do kontaktu w czasie rzeczywistym pomiędzy klientem a konsultantem. Wprowadzenie funkcjonalności w witrynie lub platformie e-commerce zapewni odbiorcom obsługę na najwyższym poziomie.

Video Chat - co to jest

Jak działa Video Chat na stronie internetowej?

Potrzebujesz rozmowy z klientem, aby lepiej wyjaśnić mu swoje produkty i usługi? Możliwość połączenia na żywo z Twoimi odbiorcami zapewnisz sobie, jeśli zdecydujesz się na wdrożenie Video Chatu. Zaprezentuj swoją ofertę w czasie rzeczywistym i zadbaj o zadowolenie użytkowników – przekonaj się, jakie to proste!

Jak działa Video Chat? Jeśli zdecydujesz się na wdrożenie narzędzia, to każdy internauta, który odwiedzi stronę internetową lub e-sklep, będzie mógł zamówić konsultację video, wybierając ikonę kamery w opcji czatu.

marketing_lokalny

Następnie pojawi się okno pop-up, gdzie klient musi potwierdzić chęć rozmowy z konsultantem. Po odebraniu połączenia przez pracownika uczestnicy będą widzieli na ekranie dwa okna – w każdej chwili można wyłączyć swoją kamerę lub mikrofon.   

Co ważne, historia rozmów zapisuje się w panelu chatu – znajdziesz tam informacje o kliencie oraz dacie i czasie trwania połączenia. 

Pamiętaj, że wdrożenie tego rodzaju kanału do obsługi klientów będzie wymagać od Ciebie nie tylko właściwej technologii, ale również zatrudnienia pracowników o odpowiednich kompetencjach. Konsultant musi umieć pracować w kanale komunikacji opartym na video.

Video Chat - jak działa

Video Chat w biznesie – dlaczego warto?

E-commerce, nauka czy doradztwo – właściwie każda branża, która stawia na nowoczesne rozwiązania, powinna zainwestować w Video Chat. Jak już wiesz proces aktywacji i rozmowy jest niezwykle prosty. Instalacja narzędzia może stać się nowym, rozwojowym etapem Twojej działalności.

To, że warto wdrożyć rozmowy online w czasie rzeczywistym na stronie internetowej, potwierdzają statystyki. Video stało się ważnym elementem komunikacji zarówno prywatnej, jak i biznesowej. W efekcie oprogramowania wykorzystywane do tego rodzaju połączeń wzrosło o 70% od marca 2020 roku.  

Nie powinno Cię więc dziwić, że coraz więcej firm – różnej wielkości i z wielu branż – dodaje aplikacje do spotkań video na stronach WWW czy w sklepach internetowych. Jeśli Ty również chcesz oszczędzić czas i pieniądze, a przy tym zwiększyć jakość komunikacji, to postaw na rozwiązanie od WeNet.

Doradcy internetowi zapewniają szeroką ofertę narzędzi do komunikacji z klientami – w tym również Video Chat. Wybierz sprawdzone rozwiązanie, dzięki któremu zaprezentujesz swoją ofertę i rozwiejesz wszelkie wątpliwości potencjalnych kupujących. Zamów darmową wycenę już teraz i pokaż swoją firmę z najlepszej strony.

Chcesz zadbać o promocję Twojej firmy w sieci?

Sprawdź nasze pozostałe rozwiązania dla biznesu.