Szanowni Państwo,

informujemy, że z dniem 29 lutego br. Grupa Semergy, w której skład wchodzą spółki: Sunrise System, Artefakt, Grupa TENSE, Semahead i Widzalni.pl, dołączyła do WeNet Group S.A. Dotychczasowe warunki współpracy wynikające z podpisanych umów nie ulegają zmianie. Jednocześnie zapewniamy, że priorytetem naszych działań jest kompleksowa i profesjonalna obsługa naszych Klientów oraz dostarczenie wysokiej jakości rozwiązań dla ich biznesów. W przypadku pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta.

Zarząd WeNet Group S.A.

article background

Od czego zależy cena strony internetowej?

Od czego zależy cena strony internetowej?

Zdecydowałeś się na założenie strony WWW firmy i teraz zastanawiasz się, ile będzie kosztować jej budowa? Z tego artykułu dowiesz się, co ma wpływ na cenę witryny i kto gwarantuje bezpłatną wycenę projektu.

Strony WWW Strony WWW

Czy warto zainwestować w stronę WWW firmy?

Już kilka razy pisaliśmy w naszej Bazie Wiedzy na temat zalet i jej znaczeniu w kontekście prowadzenia firmy. Wspominaliśmy o tym, że profesjonalnie zaprojektowana witryna to:

 • wiarygodne źródło informacji o Twojej działalności,

 • miejsce, w którym prezentujesz ofertę nowym klientom,

 • narzędzie do poprawy widoczności w wynikach wyszukiwania,

 • znaczne zwiększenie szans w walce z konkurencją,

 • przestrzeń do dzielenia się wiedzą na temat Twojej branży,

 • narzędzie do analizy decyzji zakupowych klientów.

Strona WWW jest centrum dowodzenia nowoczesnymi działaniami marketingowymi. Nic dziwnego, że często nazywa się ją wirtualną wizytówką firmy. To przecież w wielu przypadkach pierwsze spotkanie klienta z marką. Bez znaczenia, czy prowadzisz małą, średnią czy dużą firmę.

Zamów budowę strony!

Co ma wpływ na cenę strony internetowej?

Na pytanie, ile kosztuje strona internetowa – trudno odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ na cenę projektu ma wpływ wiele czynników, choćby:

 • wielkość – czy będzie to strona typu One-Page (tylko strona główna) czy Multi-Page (z wieloma podstronami) oraz jak dużo będzie na niej treści,

 • technologia, w jakiej będzie projektowana,

 • funkcjonalności, które będzie zawierać,

 • wykonawca, który będzie twórcą projektu i administratorem zajmującym się aktualizacjami,

 • czas, który jest potrzebny na jej zbudowanie – każdy dzień pracy webmastera kosztuje.

Wymienione czynniki dotyczą tylko budowy strony. Poza tym trzeba doliczyć takie elementy jak:

 • domena – wynajęcie unikalnego adresu internetowego, pod który będzie wyświetlać się strona (np. twojafirma.pl),

 • hosting – wynajęte miejsce na serwerze, gdzie znajdują się wszystkie pliki tworzące witrynę,

 • bezpieczeństwo – czyli certyfikat SSL, który szyfruje przesyłanie danych i chroni przed atakami hakerów oraz wirusami,

 • pozycjonowanie – (inaczej SEO) wszystkie działania, które mają sprawić, że adres będzie plasował się wysoko w organicznych wynikach wyszukiwania, co wypłynie na większy ruch,

 • promocja płatna – czyli działania marketingowe (np. Google Ads) promujące stronę i jej zawartość,

 • aktualizację – kto będzie odpowiedzialny za wprowadzanie nowych informacji na stronie, np. godziny otwarcia w święta, nowe produkty, czasowe promocje itp.

Jak widzisz, projekt WWW to przedsięwzięcie składające się z wielu elementów. Wymaga od przedsiębiorcy podjęcia licznych decyzji. Niestety, właściciele firm rzadko mają czas na skupianie się na kwestiach dodatkowych.

Ile kosztuje strona internetowa

Komu powierzyć budowę strony?

Sposobem na zaoszczędzenie czasu i stworzenie profesjonalnej strony jest współpraca z doradcami internetowymi WeNet, którzy poza budową witryny zajmują się również jej promocją, działaniami SEO i wprowadzaniem aktualizacji.

Oczywiście, są również alternatywy. Przedsiębiorcy, którzy mają czas i umiejętności mogą zdecydować się na takie rozwiązania jak:

 • Kreatory stron internetowych – umożliwiają Ci stworzenie prostej i taniej witryny na bazie dostępnych szablonów. Niestety, jest to rozwiązanie, które ma ograniczenia. W przyszłości trudno ulepszyć i rozbudowywać powstałą witrynę. Dlatego jest to raczej rozwiązanie dla tych, którzy nie liczą na znaczny rozwój działalności.

 • Systemy CMS – dają Ci szansę na większy rozwój, lecz wymagają też więcej godzin spędzonych przy projektowaniu i umiejętności. Co więcej, generują także większe koszty. Na rynku dostępne są cztery rodzaje CMS-ów: Open-Source, platformy dedykowane i licencjonowanie oraz platformy SaaS. Do najpopularniejszych i najtańszych spośród wymienionych należy opcja Open-Source (z otwartym kodem źródłowym).

Rozwijaj firmę z nową stroną, jak Robert Korzeniowski >>>

Cena strony internetowej – podsumowanie

Jak już wiesz, dróg do powstania strony internetowej firmy jest wiele, a cena zależy od wielu czynników. Optymalną ofertę prezentują zazwyczaj profesjonalne marki, które mają elastyczną ofertę i często – tak jak WeNet – realizują darmową wycenę. A to oznacza, że masz kontrolę kosztów i wartościowy produkt zgodny z Twoimi oczekiwaniami.

Chcesz zadbać o promocję Twojej firmy w sieci?

Sprawdź nasze pozostałe rozwiązania dla biznesu.