Aplikacja Google My Business już nie darmowa?

0
2804

Aplikacja Google My Business już nie darmowa

Być może już wkrótce właściciele wizytówek firmowych w aplikacji Google My Business będą musieli „wysupłać” ze swoich budżetów jakieś środki, by móc nadal korzystać z tej aplikacji. A wszystko dlatego, że Google rozważa wprowadzenie miesięcznych opłat dla użytkowników.

Badanie opinii

Przypomnijmy, że serwis Google My Business umożliwia przedsiębiorcom bezpłatne dodawanie oraz edytowanie wizytówek swoich firm w ramach posiadanego konta w Google. Tak naprawdę, właściwa optymalizacja wizytówki to jedno z kluczowych must-do dla każdego biznesu. Czy w obliczu widma zmian, związanych z przejściem aplikacji bezpłatnej na wersję płatną, przedsiębiorcy nadal będą podzielać tę opinię? Tego nie wiemy. Nie wiadomo także, czy Google wprowadzi opłaty za miesięczny abonament. Jak na razie pomysłodawcy przeprowadzają ankiety online wśród przedsiębiorców, pytając m.in. o to, ile w skali miesiąca byliby skłonni zapłacić za użytkowanie serwisu i z jakich jego funkcji korzystają najchętniej. Wszystko po to, aby na podstawie otrzymanego feedbacku podjąć rozważne decyzje, które nie zaszkodzą samej aplikacji oraz korzystającym z niej firmom.

Google My Business

Google My Business

Aplikacja_GMB_juz_nie_darmowa

Skąd pomysł?

Google uruchomił darmową usługę Google My Business licząc na to, że to zewnętrzni dostawcy, czyli lokalne firmy będą dbały o aktualizację i jakość swoich danych w ramach aplikacji. Niestety okazało się, że dane te w dużym stopniu są nieaktualne, błędne, a to zaczęło rodzić więcej problemów niż korzyści. Pomysł na wprowadzenie usługi płatnej miał m.in. wyeliminować ten problem, zgodnie z przekonaniem, że jeśli firma zdecyduje się jednak płacić miesięczny abonament, na pewno zadba też o poprawność danych na swojej wizytówce.

Przeczytaj również:  Ile kosztuje kampania reklamowa w Internecie?

Czy Google zdecyduje się na wprowadzenie opłat? Tego jeszcze nie wiemy. Czas pokaże i … zapewne wyniki badania opinii.

Źródło: https://searchengineland.com/google-may-decide-to-charge-for-google-my-business-listings-316098

Nowe wezwanie do działania
5/5 - (2 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here