Google Maps z ulepszonymi komunikatami dla osób niewidomych i niedowidzących

1
2119

Google_Maps_z_ulepszonymi_komunikatami_dla_osob_niewidomych_i_niedowidzacych

Google wprowadza do aplikacji Google Maps kolejne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością. Niespełna rok temu pisaliśmy o tym, że w Google Maps znajdziemy informację o dostępności miejsc użyteczności publicznej dla osób niepełnosprawnych, np. poruszających się na wózkach inwalidzkich. Tym razem funkcje, o które wzbogacona została aplikacja, dotyczą osób niewidomych i niedowidzących.

Wskazówki dla osób niewidomych i niedowidzących

Mapy Google zawierać będą bardziej dokładne wskazówki i komunikaty głosowe dla osób z tego rodzaju niepełnosprawnością. Oznacza to, że użytkownik otrzyma na bieżąco informacje dotyczące poprawności kierunku, w którym się porusza, manewru który będzie musiał wykonać czy ewentualnych przeszkód, które mogą się pojawić na jego trasie (np. duże skrzyżowania, wzmożony ruch). Jest to niewątpliwie duży i kolejny krok w kierunku zaspokajania potrzeb coraz większego grona swoich użytkowników.

Wspomniane funkcje dostępne są dla systemu Android oraz iOS, na ten moment tylko w języku angielskim i japońskim dla użytkowników w USA i Japonii. Wdrożenia funkcji w innych językach oraz w kolejnych krajach będą się odbywać sukcesywnie, w najbliższym czasie.

5/5 - (2 votes)

1 KOMENTARZ

  1. To jest przykład mądrego i pożytecznego wykorzystania technologii. Oby więcej takich projektów zwłaszcza dla osób z niepełnosprawnościami. Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here