Google: Strony zaatakowane przez hakerów znikną z wyników wyszukiwania

0
2193

ręczne działania antyspamowe

Google aktualizuje swój algorytm, aby zapewnić, że strony zaatakowane przez hakerów i służące do rozprzestrzeniania spamu przestaną się wyświetlać w wynikach wyszukiwania.

Oficjalnie Google pisze o tym na swoim blogu:

Ostatnio zaczęliśmy realizowanie szeregu zmian algorytmicznych, które mają na celu rozwiązanie problemu spamu pojawiającego się w wynikach wyszukiwania. Ogromna ilość legalnych witryn jest hakowana przez spamerów i wykorzystywana do rozsyłania spamu. Tak zaatakowane witryny mogą posłużyć  do rozsyłania malware, do promocji ruchu na strony niskiej jakości, czy do wprowadzania do obrotu towarów podrabianych, narkotyków lub leków itd.

 

Właściciele witryn, które nie wdrażają najlepszych praktyk dla ochrony bezpieczeństwa i zostawiają swoje strony internetowe bez opieki stanowią łatwy cel do ataków hakerskich. Mogą to być zarówno strony rządowe, strony uniwersytetów, małych firmy lokalnych, strony internetowe firm, restauracji, czy organizacji itp. Spamerzy i cyberprzestępcy celowo szukają stron nie zabezpieczonych, aby wstrzyknąć do nich szkodliwą zawartość, a następnie próbują za ich pomocą zdobywać lepsze pozycje w wyszukiwarce i pozyskać ruch.

 

Agresywnie wyszukujemy strony zaatakowane spamem w celu ochrony użytkowników i webmasterów.

 

Zmiany w algorytmie mogą wpłynąć na ok 5% zapytań, w zależności od danego języka. W trakcie pracy i wprowadzania nowego algorytmu, użytkownicy mogą zauważyć, że dla niektórych zapytań przedstawione zostały tylko najbardziej istotne wyniki, jak również nastąpiło znaczne ograniczenie liczby pokazywanych wyników.

 

Jest to związane z bardzo dużą ilością usuwanych stron, które zostały zaatakowane. Powinno się to zmienić z czasem. Cały czas pracujemy nad tym, aby całkowicie pozbyć się szkodliwych treści z naszych wyników wyszukiwania, a pozostawić tylko te, które stanowią faktyczną wartość dla użytkowników.

Więcej o walce ze spamem możecie przeczytać tutaj

Przeczytaj również:  Autouzupełnianie w Google - co to takiego?

Ciekawe jest jeszcze jedno, czy Google wyrzuci całe witryny z wyników wyszukiwania czy jednak skupi się na eliminowaniu i usuwaniu tylko tych, które stanowią czysty spam/zostały zaatakowane. Czy zaatakowana witryna dalej będzie miała szanse na pokazywanie się w wynikach wyszukiwania ze swoją wartościową zawartością?

e-book SEO lokalne od A do Z
3.7/5 - (4 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here