Karuzela firm z Google My Business w SERP

0
2198

Karuzela_firm_z_Google_My_Business_w_SERP

Google wprowadziło karuzelę ze zdjęciami z wizytówek Google My Business. Zdjęcia są zlokalizowane w połowie wyników wyszukiwania, ale wyłącznie na urządzeniach mobilnych. W sekcji poza zdjęciem znajduje się średnia ocena firmy, wraz z nazwą, a całość możemy przesuwać palcem w poszukiwaniu interesujących nas firm.Karuzela_zdjec

Po kliknięciu w strzałkę “więcej zdjęć” otwiera nam się widok kafelków z możliwością przewijania wszystkich firm w okolicy.wiecej_zdjec

Kto pierwszy w karuzeli?

Sama forma zapytania ma tutaj też ogromne znaczenie, ponieważ jeśli pytamy “fryzjer Gdańsk” to zobaczymy Panie przy pracy, a jeśli wpiszemy “salon fryzjerski Gdańsk” to wyświetlą nam się zdjęcia z wnętrza salonu.

W rankingu pierwszeństwo mają Ci, których grafika najlepiej pasuje do zapytania.

 “fryzjer Gdańsk”                                                              “salon fryzjerski Gdańsk”

fryzjer_gdansk

salon_fryzjerski_gdansk

 

Możemy doradzić firmom z branż, które czerpią swoich Klientów z mobilnego wyszukiwania, aby jak najszybciej dodały zdjęcia, które jak najlepiej odpowiadają popularnym zapytaniom. Dzięki temu zwiększymy swoje szanse na wyprzedzenie konkurencji i pozyskanie większej ilości Klientów.

Przeczytaj również:  Jakie funkcje spełnia cena w marketingu?

…ale jak Klienci pytają?

W celu sprawdzenia popularnych haseł, na które Twoja firma pojawia się najczęściej w wynikach wyszukiwania, zaloguj się do Google My Business i przejdź do zakładki “Statystyki”. Tam znajdziesz sekcję: “Hasła, które wpisują użytkownicy, by znaleźć Twoją firmę”, dodaj kilka zdjęć odpowiadających na te zapytania.

Nowe wezwanie do działania
4.4/5 - (7 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here