Globalne uruchomienie algorytmu BERT od Google

0
2260

Globalne_uruchomienie_algorytmu_BERT_od_Google

Google uruchomił algorytm BERT na całym świecie w ponad 70 językach. Napisał o tym na swoim Twitterze pracownik Google – Danny Sallivan.

Czym jest BERT Update od Google?

BERT – to technologia, która powinna spowodować, że wyszukiwarka będzie jeszcze lepiej rozumieć kontekst zapytań użytkowników, czyli ich naturalny język, by w bardziej precyzyjny sposób odnajdować odpowiedzi na nie. Algorytm BERT pozwoli zwiększyć skuteczność wyszukiwania długich zapytań użytkowników, a także zapytań z przyimkami.Czym_jest_BERT_Update_od_Google

Nowy algorytm nie analizuje pojedynczych słów, tylko całe zapytanie, które albo użytkownik wpisuje w pole wyszukiwania albo podczas użycia wyszukiwania głosowego. Warto wspomnieć, że BERT Update to największa rewolucja w wyszukiwaniu od czasów pojawienia się RankBrain. Przewiduje się, że nowy algorytm pozwoli polepszyć ok. 10% wyników wyszukiwania.

Przeczytaj również:  Google Analytics: Definicja sesji w Analytics

Nowy algorytm Google – BERT od teraz w języku polskim!

Technologia przetwarzania zapytań użytkowników w języku naturalnym BERT została wprowadzona po raz pierwszy w 2018 roku. Wprowadzenie technologii BERT w języku angielskim rozpoczęło się w październiku 2019 roku.

Google BERT, stał się dostępny w 72 językach. Wśród dostępnych języków znalazł się także język polski. Do tego czasu technologia była dostępna jedynie w języku angielskim w Stanach Zjednoczonych. Całą listę dostępnych języków w ramach tego algorytmu można zobaczyć w opublikowanych przez Google tweetach:

 

Przeczytaj również:  Dlaczego warto odświeżać treści na swojej stronie WWW?

Źródło: https://www.searchenginejournal.com/google-bert-rolls-out-worldwide/339359/

e-book SEO lokalne od A do Z
5/5 - (2 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here