Nowy filtr w Google Maps! Teraz najnowsze zdjęcia będą widoczne jako pierwsze

1
3122

Nowy filtr w Google Maps! Teraz najnowsze zdjęcia będą widoczne jako pierwsze

Niezależnie od tego, czy jesteś typem odkrywcy, podróżnikiem lub po prostu osobą, którą interesuje poznawanie nowych miejsc, kultura i rozrywka – Google Maps zapewne jest dla wielu jednym z najczęściej używanych narzędzi na smartfonie. Kiedy chcemy zobaczyć, jak wyglądają potrawy w restauracji, którą chcemy odwiedzić, albo wnętrze hotelu i wyposażenie pokoi w nim, przed rezerwacją noclegu, czy zobaczyć miejsce turystyczne przed wyjazdem – z pomocą przychodzi galeria w Mapie Google’a. Często jednak zadajemy sobie pytanie podczas przeglądania kolejnych miejsc do odwiedzania: Ok, to wygląda dobrze, ale co, jeśli zdjęcie zostało zrobione kilka lat temu? Co, jeśli zabytek jest w remoncie, a restauracja zmieniła kompletnie swoją koncepcję w kuchni i w designie? Z tych właśnie powodów Google przygotował dla swoich użytkowników nowy filtr w Google Maps i teraz najnowsze zdjęcia obiektów i miejsc można zobaczyć jako pierwsze!

Celem dodania przez Google nowej funkcji w sekcji “Zdjęcia” jest zwiększenie wydajności aplikacji i umożliwienie swoim użytkownikom podejmowania najlepszych decyzji, przed udaniem do dowolnego miejsca, na podstawie najaktualniejszych zdjęć.

Jak działa nowa funkcjonalność w Google Maps?

Nowa funkcja w aplikacji prezentuje teraz opcję wyświetlania najnowszych zdjęć z wybranych lokalizacji. Aktualizacja przyniosła zauważalne zmiany w sekcji “Zdjęcia” w Mapach Google’a. Wcześniej, w górnej części wyników wyszukiwania na mapie, znajdował się szeroki pasek, pomagający w nawigacji do poszczególnych podsekcji. Obecnie jest to rząd zaokrąglonych okienek, podpisanych nazwą sekcji, żeby je przejrzeć wystarczy przesunąć w lewo okienka, a żeby wejść w jedną z sekcji należy kliknąć.

Przeczytaj również:  To koniec, czyli dlaczego Google podjął decyzję o wyłączeniu Google+

Zlote_Tarasy_Wszystkie_Google_maps

Teraz w zdjęciach dostępne są następujące sekcje:

  • Wszystkie
  • Najnowsze
  • Widok 360
  • Wideo
  • Jedzenie i napoje
  • Vibe
  • Od właściciela
  • Infrastruktura
  • Od gości i inne.

Najważniejsza funkcjonalność to sekcja “Najnowsze”, która pokazuje zdjęcia przesłane na przykład dziś rano, wczoraj, w ubiegłym tygodniu – zdjęcia, odnoszące się do wybranej lokalizacji. Teraz można łatwo sprawdzić, czy jedzenie w restauracji wygląda tak samo apetycznie, jak dwa lata temu albo czy wybrany hotel jest tak samo elegancki jak zawsze.

Centrum_Nauki_Kopernik_Google_Maps

Nowy, dwukolumnowy układ sekcji zdjęć sprawia, że w widoku pojawia się więcej zdjęć i filmów, dzięki czemu przeglądanie staje się szybsze i efektywniejsze. Widok 360 i filmy po ostatniej aktualizacji, też wyglądają inaczej. Wcześniej widoczne były ich duże miniatury, które zajmowały dużą część ekranu, w wyniku czego użytkownik mógł zobaczyć tylko 2-3 obrazki jednocześnie.

Teraz wygląda to zupełnie inaczej. Widoczne są dwie kolumny filmów i zdjęć panoramicznych, które powodują wyświetlanie większej ilości miniatur na ekranie użytkownika. Zgodzicie się chyba z tym, że im więcej obrazków widzimy na ekranie bez przewijania, tym szybciej odnajdziemy informację, która nas interesuje.

Przeczytaj również:  Wdech i wydech – Google wprowadził ćwiczenia oddechowe do wyników wyszukiwania

Centrum_Nauki_Kopernik_Google_MapsCentrum_Nauki_Kopernik_Google_Maps

Nie można nie zgodzić się z tym, że po aktualizacji Mapa Google’a wygląda fantastycznie. Jednak przed Google’em stoją teraz kolejne wyzwania – walka z wiarygodnością otrzymanych zdjęć, aby mieć pewność, że opublikowane materiały odnoszą się do aktualnych i najnowszych informacji z danej lokalizacji.

Z przedstawionych w tym artykule funkcji można skorzystać tylko w najnowszej wersji aplikacji “Google Maps”, która jest dostępna do pobrania w Google Play i App Store.

Źródło: https://www.androidpolice.com/2019/04/01/new-google-maps-filter-helps-you-see-a-locations-most-recent-photos-first/?fbclid=IwAR01jayB7mMOpIVNje2XDnHHCB_yEEctMG-h_uVlC8-KjVAYrIbwqOoDg9E

5/5 - (2 votes)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here